Trendy 2016/2017 by Jysk

by Kasia Bobocińska
Jysk się zmienia. To pewne. Zauważyli to chyba wszyscy obecni na spotkaniu, które odbyło się ponad tydzień temu w warszawskiej galerii Freta. 
Pochwał nowej kolekcji nie było końca. W intrnecie pojawiło się już pełno pozytywnych relacji. Dołączam się do zachwytów, ale zawsze lubiłam konkrety. A Wy? Wybrałam 10 rzeczy, które wpadły mi w oko oraz opisałam 10 trendów wg. Jysk.
Zanim jednak przejdziemy do trendów, aby być w zgodzie z sobą, muszę napisać Wam kilka słów o stylu skandynawskim.
Panuje on we wnętrzach od dobrych kilku sezonów. Pierwsze wzmianki na jego temat zaczęłam publikować na blogu w 2009 roku. Co jakiś czas jednak pojawią się doniesienia, że schyłek Scandi jest już bliski.
Skoro chcę Wam dziś opisać trendy Jysk, który kojarzy się z hasłem: Scandinavian Sleeping & Living , to musimy zmierzyć się z tym tematem.
To nie prawda, że on się kończy, on ewoluuje. Skandynawowie żyć będą, nie emigrują na inną planetę a ich wnętrza będą nadal stylowe. W związku z tym, że styl się zmienia, wcale nie oznacza to, wymiany wszystkiego, co zgromadziliśmy przez ostatnie lata. 
Musimy zdawać sobie sprawę z dwóch rzeczy: Scandi stanowi doskonałe tło (szarości, biel, czerń) do zmian i nadawania są mu nowych cech (vintage, retro, American glamour) a po drugie ogromnie ważny jest nasz indywidualizm, punkt wyjścia do wszelkich zmian 🙂

Trendy są po to, żeby o nich pisać. Co innego je stosować. Z tego tez powinniśmy zdawać sobie sprawę. Często piszecie, że “nie idziecie” zgodnie z trendami, bo musielibyście, przemalowywać ścianę co sezon. Postawcie się jednak w roli osób, które właśnie malują swoje pierwsze mieszkanie. Na pewno chciałby, by było modnie urządzone, dlatego chętnie dowiedzą się, jakie kolory są modne. Nawet, jeśli ostatecznie zdecydują się na jakąś spokojną barwę. Tak samo jak w modzie, co sezon są inne ubrania, ale to od naszego rozsądku zależy, czy nie ulegniemy pokusie i zaopatrzymy się tylko w rzeczy, które pozwolą nam zbudować nową, piękną “ja” i posłużą nam dłużej niż sezon. A może na bazie tego co już mamy, tzw. filarów garderoby, z pomocą modnych dodatków stworzymy nasz nowy wizerunek.
Najlepszym trendem jest ten, że nic nie trzeba i że każdy może wybrać jeden, z kilku kierunków. Nie ma jednej określonej drogi.  Tak jak w modzie – modne jest wszystko. 
Dlatego Jysk postawił na indywidualizm i stworzył aż 10 kolekcji,które są zarówno bardzo różnorodne, jak i wzajemnie się przenikają. Na bazie tych mebli można stworzyć nieskończenie wiele kompozycji:

Jysk Favourites to 10 stylów:
– modern romance
– classic living
classic retro
– nordic boheme
– industrial modern
casual contrasts
functional classic
– industrial vintage
– traditional style
nordic retro

I to jest zdecydowanie pierwszy trend, jaki dostrzegłam, ale przewrotnie opiszę go jako ostatni.

Nie byłabym sobą, gdybym najnowszej kolekcji nie oglądała z perspektywy nadchodzących lub obecnych trendów. Oto moje 10:

1. nóżki pod skosem. Od jakiegoś czasu zarówno w stołach, jak i stolikach dostrzegamy nóżki ustawione pod skosem. Teraz również zastosowano je w tej witrynce.

2. odrobina blasku na co dzień. Nie tylko w postaci metalu, najlepiej złota, ale także w postaci kryształów. Wtedy możemy delikatnie zbliżyć się do stylu american glamour.

3. otwarta szafa. jest z jednej strony modna a z drugiej budzi wiele wątpliwości. Gdybym była singielką, byłaby moja.
4. betonowe dodatki. Ignorowałam ich obecność, nie skusiłam się na żadną betonową doniczkę, ale dekoracja Jyska skradła mi serce. Ptaszku, chodź do mnie!

5. zieleń. miejsce na zieleń. Rok 2016 to rok zieleni.Wszystko wskazuje na to, że nic się nie zmieni w 2017 roku. Stąd modne są wszelkie kwietniki, doniczki i inne sposoby na ekspozycję zieleni we wnętrzu. 
6. blask metalu: złoto, srebro, miedź! Tego trio nie muszę przedstawiać bo moda na nie trwa. Ubierając dom w błyszczące dodatki możemy nadać mu nieco charakteru glamour.

7. ceramika. Niepodważalny comeback ceramiki. I moi drodzy, w Jysku możecie kupić ceramikę i to naprawdę fajną ceramikę.

8. oswajamy róż. Lubię, stosuję, ocieplam i osładzam nim jesień. Zwróćcie też uwagę na tak modne kwiaty na czarnym tle widoczne na jednej z poduszek.
9. moda na retro w stylu skandynawskim. Uwielbiam, sama wprowadzam w swoim domu. Fikuśne foteliki w stylu retro. Skandynawskie retro to jeden z głównych kierunków zmian.

10. wyraź siebie. indywidualizm. Każdy ma swój gust, każdy wyraża go w otoczeniu, które kształtuje. W zgodzie z sobą.

10 mebli/dodatków, które wpadły mi w oko!

Łóżko Konsberg, 700zł, Jysk
Biurko Tamholt, 649zł, Jysk
Fotel Ejerslev, 1000zł, Jysk
Poduszka Sylarve, 49,95, Jysk
Tablica Ditmar, 39,95zł, Jysk
Fotel Egdal, 900zł, Jysk
Stolik nocny Ilbro, 150zł, Jysk
Zestaw stołów Sandbjerg, 229zł, Jysk
Poduszka Rabbesiv, 49,95zł, Jysk
Poduszka Leddved, 49,95zł, Jysk
Oczywiście prezentacja kolekcji Jysk, to możliwość spotkania dawno niewidzianych znajomych i zrelaksowania się przy wspaniale poprowadzonych warsztatach by Paula. Uwielbiam tę kobietę za determinację, chęć działania i zaraźliwy optymizm. Po godzinie spędzonej w jej towarzystwie chodzę nakręcona, jak mały samochodzik. Drugie wyznanie miłości kieruje do Baby, która okazała się człowiekiem o ogromnym serduchu. Wyobraźcie sobie mój smutek, kiedy podczas robienia zdjęć mój aparat odmówił posłuszeństwa. Ta wspaniała kobieta bez wahania pożyczyła mi swój NOWY, świeżutki aparat. Z aparatem jest trochę jak z samochodem: nie pożycza się go! A ona to zrobiła i to osobie, która przed chwilą rozwaliła swój.
Ogromnie się ucieszyłam, gdy mogłam się zobaczyć z 1/3 Majsterek, świeżo upieczoną mamą. Alicja – miło było Cię zobaczyć!
Dawno nie widziałam też Natalii Nguyen, z którą porozmawiałyśmy trochę o jej projektach wnętrz. To niesamowicie pozytywna osoba, z poczuciem humoru i ogromnym dystansem do siebie. (fot. Ilona Jankiewicz- Próchenko – dzięki, kochana).
Czemu ma służyć kampania Jysk?
Ma zwrócić uwagę na to, że produkty tej marki, są nie tylko ładne, w zgodzie najnowszymi trendami ale również dobrej jakości. Dlatego właśnie produkty zostały poddane ocenie konsumentów. Pamiętam, jak w zeszłym roku przy projekcie Poradnik mieszkaniowy, klientka z lekką obawą zastanawiała się nad wyborem kanapy z Jysk. Marka chce, aby nie było żadnych wątpliwości: to nie tylko ładne meble, ale również wysoko oceniane przez konsumentów. 

A Wam jaki produkt się najbardziej podoba z oferty Jysk Favourites ? Jakie jest Wasze zdanie na temat mebli z Jysk? Ile gwiazdek byście im przyznali?

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!
* indicates required
Adres e-mail *

Related Posts