W STARYM DOMU: ZACHWYCAJĄCY STARY DOM W NORWEGII

by Kasia Bobocińska

Odkąd kupiłam i remontuje mój stary dom często spotykałam się z niezrozumieniem. Teraz, oczywiście, takie sytuacje zdarzają się rzadziej, bo panuje moda na stare domy, ale kiedyś zakup starego domu uważany był za przejaw ekstrawagancji i ekscentryzmu. Chciałam znaleźć ludzi z podobnymi zainteresowaniami oraz posiadającymi doświadczenie w renowacji starych domów, dlatego założyłam grupę W starym domu. Początkowo była to bardzo kameralna grupa, ale bardzo zaangażowana we wzajemną pomoc. Tam, żadne pytanie nie pozostawało bez odpowiedzi. Wzajemnie się inspirowaliśmy i wspieraliśmy w trudnych sytuacjach, jakie często spotykały nas podczas remontów starych domów. Członkowie grupy, którzy remont mają już za sobą, prezentowali swoje piękne nieruchomości. Czasem inspirujemy się też pięknymi zdjęciami nieruchomości, w których sami byśmy chcieli mieszkać! Dziś pokażę Wam zachwycający stary dom w Norwegii!

zachwycający stary dom w Norwegii
Photo: dnbeiendom.no

Jakiś czas temu, jeden z członków grupy zamiesił zdjęcia zachwycającego, starego domu z bali, na norweskiej wsi.  Po nitce do kłębka, odnalazłam źródło tych zdjęć i absolutnie zakochałam się w tej architekturze. 

zachwycający stary dom w Norwegii
Photo: dnbeiendom.no

Zachwycił mnie stary dom z 1820 roku! Został on rozebrany w 1997 roku i przeniesiony z miejscowości Røros i umieszczony w Bøverbru.

Photo: dnbeiendom.no

Przepięknym akcentem kolorystycznym w starym domu są chabrowe, nowe drzwi wejściowe. Zamiast schodów położono pod nimi stare kamienie.

Photo: dnbeiendom.no

Choć z zewnątrz dom wygląda na bardzo stary to jego wnętrze zostało gruntownie zmodernizowane. Okna w całym domu zostały wymienione na nowe a podłogi poddane renowacji. Wnętrze domu zachwyca przepiękną kolorystyką. 

Photo: dnbeiendom.no

Oprócz bieli występują tu przepiękne błękity i szarości. Zwróćcie uwagę na przepięknie dobrane dodatki. Stare lustro na tle niebiesko – szarej ściany oraz żyrandol nad stołem w jadalni, zrobiły na mnie ogromne wrażenie! Pobielone deski, przeplatają się z deskami w naturalnym kolorze.

Photo: dnbeiendom.no

Lampa w jadalni jest absolutnie przepiękna!

Photo: dnbeiendom.no

Oprócz szarości, błękitu i bieli we wnętrzu na zasadzie kontrastu pojawił się żółty uszak Strandmon z Ikea! Całość robi ogromne wrażenie! 

Photo: dnbeiendom.no

Z tyłu widzimy inny fotel w kolorze pomarańczowym. Na starej odnowionej podłodze ślicznie wygląda wielokolorowy chodnik. Tylko gdzie taki znaleźć? Chętnie sama bym taki przygarnęła!

Photo: dnbeiendom.no

W domu nie brakuje też nowoczesnych elementów, jak na przykład: minimalistyczny kominek.

W tym starym domu znalazło się też miejsce na stare palenisko.

Photo: dnbeiendom.no

Szarości plus mocne kolory, to przepis na to wnętrze:

Photo: dnbeiendom.no

Ten dom to taki twist starej wiejskiej chaty i modnej skandynawskiej przestrzeni.

Photo: dnbeiendom.no

W kuchni pojawiły się współczesne, nowoczesne szafki oraz stare wiejskie półki. 

Photo: dnbeiendom.no

Przy nowoczesnej kuchence i płycie indukcyjnej znalazło się miejsce na coś starego i klimatycznego. 

Photo: dnbeiendom.no

Praca w takim biurze musi by czystą przyjemnością!

Photo: dnbeiendom.no

Łazienka też jest spójna i pasuje wystrojem do reszty pomieszczeń.

Photo: dnbeiendom.no

Piękna sypialnia w beżach, szarościach i bieli. 

Oglądanie takich domów zawsze wzbudza mój wielki entuzjazm. Marzę, żeby mój dom był kiedyś tak “wykończony” w najdrobniejszych szczegółach. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.  Co najbardziej Wam się spodobało w tym starym domu: lampa w jadalni, kolorystyka, stara podłoga czy może nowoczesne okna w klasycznym stylu? Ja znalazłam inspirację do naszego holu, w którym również pojawi się ten piękny szaro niebieski kolor 🙂  Jedno jest pewne, całość zachwyca!

Related Posts