Jak utrzymać porządek w pokoju niemowlęcym? Sposoby przechowywania i organizacji przestrzeni.

by Kasia Bobocińska
Dziś będzie o sztuce przechowywania i organizacji.
 
O ile utrzymanie ładu w pokoju niemowlęcym nie jest specjalnie, wystarczy kilka sprawdzonych trików, aby posegregować ubranka czy zorganizować łatwy sposób do pieluch i medykamentów “dopupiennych”, to pokój dwulatka to już prawdziwy poligon doświadczalny.
 
Dziś skupię się na najmłodszych – niemowlakach:jak utrzymac
 

Pierwsze, co każda mama chce mieć pod ręką w okolicach przewijaka to na pewno pieluchy, chusteczki higieniczne, jakąś maść i ewentualnie ubranko na zmianę:
 
Od razu na pierwszy rzut oka widać, że to pokój chłopca. W koszykach mamy pampersy w starej skrzynce medykamenty, Dekoracją jest tablica, na której w garażu można powiesić narzędzia. Jest fajnie, po męsku i nieszablonowo:
Z kolei tu mam punkt do zmiany pieluchy dla prawdziwej księżniczki:
 
Można powiesić tak jak na zdjęciu powyżej kosze na ścianie, ale można kupić prosty gadżet z Ikea, która zawsze chętnie służy praktycznymi rozwiązaniami. Taki segregator to koszt bardzo niewielki a naprawdę fajnie się sprawdza:
Tak jak napisałam koszt niewielki bo 24,99zł a wygląda to tak:
 
 
Inne sprzęty Ikea też świetnie wyglądają i mogą się sprawdzić, jako organizator w pokoju dziecięcym. Ten barek (RÅSKOG, 199zł), który był przeznaczony głownie do kuchni w pokoju dziecięcym służy, jako podręczne, mobilne miejsce do przechowywania niezbędnych rzeczy:
 
Z kolei na tym zdjęciu pokazano jak z kolorowych tetrowych pieluszek można zrobić fajną dekorację. Nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie, ale wygląda ładnie:
 
b34584c8ec6354e20df90c67eba9b88c
31980bbd4e9a47d4b097b5a2fe898ca4
Jednak komoda to podstawowy mebel w pokoju dziecięcym. Mimo, że ostatnio zainwestowaliśmy w dużą szafę PAX  to i tak body, bieliznę, skarpetki, bluzki trzymamy w komodzie.
 
Małe ubranka dla dzieci są takie słodkie. Nic więc dziwnego, że mamy często tworzą z nich dekorację pokoju dziecięcego. Czy warto jednak decydować się na otwartą szafę?
 
peach-brown-baby-girl-nursery-open-closet-wall
 
Fajny sposób oddzielenia ubranek na różny wzrost. Przydaje się głownie przez pierwsze 9 miesięcy bo później ubranka noszone są dłużej a dzieciaczek już z nich tak szybko nie wyrasta.
 
IMG_1778-1024x750
Bardzo fajne zawieszki ze zwierzaczkami oddzielające ubranka poszczególnych kategorii wiekowych.
 
Podział ubranek na kategorie wiekowe to świetny pomysł. Czasem, gdy ubranka nie są dobrze posegregowane umykają nam fajne ciuszki a znajdujemy je gdy dziecko już z nich wyrosło. Tak mniej więcej do roku trzeba się nieźle pilnować bo garderobę zmieniamy co 3 miesiące:
 
 
Jak zawładnąć tonami zabawek zalewającymi nam mieszkanie? Zapraszam Was wkrótce (napisałabym jutro, ale jak wiecie siedzę na torbie do szpitala) na post o kilku sposobach na przechowywanie zabawek, których z każdym rokiem pojawia się w naszym domu więcej i więcej.
bhghangingplanters

Related Posts

4 komentarze

TheDeliratio 10 czerwca 2014 - 08:53

po męsku jest super!:)

Reply
mika78 10 czerwca 2014 - 09:59

Super inspiracje u mnie kącik jeszcze wymaga poprawek,coraz bliżej terminu,życzę powodzenia i szybkiego powrotu do domu.

Reply
anna chalecka 10 czerwca 2014 - 16:38

Bardzo ciekawe pomysły – uwielbiam meble i akcesoria ikea wykorzystane inaczej niż sklep proponuje. Proszę podpowiedz też jak ogarnąć pokoiki 3,8 i 12 latków – to jest dopiero wyzwanie !!!

Reply
CONCHITA 10 czerwca 2014 - 16:44

Poszukam inspiracji i na pewno wkrotce napisze.

Reply

Leave a Comment