GŁOWA OD PORADY: Gdzie w domu ukryć odkurzacz?

by Kasia Bobocińska

Czasem przychodzi taki czas, że starszy człowiek nie może i nie powinien mieszkać sam. Wtedy też niestety trzeba przesadzić stare drzewo, co jest tak samo trudne dla rodziny jak dla starszej rodziny. Podczas przygotowań do przeprowadzki możemy odkryć skarby, o których nawet nie śniliśmy. Ja taki ostatnio otrzymałam. Wrzuciłam fotkę na Instagram z zapytaniem: A co to? Niedługo napiszę…

Gdzie w domu ukryć odkurzacz?

Czy już wiecie, co to?  Przedmiot, który spokojnie mógłby trafić do muzeum. Stary odkurzacz z lat 60 tych. Cały czas działający. Kiedyś tworzono sprzęty na lata:

Gdzie w domu ukryć odkurzacz?

Gdzie w domu ukryć odkurzacz? 

Propozycja 1 W specjalnej szafce

1) W specjalnej szafce. Już na etapie planowania mieszkania lub domu warto zagospodarować specjalną szafkę na przykład kargo, w której można przechowywać środki sanitarne, szczotki, mopa czy właśnie odkurzacz.

Propozycja 2 Garaż

W garażu, to zawsze dobre miejsce, ale zdecydowanie lepiej schować go w szafce. To dość kłopotliwe chodzić cały czas do garażu, gdy chcemy coś sprzątnąć. Odkurzacz powinien być pod ręką!

Propozycja 3 Pod łóżkiem

3) Pod meblami, kiedy mamy małe mieszkanie zawsze można schować odkurzacz pod łóżkiem, oczywiście, jeśli się zmieści.

Propozycja 4 W łazience, pralni

4) W łazience/pralni. Ja właśnie tam trzymam odkurzacz. Nie jest niestety schowany, ale ponieważ ta łazienka nie jest przeznaczona dla gości nie mam z tym problemu.

Propozycja 5 Domowe skrytki/pawlacz

5) Ostatecznie można ukryć odkurzacz w różnego rodzaju domowych skrytkach jak na przykład na zasłonkami lub za drzwiami, jeśli się zmieści.

Propozycja 6 Pokrowiec na odkurzacz

6) Szukając inspiracji do tego posta trafiłam na rzecz, która w krajach anglojęzycznych nazywa się vacuum cleaner covers. Jest to pokrowiec na odkurzacz, taka by swobodnie stał w widocznym miejscu I nie szpecił wnętrza, choć według mnie kwestie estetyczne to rzecz umowna w tym przypadku. Nie wiem jak Wy, ale ja nie zdecydowałabym się na kukiełkę stojącą w rogu pokoju. Trochę mi się to kojarzy z trzymaniem misiów na łóżku przez całe życie. Niektórzy to lubią, ale ja się na to nie skuszę.

Ze wszystkich propozycji najbardziej podoba mi się z oddzielną szafką sanitarną:


odkurzaczźródło:odkurzacz2źródło:odkurzacz3źródło: 298ac4564a4482567aa15dae69c85d78źródło: 3c987e64ffe8f6a606ca9063be114f23źródło: 43ffe37b56613c3d587597c7424d32e0źródło: utility_closetźródło:

Jeżeli ktoś z Was poszukuje najlepszych oraz małych odkurzaczy wraz z opiniami to zapraszam do rankingu odkurzaczy automatycznych (klik).

Related Posts