INSTA DECO: stare domy

by Kasia Bobocińska

Czy są wśród Was jacyś fani starych domów? A może mieszkacie w starym domu? Znacie cykl Never ending story #neverendingstory? Opisuję w nim swoje perypetie związane z poszukiwaniem starego domu. Powstała już całkiem niezła kolekcja wpisów. Trochę sentymentalnych, trochę nostalgicznych, bo poszukiwanie starego domu wywołuje u mnie bardzo wiele bardzo skrajnych emocji. Chciałabym Wam bardzo podziękować za wsparcie jakie dostaję od Was w mailach, w prywatnych wiadomościach. To naprawdę wspaniałe uczucie, kiedy się wie, że tyle osób Ci kibicuje i dobrze życzy. Ostatnio na moim instagramie pojawia się coraz więcej zdjęć starego domu, ogrodów. Pytacie czy to już? Czy coś znalazłam? Pozwólcie, że dziś jeszcze odpowiem tajemniczym uśmiechem.

Oglądanie starych domów uzależnia! Uwielbiam je odwiedzać! Patrzę na nie pewnie zupełnie inaczej niż większość z Was. Tam, gdzie agent nieruchomości widzi stare, brudne okno do wymiany ja dostrzegam strzęp koronkowej firanki, czy zapomnianą figurkę Matki Bożej. Myślę wtedy o ludziach, którzy tu mieszkali oraz o czasach, gdy figurki w oknach coś znaczyły. O czasach, kiedy cała wieś dbała o przydrożną kapliczkę i nie była ona celem ataków wandali. Nigdy nie zapomnę jak pewnego dnia jechałam do moich rodziców za Warszawę zobaczyłam zgliszcza kapliczki Matki Boskiej w Miedzeszynie. Smutny był to widok. To był ewidentny akt wandalizmu. Kto i po co robi takie rzeczy?

Dziś jednak będzie o przyjemniejszych sprawach. Mam do Was prośbę.

Pomożecie mi znaleźć stare domy na Instagramie?

Cały weekend poszukiwałam na Instagramie polskich profili osób posiadających stary dom. Wiecie, takich którzy zachowali jego charakter. Szukając przez hasztag #starydom znalazłam dwa nowe profile natomiast trzy z wymienionych poniżej odwiedzam regularnie. Ciekawe, czy moje typy pokryją się z Waszymi?

Mr. Vintage

Zacznijmy od Michała z bloga Mr. Vintage. Od niego wszystko się zaczęło! To jego dom był bohaterem pierwszego odcinka cyklu: Never ending story: Jak kupić stary dom?  Michał remontuje stary dom z 1932 roku a każdy jego krok jest piękną inspiracją. Odsyłam Was na profil Instagram Michała Kędziory a jestem pewna przepadniecie z kretesem:

Początek przygody:

View this post on Instagram

#mrvintage #starydom #sielanka

A post shared by Michał Kędziora (@michalkedziora) on

Plany:

View this post on Instagram

Inspiracja na mój ganek. #starydom #inspiracje

A post shared by Michał Kędziora (@michalkedziora) on

Dom po zmianach:

Przepiękny piec kaflowy:

Aniutkowo

Drugi profil należy do osoby o niesamowitym wyczuciu kolorów. Uwielbiam jej energetyczne zdjęcia! Zobaczcie tylko jak pięknie można wyremontować stary dom! Zapraszam na profil Aniutkowo:

Energetyczna sypialnia:

Biała sypialnia:

Kwiecista łazienka:

Bajecznie kolorowe tapety:

Jak widzicie autorka tego profilu nie boi się kolorów i umie je stosować!

Haart

Dom Hani obserwuję od dawna. Początkowo było to miejsce na wakacyjne wyprawy a od niedawna stało się stałym domem Hani i jej rodziny. Gdzieś na ziemi podlaskiej Hania ma swój mały raj na ziemi. Zapraszam na profil Hania Haart.

Piec kaflowy:

Przepiękna jadalnia:

A teraz moje dwa odkrycia. Przez hasztag #starydom trafiłam na profil macarena.all.night.long, którego autorka remontuje dom z 1930 roku. Kilka rozwiązań już podpatrzyłam dla siebie!

macarena.all.night.long

Fajne płytki do klasycznej łazienki:

Remont starych schodów:

Budowa pieca kaflowego:

Agnieszka Kijowska

Drugi profil również odkryty przez hasztag zrobiła już niemałą karierę w sieci oraz w telewizji. Ten niezwykły dom należy do Agnieszki Kijowskiej i gościł już w DDTVN oraz majowym Weranda Country.

Stary stuletni dom:

Popatrzcie tylko na tę cegłę:

Wspaniałe wyczucie estetyki:

Kuchnia:

Architekt na szpilkach

Na koniec małe odstępstwo od tematu. Kasia z bloga Architekt na szpilkach pokazuje perypetie remontu starej kamienicy! Nie mogę się doczekać kolejnych etapów prac. Jest tam tak pięknie! Zapraszam na profil Architekt na szpilkach:

 

I teraz pytanie do Was: Czy możecie mi polecić jeszcze jakieś profile osób, które mieszkają w starym domu?


Related Posts