6 DIY NA SYLWESTRA LAST MINUTE

by Kasia Bobocińska
Zostało kilkanaście godzin do Sylwestra. Zakupy już zrobione, szampan się chłodzi. Kreacja czeka już wyprasowana na wieszaku. Skoro mamy chwilę to może w godzinkę zrobimy kilka prostych dekoracji na Sylwestrowy stół.
Dziś pokażę Wam kilka dekoracji DIY, do których zrobienia potrzebne będą następujące rzeczy:
– czarny brystol
– brokat
– cekiny
– karton (może akurat został Wam jakiś niepotrzebny)
– białe piórka
– złote wstążki
– pistolet z klejem
– patyczki do szaszłyków
Do dekoracji stołu potrzebujemy:
– balony 
– serpentyny
– złote bombki
Jeśli akurat robiliście ze mną dekoracje DIY na Święta to może macie je już u siebie w domu.

1. Muszki i Menu
Dzień przed Sylwestrem, kupiłam w sklepie dwie rzeczy: czarny brystol i balony w kolorze perłowym i złotym – wiedziałam, że na 100% mi się przydadzą. Czarny brystol zawsze wywołuje we mnie pokłady kreatywności i chęć działania.
Pomysł z menu naklejonym na kolorowy brystol wykorzystuje od dawna w aranżacjach stołu (klik).
Na Sylwestra przygotowałam menu naklejone na czarny brystol i ozdobiłam je za pomocą białych piórek:
Z reszty kartonu wykonałam kokardki, które nakleiłam za pomocą pistoletu z klejem na patyczki do szaszłyków. Środek kokardek ozłociłam brokatem.
2. Maska
Zrobienie maski marzyło mi się od dawna. Wycięłam z brystolu odpowiedni kształt. Metoda prób i błędów, ważne aby było symetrycznie. Nakleiłam na nią cekiny i za pomocą pistoletu z klejem przymocowałam wstążeczki. Na koniec dokleiłam piórka i koralik. I maska Sylwestrowa gotowa. 
3. Orzechy
Marzyło mi się DIY z wykorzystaniem orzechów.  Są takie śliczne, kiedy się je ozłoci. Wystarczyło spryskać je lakierem metalicznym Śnieżki, nadziać na wykałaczkę, dokleić wydrukowany napis “2017” oraz zawiązać kokardkę. Prawda, że proste?

Takie orzechy możemy wykorzystać też do ozdoby lampionu z kieliszka. Wystarczy odwrócić kieliszek i schować pod nim złote drobiazgi, w tym orzechy.
Z kolei za pomocą cekinów i pistoletu z klejem możemy ozdobić nóżki kieliszka. Najlepsze jest to, że po upływie nocy dekorację można łatwo usunąć!
4. Piórka
Moje dzieci przynoszą do domu rożne rzeczy. Raz są to kasztany, żołędzie a czasami właśnie piórka rożnej długości czy kamienie. Z tymi piórkami to ma zawsze obiekcje a z tyłu głowy kołata mi się myśl, że nie jest to zbyt higieniczne. Dlatego piórka podawane są kwarantannie i mają spotkanie z wrzątkiem. Potem trafiają już w moje ręce a ja wykorzystuje je do rożnych dekoracji.
To piórko najpierw ozłociłam lakierem w kolorze złotym, a później jego końce pokryłam brokatem.

5. Gwiazdeczki
To moja stała dekoracja. Odkąd znalazłam ten szablon PDF (klik), wykorzystuję je do ozdabiania prezentów, dekoracji stołu,czy dekoracji kartek Świątecznych
Wystarczyło trochę złotego lakieru w sprayu i cekinów oraz taśmy dwustronnej i dekoracja na ścianę gotowa. 
  1. Drukujemy wzór i wycinamy go starannie, 
  2. Za pomocą kleju, sklejamy gwiazdkę
  3. Używamy sprayu w kolorze złotym
  4. Na środku poprzyklejamy cekiny 

6. Wieniec
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się co zrobić z tym wieńcem. Niby nie wyglądał najgorzej, ale nie pasował ani do powieszenia na drzwiach, ani do użycia na stole, bo jego kolorystyka gryzła się z moimi złotymi dodatkami. Wieniec był w kolorze srebrno-pastelowym i choć zazwyczaj taka kolorystyka mi odpowiada, to tym razem postanowiłam ją bardziej dopasować do złotej zastawy stołowej.

Wieniec wystarczyło spryskać lakierem metalicznym Śnieżki na złoto, dodać wstążkę oraz kilka bombek i od razu prezentował się lepiej.

Jeśli nie uda się Wam wykorzystać wszystkim pomysłów na Sylwestra to pamiętajcie, że karnawał jest jeszcze długi 🙂

Na koniec z kartonu wyściełałam 2017, ozłociłam i za pomocą taśmy dwustronnej przykleiłam do ściany.

Chciałabym złożyć Wam życzenia Szczęśliwego Nowego Roku.
Szampańskiej zabawy do białego rana.
Spełnienia celów na 2017 rok i abyście na Waszej drodze spotykali mądrych i wyjątkowych ludzi, którzy sprawią, że wasze życie będzie lepsze i bogatsze.
Za pomoc w przygotowaniu dekoracji Świątecznych dziękuję marce Śnieżka.

Related Posts