MOJA WIELKANOC 2018 W GRANACIE

by Kasia Bobocińska
Granat to dość nietypowy kolor jak na aranżację Wielkanocnego stołu. Zwykle tak ciemne kolory zarezerwowane są na zimowe odsłony stołów i pasują bardziej do Bożego Narodzenia niż do Wielkanocy. Jest to opinia powszechna. Skąd to wiem? Przeprowadziłam test w najbardziej opiniotwórczym miejscu, jakie znam — salonie piękności. Panie zgodnie stwierdziły:

– Granat na Wielkanoc?

– Odważnie.

Starałam się tłumaczyć, że w połączeniu z bielą, różem czy złotem ten kolor sprawdzi się również wiosną. Niestety, panie pozostały nieprzekonane. To całkiem zrozumiałe. Zwróćcie uwagę, że na wiosnę sklepy z odzieżą pełne są ubrań w odcieniach różu, zieleni, żółci, pomarańczy a grafity, czernie, brązy schowane są już na dno szafy aż do jesieni. Zawsze mi się wydawało, że granat to kolor na tyle uniwersalny, że sprawdzi się o każdej porze roku. Postanowiłam podjąć wyzwanie i zaryzykować. Oceńcie, czy podoba się Wam mój granatowy Wielkanocny stół?
Ten kolor jednak absolutnie mną zawładnął i to już od jakiegoś czasu. Mogę nawet przyznać, że jestem nim tak zauroczona, że w chwili obecnej wszystko, co tylko mogę planuję w granacie. Tapety, nakrycia stołu, szafki kuchenne, drzwi. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że podejmę to wyzwanie i stworzę granatowy Wielkanocny stół.
Uwielbiam takie małe urocze cudeńka, które potrafią w sposób bardzo elegancki i wyrafinowany wprowadzić do aranżacji odrobinę symbolów Wielkanocy. Wiem, że w sklepach pełno jest pstrokatych plastikowych ozdób i czasem w przypływie braku weny sięgamy po to, co jest ogólnodostępne, ale spójrzcie tylko na te piękne Wielkanocne zajączki, mnie chwyciły za serce.
Niekwestionowaną gwiazdą mojego Wielkanocnego stołu jest przepiękna porcelana Sofia Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Gdy zobaczyłam ten komplet porcelany po raz pierwszy, na zeszłorocznych targach we Frankfurcie, byłam nim absolutnie zauroczona. Miał coś w sobie. Przyciągał wzrok i wywoływał natychmiastową chęć dotknięcia i pogładzenia tych delikatnych żłobień. Ludzkie oko czasem nas zawodzi, a patrząc na Sofię mamy poczucie iluzji. Stąd ta potrzeba dotyku.
Tak pięknie dobrany serwis porcelany pozwoli w pełni cieszyć się smakiem tak uroczystych i wyjątkowych chwil. Piękna, błyszcząca polewa oraz intrygujące żłobienia sprawiają, że nie można przejść obok Sofii obojętnie. Ja na pewno zatrzymam ją u siebie na dłużej i pewnie jeszcze nie raz zobaczycie ja na moim stole.
Pamiętacie Wielkanocne ciastka, na które przepis znajdziecie w poprzednim wpisie tutaj? To bardzo prosty i naturalny element dekoracji. Możecie je potraktować jako element powitalny dla Waszych gości. Wystarczy doczepić winietkę z imieniem (jeśli oczywiście mamy dużą rodzinę) i zostawić na talerzu.
granatowy Wielkanocny stół
Kieliszek do jajka w kształcie kogucika z ręcznie malowanym złotem to niezwykle krucha i delikatna dekoracja, która nada naszemu stołowi odrobinę bajkowego czaru. Jedyne niebezpieczeństwo jest takie, że zachwycone nim dzieci, zajmą się zabawą nim, a nie jedzeniem.
Komplet Sofii występuje też w wersji platynowej.
To jak? Podoba Wam się czy nie mój granatowy Wielkanocny stół? Ja wprost nie mogę doczekać się Wielkanocy w tym roku. A to jeszcze nie koniec niespodzianek, bo szykuję dla Was jeszcze jedną nietypową aranżację Wielkanocną. I muszę przyznać, że stanowi dla mnie naprawdę duże wyzwanie, ale właśnie to lubię najbardziej w swojej codziennej pasji. Robić rzeczy nietypowe, niesztampowe. Skoro wszyscy idą w jedną stronę i robią tylko to, co się akurat podoba ludziom i jest jednocześnie całkowicie przewidywalne, ja wolę pójść na opak. Przekonamy się czy przypadną Wam do gustu moje tegoroczne inspiracje.
Do stworzenia Świątecznej kompozycji użyłam:

Garnitur do kawy 6/12 Sofia 3604 (złoto) – tutaj (120,54zł)

Garnitur do kawy 6/12 Sofia 3607 (srebro)– tutaj (120,54zł)

Serwis obiadowy 6/18 Sofia 3607 (srebro) – tutaj (292,74 zł)

Serwis obiadowy 6/18 Sofia 3604 (złoto) – tutaj (292,74 zł)

Zajączki, jajka, baranki ceramiczne – Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów Chodzież

Sofia imbryk platyna, Sofia Waza platyna, Sofia sosjerka platyna – wkrótce dostępne na stronie Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów Chodzież

Sofia kubek cappuccino, Sofia półmisek platyna, Sofia cukiernica i mlecznik złoto – wkrótce dostępne na stronie Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów Chodzież

Sztućce złote – Zara Home

Koronkowe serwetki – Zara Home

Żółte serwetki – Zara Home

Obrączki na serwetki złote – Zara Home

Obrus granatowy – zasoby własne

Może zechcesz zobaczyć jak wyglądał mój zeszłoroczny Wielkanocny stół?
Za pomoc w realizacji posta dziękuję marce Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A

Related Posts