WIOSENNE METAMORFOZY. SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA.

by Kasia Bobocińska

Wydawać by się mogło, że moja łazienka nie potrzebuje remontu. Przecież niespełna dwa lata temu robiłam w domu remont generalny, podczas którego nasza łazienka “powstała na nowo”. W łazience położyliśmy ogrzewanie podłogowe, wymieniliśmy płytki, armaturę, baterię, pomalowaliśmy ściany ponad płytkami (malowanie łazienki ponad płytkami) i zadbaliśmy o spójną kolorystykę i atrakcyjne dodatki. A mimo to zdecydowałam się na szybki remont łazienki bez kucia. Czemu zdecydowałam się na zmiany? Co mnie zawiodło? Jakie niepraktyczne rozwiązania zastosowałam w naszej łazience, że po roku potrzebuje remontu? 

Po remoncie łazienka prezentowała się tak:  STARY DOM: WC – FINAŁ. 

SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA

Co nam się nie sprawdziło w naszej łazience?

Pytanie powinno brzmieć: Na czym się najbardziej zawiodłam? Na jakości użytych produktów. Nie chodzi mi o piękną armaturę, ceramikę łazienkową czy glazurę – to sprawdziło się w 100%. Przy wyborze asortymentu dokonałam jednak kilku niefortunnych zakupów. To, co zdecydowanie mi się nie sprawdziło to uchwyty na ręcznik i papier toaletowy! Niestety, oba okazały się złej jakości. Piękne na zewnątrz, ale zupełnie niepraktyczne w montażu i utrzymaniu na ścianie. Nie wytrzymały próby, jaką przygotowały dla nich dzieciaki. Wieszak na ręcznik nie przetrwał tygodnia. Wieszak na papier toaletowy zaliczył kilkanaście upadków, aż zaczęłam się już bać o moją ulubioną mozaikę na podłodze.  Zresztą, jak widzicie na zdjęciach, metal zaczął już rdzewieć, a nie był przecież narażony na bezpośrednie działanie wody! Uwiódł mnie wygląd zewnętrzny przedmiotów i zawiodłam się bardzo na jakości oraz materiale z jakiego zostały wykonane. Cienka wyginająca się blaszka, którą przymocowałam do ściany i która wyginała się i nie była w stanie utrzymać ciężkiego wieszaka prezentuje najlepiej cały obraz tej serii produktów. Następnym razem produkty do łazienki, będę kupować w sklepie z profesjonalnymi dodatkami do domu a nie w sklepie z dekoracjami.

Aby uniknąć poprzednich błędów, tym razem łazienki wybrałam produkty typowo łazienkowe z serii tesa® HUKK.  Mają one nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim są super funkcjonalne. Pasują idealnie do ponadczasowej prostoty i elegancji jaką starałam się uzyskać w naszej łazience. Poza tym, gołym okiem widać jakość materiałów z jakich są wykonane poszczególne elementy. Adapter BK20, który montujemy na ścianie za pomocą specjalnej masy klejącej, nie jest z cienkiej blaszki a ze stabilnego i sztywnego znalu. 

W konsekwencji użycia nieodpowiednich produktów ręcznik łazienkowy prawie cały czas leżał na ziemi a papier toaletowy zsuwał się z ruchomego wieszaka. Jedyną osobą, która była zadowolona z obecnego stanu rzeczy był Julek, który już 3 razy “zjadł” rolkę papieru toaletowego i robił sobie legowisko na leżącym na ziemi ręczniku. W końcu powiedziałam dość! W przypadku tej łazienki sprawdza się przysłowie „szewc bez butów chodzi”. Zajmuję się pięknymi wnętrzami, designem na co dzień a prywatnie dzień w dzień patrzę na taką prowizorkę!

– Mamo, to nie moja wina, że ręcznik znów leży na ziemi


Szybki remont łazienki bez kucia – wiertarka nie jest potrzebna

Po demontażu poprzednich produktów łazienkowych zostały brzydkie i szpecące dziury, które trzeba było zaszpachlować. Powiedziałam sobie: Nie chcę więcej używać wiertarki i zaczęłam szukać rozwiązania, które umożliwi mi łatwy sprawny montaż bez wiercenia! Na targach Warsaw Home, gdzie miałam okazję odwiedzić stoisko marki tesa® miałam okazję sprawdzić, jak prezentują się produkty łazienkowe oraz poznać technologię montażu tesa®) Power.Kit. To specjalna opatentowana formuła montażowa, opierająca się na specjalnej masie klejowej o mocy zdolnej do obciążeń nawet 5 kg. Dzięki temu produkty powinny wytrzymać zmasowany atak dzieci! 

1. Uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia tesa® Hukk; 2. Haczyk na ręcznik bez wiercenia tesa® Hukk; 3. Dozownik do mydła bez wiercenia tesa® Hukk

Szybki remont łazienki bez kucia

Zanim mogłam cieszyć się pięknym designem nowych akcesoriów łazienkowych tesa®, trzeba było pozbyć się na dobre starych. Zaczęłam od demontażu starych wieszaków.  Niestety na ścianie zostały brzydkie ślady. Ponieważ i tak musiałam je zawachlować gipsem, zaimpregnować impregnatem głęboko gruntującym a następnie pomalować, to zdecydowałam się zmienić kolor ścian przy umywalce, tworząc lamperię na wysokości 120 cm. Dzieci, myjąc często niezbyt czyste łapki pryskały na ścianę. I choć była ona zabezpieczona świetną farbą przeznaczoną do przestrzeni łazienek, to codzienne mycie ściany, było dość uciążliwe. Tym razem postanowiłam pomalować ją ciemną farbą przeznaczoną również do łazienek w kolorze: KB6 Gwałtowny antracyt.

Dzięki pomalowaniu ściany na ciemny kolor łazienka zyskała dodatkową głębię, oraz stała się bardzie przytulna! Jasne ściany odbijają światło a ciemna je pochłania, dzięki czemu udało mi się stworzyć w łazience bardzo fajną aranżację. Nie mamy wrażenia zamknięcia w małym białym boxie. Ściany w antracytowym kolorze to takie przełamanie schematu bieli.

SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA

Do łazienki wybrałam serię łazienkową tesa® HUKK. 

Prosty, elegancki design produktów z serii HUKK pasował idealnie do naszej łazienki.

Po raz pierwszy, ze względu na dzieci, zdecydowałam się powiesić dozownik do mydła. Teraz, jak to się mówi, będę mogła spać spokojnie i nie będę martwić się, że któreś z dzieci zrzuci dozownik stojący na umywalce. Nasz Julek coraz częściej staje i za jakiś czas mógłby “sięgnąć” po atrakcyjny pojemnik, stojący na śliskiej umywalce. W swoich czarnych prognozach, widzę jak moje piękne płytki – mozaika maja wytłuczoną na środku dziurę przez spadający dozownik do mydła!

Szybki remont łazienki bez kucia – prosty montaż akcesoriów

  1. Montaż rozpoczynamy od oczyszczenia powierzchni ściany specjalną ściereczką dołączona do produktów narażonych na kontakt z wodą. W akcesoriach, w których nie znajduje się nasączona ściereczka do oczyszczenia ściany wykorzystujemy aceton i czekamy 15 minut.
  2. Następnie odklejamy naklejkę, która znajduje się na tylnej ścianie adaptera i doklejamy  w wyznaczonym miejscu adapter do ściany
  3. Za pomocą plastikowego, czerwonego otwieracza robimy dziurkę w tubce z masą klejącą
  4. Wpuszczamy masę klejącą w większą dziurkę w adapterze, patrząc jak pojawi się ona lub jak zacznie wypływać drugą dziurką
  5. Czekamy 12h, aż  klej wyschnie
  6. Po wyschnięciu masy klejącej montujemy uchwyt na adapterze
  7. Boki adaptera są rowkowane, dzięki czemu montaż jest znacznie łatwiejszy a śruba mocująca nie przesuwa się po powierzchni metalu.
  8. Dokręcamy za pomocą specjalnego kluczyka śrubę znajdującą się w uchwycie do boków adaptera i gotowe!
SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA

Dzięki zamocowaniu na płytkach dozownika na mydło, zyskałam więcej miejsca na umywalce  postawienie ulubionych dodatków w postaci dyfuzora z pięknym zapachem, czy nawet wazonu z kwiatami. 

SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA

Technologia Power.Kit to sposób na bardzo prosty i skuteczny montaż, o ile zastosujemy się do wszystkich zaleceń producenta i zamontujemy elementy na odpowiednich miejscach, jak powierzchnia drewna, metalu, szkła, betonu, kamienia naturalnego, marmuru, tworzywa sztucznego, płytek ceramicznych. Producent wyklucza użycie użycie adaptera BK20 na powierzchniach z tapety, tynku szlachetnego i pokrytych powłoką antyadhezyjną (np. teflon).

Jak Wam się podoba moja łazienka po zmianach? Ja jestem zachwycona nowym, starym wnętrzem! Cała metamorfoza zajęła mi może godzinę łącznie z malowaniem ścian (nie licząc okresu oczekiwania na wyschnięcie masy klejącej). Lubię takie szybkie metamorfozy! A Wy? Szybki remont łazienki bez kucia to pierwsza metamorfoza z cyklu #wiosennemetamorfozy

Wpis powstał we współpracy z marką tesa®

SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA
SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA
SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA

Za pomoc w publikacji dziękuję marce tesa®

Related Posts