DIY taca rustik

by Kasia Bobocińska

Ostatnio pokazywałam Wam inspiracje z szarymi pufami. Na zdjęciach oprócz mojej pufy mogliście zobaczyć też czarna tacę w stylu rustykalnym, którą zrobiłam a właściwie przerobiłam.  Zależało mi aby była na tyle uniwersalna żeby pasowała zarówno do kompozycji w stylu skandynawskim jak i industrialnym. Dziś pokażę Wam jak się do tego zabrałam. SONY DSC            Ja miałam trochę ułatwione zadanie, bo od lat pod moim zlewem trzymałam tacę, którą kupiłam kiedyś na początku mojej przygody z blogowaniem w Jysk. Wtedy wśród blogerek taka taca była bardzo popularna. Taca nigdy nie została wykorzystana, leżała tak jak już wam napisałam pod zlewem a ja ciągle się zastanawiałam czy jej nie wyrzucić. W końcu wpadłam na pomysł żeby użyć kremu, który kiedyś kupiłam, aby wykończyć nogi mojej żeliwnej wanny. Spisał się świetnie. Efekt, jaki osiągnęłam po nałożeniu go na tacę przerósł moje najśmielsze oczekiwania. SONY DSC            Choć jak się później okazało taka taca ocynkowana może być dekoracją sama w sobie: 4cfc30a09e8a54ddade8b48b634aa9d3 źródło: http://ynde.blogspot.no Co będziemy potrzebować:

 1. metalową tacę
 2. krem do wyrobów kowalstwa artystycznego i odlewów
 3. bawełniane pakuły

SONY DSC            Ten krem wygląda trochę jak pasta do butów. SONY DSC            Za pomocą bawełnianych pakuł nanosimy powoli krem na powierzchnię tacy. SONY DSC            Kiedy pierwsza warstwa podeschnie. Polerujemy i nanosimy kolejną.Wszystko zależy od nas jak bardzo czarną tacę chcemy mieć. SONY DSC            SONY DSC            A to już produkt końcowy. Mi bardzo odpowiada uzyskany efekt i wreszcie taca jest wykorzystywana a nie leży bezużytecznie pod zlewem.

SONY DSC            SONY DSC            SONY DSC            SONY DSC

I jak Wam się podoba uzyskany efekt? Może być? Może Wy też macie taką tacę i nie wiecie co z nią zrobić? Zastanawiałam się też czy taką tacę nie dałoby się zrobić ze zwykłej formy do pizzy. Poluję na taką w supermarketach i jak ją w końcu kupię zrobię eksperyment i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pamiętacie jeszcze o konkursie? 1

Related Posts