DZIECIŃSTWO NA WSI. NOWA KOLEKCJA ZARA HOME

by Kasia Bobocińska

Przepiękną kampanię wokół nowej kolekcji udało się stworzyć marce Zara Home. Rzadko kiedy jakakolwiek kampania kolekcji dziecięcej wywołuje u jakieś emocje a ta przywołała wspomnienia i w pewien sposób tęsknotę za beztroską dziecięcych chwil. Zdjęcia są pełne słońca i ciepła. Teraz u schyłku “zimy”, która zimą nie była marzymy o wiośnie a tu dostajemy kawałek lata. Jestem zachwycona klimatem tej kampanii, tak bliskiej moim zamiłowaniom wnętrz w starym stylu, starego domu oraz świata pełnego wartości, których współcześnie już nie ma.  Za takim światem odrobinę tęsknię!

Piękne, naturalne materiały: wiklina, plecionka, len, lekkie zwiewne tkaniny, rozkoszne nadruki w kwiatuszki i zwierzątka. Wszystko to sprawia, że sama z radością obudziłabym się w takim miejscu.

Dzieci radośnie witają świt i nie mogą się już doczekać zabawy w ogrodzie. Biegania w kaloszach po kałużach i wspinania się na drzewa. Nie tęsknicie za takim światem jak z kart książek: “Dzieci z Bullerbyn” lub “Ani z Zielonego Wzgórza”? Ja bardzo. Tym bardziej, że pod koniec roku, dosłownie przez tydzień pochłonęłam cały serial na Netfixie “Ania, nie Anna”! zatęskniłam za tą prostotą, za drewnianym starym łóżkiem z wykrochmalona pościelą, za prostą, wiejską kuchnią opartą o własnoręcznie zebrane plony. Być może właśnie ta tęsknota była inspiracją do metamorfozy starego łóżka: DIY ZERO WASTE JAK ZROBIĆ ŁÓŻKO ZE STAREJ RAMY?

Zwróćcie uwagę na ten świat. Gdyby nie kilka współczesnych elementów, jak np. oświetlenie moglibyśmy przysiąc, że przenieśliśmy się w czasie. W magiczny sposób pozbyliśmy się ze świadomości dzieci potrzeby posiadania plastiku, w tym wszechobecnych klocków Lego. Dzieci nie budzą się skoro świt wołając “Mamo daj telefon, bo chcę zagrać”!

Nawet nie wiecie, jak ciężko mi toczyć walkę z dzieciakami, które już od jakiegoś czasu mówią: “Mamo, a moja koleżanka ma telefon a ma dopiero 7 lat. Kiedy ja będę miała?!”. Gdyby ta potrzeba posiadania telefonu wynikała z chęci komunikacji. Dobrze wiemy, że chodzi o gry.  Na swoim smartphonie celowo nie mam zainstalowanych żadnych gier! Nie pozwalam też dzidziom grać w gry na komputerze! Myślę jednak, że jestem osamotniona w tej walce! Ostatnio dzieci spędziły ferie u babci, razem z kuzynem w wieku Lusi, który przyjechał z własną komórką z grami. Jak myślicie, co dzieci robiły podczas ferii?

Słodko śpiące dziecię, to też widok rzadki! Zwykle dzieciaki buszują do późna w nocy, mimo, że oficjalnie do łóżek poszły o 20.

Photo: zarahome.com

Piękny jest ten pokój. Mogłabym zanurzyć się w tym świecie, ale doskonale wiem, że to złudne marzenia i dzieci po chwili, krzyczałyby: “Mamo, nudzi mi się! Chcę obejrzeć bajki!”


Photo: zarahome.com

Pomarzyć czasem można i chętnie wysłałabym moje dzieci na wypoczynek w takie miejsce. Może taki detox cywilizacyjny sprawiłby, że rozwinęłyby bardziej swoją kreatywność! Potrafiłyby bawić się bez tony zabawek, telewizora, komputera, gier? Jadłyby świeże wiejskie jedzenie i piły mleko prosto od krowy. Poznałyby też obowiązki związane z hodowlą zwierząt i czasem musiałyby pomóc gospodarzowi. W wolnym czasie bawiłyby się beztrosko ze sobą! Myślę, że po takich wakacjach miałyby wspomnienia na całe życie. 

Myślę, że ta kampania idealnie trafia do osób tęskniących za takim światem jak ja. Nie wywołuje jednak potrzeby zakupowej, tylko tęsknotę za miejscem i czasem. Dziwna ta reklama, bo trochę przeczy samej idei konsumpcjonizmu! Tęsknimy jednak za prostotą, wiejską sielanką i oderwaniem od potrzeby posiadania klejonych dóbr w tym pędzącym za szybko świecie. Więc ta reklama skłoniłaby mnie bardziej do ascetycznego życia i porządków w stylu Marie Kondo z wyrzuceniem/oddaniem połowy rzeczy, jakie mam, niż do kolejnych zakupów do domu! Tak, czy siak, dziękuję za tę chwilę zadumy, tęsknoty i marzeń, jakie wywołały te piękne zdjęcia! 

A Wy tęsknicie za takim światem, jaki zaprezentowano w nowej kampanii Zara Home? Czy Wy też poczuliście ciepło bijące od tych zdjęć? Czy wprawiły Was w chwilę zadumy? Czy tylko ja jestem niepoprawną romantyczką tęskniącą za światem pełnym ważnych dla mnie wartości?

Related Posts