STARY DOM: przepiękny stary dom w klasycznym stylu

by Kasia Bobocińska

W cyklu o starych domach poznajemy przepiękne perełki w różnych stylach i w różnych zakątkach świata. Oglądaliśmy już nieruchomości w Kalifornii (<— kliknij i zobacz stary dom za 3 miliony dolarów) oraz w Norwegii (<— kliknij i zobacz bajecznie kolorowy stary dom w stylu skandynawskim). Możemy do nich zajrzeć, bo większość z nich wystawiona jest na sprzedaż. Dziś poznamy kolejny przepiękny stary dom w klasycznym stylu z 1883 roku w San Francisco. 

W zeszłym miesiącu pokazywałam Wam w cyklu W STARYM DOMU: DREWNIANY DOM W KALIFORNII, pamiętacie? Z jednej strony podobał mi się jego urok, ale z drugiej, odstraszała mnie jego cena. Lubię jednak oglądać takie wnętrza i inspirować się nimi. To prawie, jakby ktoś powiedział:

Widzisz? Oni dali radę to i Ty dasz! Zaciśnij zęby i rób krok po kroczku metamorfozy kolejnych części domu!

W dzisiejszym domu zachwyciła mnie przepiękna kuchnia. To ona zachęciła mnie do tego, aby zajrzeć w głąb domu i przyjrzeć się innym pomieszczeniom. Czy były równie zachwycające? Zobaczcie i odpowiedzcie sobie sami : czy moglibyście się im oprzeć?

przepiękny stary dom w klasycznym stylu
Photo: www.realtor.com

Przepiękna kuchnia zachwyca swoim wyglądem, głownie przez kolorystykę oraz dbałością o szczegóły. Podobają mi się elementy wykończeniowe oraz przepiękne lampy! Każdą z nich widziałabym w swoim starym domu! 

Dom należał do Charlesa Hinkela Lewisa i pochodzi z 1883 roku. Został poddany renowacji, która wydobyła jego ukryte i zapomniane piękno a jednocześnie nie zabiła jego atmosfery.

przepiękny stary dom w klasycznym stylu
Photo: www.realtor.com

Piękna, piaskowa kolorystyka kanapy została przełamana za sprawą poduszek w kolorach  ciemno-brązowym i ciemnozielonym.

przepiękny stary dom w klasycznym stylu
Photo: www.realtor.com

Podoba mi się kolorystyka w salonie. Beże, piaskowe brązy, szarości, złoto i czerń. Wszystko tworzy bardzo przytulny klimat domu w stylu modern classic. Zwróciłam też uwagę też na piękne lampy, dobrane z wyczuciem stylu, widać tu dbałość o każdy szczegół.

przepiękny stary dom w klasycznym stylu

Photo: www.realtor.com

Zobaczcie jak pięknie to wnętrze budowane jest za pomocą barw. Poduszka, żyrandol i lampa rozświetlają tę przestrzeń, czarne dodatki tworzą harmonijną całość a pojawiający się gdzieniegdzie błękit jest przysłowiową kropka nad “i”.

przepiękny stary dom w klasycznym stylu
Photo: www.realtor.com
przepiękny stary dom w klasycznym stylu
Photo: www.realtor.com
Photo: www.realtor.com

Piękna sypialnia, piękne okno oraz piękny zagłówek! Dawno się nie zachwycałam tak wystrojem wnętrz a słowo “piękny” pojawia się w co drugim zdaniu!

Photo: www.realtor.com

Przepiękny żyrandol oraz dopasowane do wystroju wnętrza obrazy, tworzą bardzo smakowity duet. Chętnie bym je przygarnęła. Całe szczęście moje dzieci w ostatni weekend zrobiły piękne rysunki akwarelowe, które  zawisną wkrótce w ich pokojach a ja zaspokoję apetyt na dekoracje ściany.

Również łazienki zachwycają swoim wykończeniem. Są przestronne i bardzo jasne a zastosowane w nich materiały są ponadczasowe.

Ta sypialnia jest absolutnie przepiękna! Ogromnie podobają mi się obrazy wiszące na ścianach i przypominają mi Anny Nafalskiej, które wiszą w moim salonie. Więcej o tej niezwykle utalentowanej artystce przeczytacie we wpisie: INSPIRUJĄCA ŚRODA: OBRAZY NA ZAMÓWIENIE

Photo: www.realtor.com

Kolejna łazienka to znów ogromna, przeszklona kabina prysznicowa usytuowana w roku pomieszczenia. Jest naprawdę sporych rozmiarów i oczywiście nie zabrakło w niej półko-ławeczki. Tym razem wyłożono ją turkusowo niebieskimi płytkami prezentującymi się interesująco w kontakcie do piaskowego gresu. Jeśli chodzi o styl i wykończenie, to bardzo mi się podoba, a jedyne co mi przeszkadza, to kształt tej kabiny. 

W tym całym przepychu i zachwycie nad pięknem klasycznych nie można zapomnieć o niezwykle funkcjonalnej pralni. Zlew, półki na proszek do prania a nawet chłodziarka do win. W tym domu wszystko jest na wysokim poziomie. 

Photo: www.realtor.com

Dom jest zachwycający zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Pięknie zdobiona fasada, to prawdziwe mistrzostwo świata. 

Ale to ogród naprawdę mnie zadziwił. Tak różny od współczesnych, mimo że nieduży, ma coś w sobie.

Jak Wam się podoba przepiękny stary dom w klasycznym stylu? Na mnie największe wrażenie zrobiła kuchnia. Jest bardzo przestronna, świetnie zaprojektowana oraz w nieziemskim granatowym kolorze! Podoba mi się spójna kolorystyka w całym domu, oparta na kilku podstawowych barwach: granacie, piaskowym beżu, naturalnym drewnie i złocie. Zachwyciło mnie oświetlenie w większości wnętrz w tym domu. Chętnie widziałabym u siebie połowę tych lamp 🙂 Lubię spójny styl i dbałość o szczegóły, którymi wykazali się renowatorzy tego domu. Znalazłam tu wiele inspiracji a Wy?

Jeśli interesuje Was tematyka starych domów zapraszam Was serdecznie d grupy na facebooku “W starym domu”! Jest nas tam już ponad 11 000! Uwielbiam zaangażowanie ludzi, którzy tworzą tę grupę! Niektórzy są już po remoncie starych domów a inni dopiero zaczynają i temat remontu i renowacji spędza im sen z powiek! Najlepsze jest to, że żadne pytanie nie pozostaje bez odpowiedzi! Zapraszam Was tam ?

Related Posts

Leave a Comment