TRENDY: MIX and MATCH w wydaniu FOLK FUSION

by Kasia Bobocińska
Jesteśmy jeszcze pod wpływem magii Świąt i suto zastawionych stołów. Dziś jednak mam dla was nieco lżejszą kompozycję, która jest ukłonem w stronę nowoczesności oraz europejskiej tradycji.

Boże Narodzenie to najlepszy czas, aby najlepiej przekonać się o tym, że wspólne świętowanie ma charakter jednoczący. Porcelana, która towarzyszy wspólnym posiłkom staje się symbolem wzajemnego szacunku. Brzmi patetycznie? Zatem przyjrzyjmy się temu z bliska. Załóżmy, że zasiedliśmy właśnie do tradycyjnej wigilijnej kolacji a wujek, który na co dzień, ze względu na charakter jego pracy, jada dość proste i sowite posiłki, niekoniecznie na porcelanie, prosi nas o talerz  z namaszczeniem otwiera wazę, aby nalać nam zupy grzybowej. Elegancko zastawiony stół zobowiązuje. Każdy stara się przy nim zachować jak najlepiej. A po środku tego rodzinnego spotkania – ona – porcelana. 

Czy jest prosty, czy okrągły, czy przykryty obrusem, czy nie, stół nas jednoczy. Łączy ludzi przy nim siedzących i łagodzi obyczaje. Warto celebrować ten wspólny czas i nasycić się nie tylko posiłkiem, ale również wzajemnymi uprzejmościami i uśmiechem. 

Idea projektu, najświeższej linii wywodzącej się z ćmielowskiej manufaktury Ćmielów Design Studio, o intrygującej nazwie United Table of Europe zatacza jeszcze szersze kręgi sięgając do tradycji krajów Starego Kontynentu.

Kolekcje Folk Fusion to część większego projektu United Table of Europe. Zjednoczony europejski stół łączy charakterystyczne, narodowe wzory Grecji, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii i oczywiście Polski! Dzięki temu na naszym stole możemy podziwiać estetyczny eklektyzm w europejskim wydaniu! Kolekcje stworzone nie tylko na kameralne spotkania, ale także, aby zdobić dyplomatyczne stoły, przy których zasiadają przedstawiciele wielu narodów i kultur.
W tym roku już po raz trzeci zgłębiamy trendy w porcelanie. Przypomnieliśmy sobie czym jest polski New Look, poznaliśmy Ethnic Chic, a teraz czas na Mix&Match:

Czym jest trend Mix and Match?

To nic innego niż mieszaj łącz. Wybieramy elementy z rożnych kolekcji i zestawiamy je ze sobą. Dzięki temu każdy stół będzie wyjątkowy i spersonalizowany. 
Folk Fusion to połączenie barw szlachetnego, kobaltowego błękitu, bieli oraz wyrafinowanego srebra. Srebro nadaje prostym ludowym wzorom wysmakowanej elegancji. Dzięki temu komplet nadaje się zarówno do codziennych posiłków, jak i na specjalne okazje.
Trzy kolekcje Folk Fusion dostępne są w zestawach dla 6 osób, ale polecam Wam miksowanie wzorów i kolorów. Całą ideą zabawy Mix&Match jest właśnie dokupywanie pojedynczych elementów z pozostałych zestawów i tworzenie własnych kompozycji.

Ja jako zestaw bazowy wybrałam komplet Folk Fusion o numerze G832 (w charakterystyczne holenderskie wiatraki) a do niego dobrałam głębokie talerze z kompletu G833 (w polskie wzory) oraz płaskie talerze obiadowe i deserowe (z “pikselkami” zapożyczonymi, o ile się nie mylę, z tradycji norweskiej) z kompletu G831.

Porcelana wraca na nasze stoły. To jeden z głównych trendów obecnego i przyszłego roku. Nie ważne, czy lubimy klasyczne wzory pokryte złotem lub platyną, czy wolimy retro (np. Prometeusz), czy energetyczne połączenia kolorów i barw (np.India), czy minimalizm – każdy odnajdzie coś dla siebie w kolekcjach Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież.

Bardzo mnie to cieszy, że polskiej porcelany jest coraz więcej na naszych stołach. Mam wrażenie, że długo jej nie szanowaliśmy. Zachłysnęliśmy się tanim i w naszym mniemaniu nowoczesnym produktem ogólnodostępnym, zostawiając porcelanę naszym babciom. Całe szczęście coraz bardziej pociąga nas indywidualizm i personalizacja w każdym aspekcie naszego życia. A skoro tak, to i nasz stół nie powinien wyglądać “jak wszystkie”. Mam jednak przeczucie, że 2017 rok będzie należał do rodzimych, porcelanowych dzieł sztuki, które są nie tylko funkcjonalne, ale też pełnią ważną rolę estetyczną.

Jak Wam się podoba takie łączenie wzorów? Jesteście otwarci na mix and match?

Do stworzenia kompozycji Folk Fusion użyłam:

Zestaw do kawy Folk Fusion G832- tutaj (166,05zł)
Zestaw do kawy Folk Fusion G831- tutaj (166,05zł)
Zestaw do kawy Folk Fusion G833- tutaj (166,05zł)
Złoty świecznik choinka – Home&You
Złota taca – Zara Home
Podkładki Home&You – tutaj
Srebrne sztućce – kolekcja własna
Lampiony – handmade
Serwetki granatowa i różowa – sklep z obrusami
Obrączki na serwetki złote – Zara Home
Srebrna patera – Home&You

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts