Najbardziej magiczne drzwi prysznicowe

by Kasia Bobocińska
Większość z Was jest już myślami przy Wielkanocy. Ja póki co szykuję wielkie przyjęcie urodzinowe moje i męża. Dla tych, którzy obserwują mnie na Snapchacie może wydawać się dziwne, że w mojej kuchni powstają serniki, ciasta, torty na tydzień przed Wielkanocą!
Przez te całe zawirowania myślałam, że już nic nie napiszę i nagle przyszło natchnienie.
Usiadłam zmęczona na kanapie, kiedy ostatnie z ciasto piekło się właśnie w piekarniku i dla relaksu zaczęłam oglądać zdjecia wnętrz. Wiedziałam, że nie będę miała czasu na post, bo jeszcze tyle trzeba zrobić. Jedno zdjęcie sprawiło, że w głowie powstał pomysł. Zobaczcie jak może wyglądać Wasza kabina prysznicowa jeśli zapragniecie być oryginalni.

Photo: Matthew Millman for The New York Times via nytimes

Photo:  Jenny Wolf Interiors via apartmenttherapy

Photo: Christopher Stark 

Dziś będzie krótko, ale na pewno jeszcze wrócę do tego zagadnienia. Ten temat jeszcze nie był poruszany na blogu a ponieważ remont łazienki zbliża się wielkimi krokami postanowiłam być na bieżąco z ich dekoracją. Ja póki co, prysznica nie planuję, ale czemu Wy nie możecie skorzystać. Tylko, gdzie dostać takie drzwi w morzu takich samych kabin prysznicowych?
Ktoś ma jakiś pomysł? A może można zamontować inne drzwi w specjalnie zbudowanym brodziku? Tylko jakie? Metalowe i drewniane odpadają, prawda? A może nie? Zobaczcie jak się myliłam! Te zdecydowanie wyglądają na drewniane:

Photo: A Cultivated Nest, Canadian Gardening, Better Homes and Gardens, Five to Nine Furnishings and Home DIY People via plumdeluxe

Drewniane drzwi i zasłona prysznicowa, która je chroni od wody. Ciekawe czy to działa?
 

 

Photo: Living Etc via The Bower Birds.

A gdyby tak zrobić zwykłe szklane drzwi a na zewnątrz kabiny nakleić takie czarne szprosy?

Photo: via skonahem.com

Temat jest o tyle trudny, że materiał z jakiego mają być wykonane drzwi muszą być wodoodporne. Ale w końcu metal pomalowany odpowiednią farbą jest odporny na działania atmosferyczne. 

Photo:  via skonahem.com
 

Photo: Molly Winters via  lonny.com

I pomyślałam, że zrealizowanie takiego projektu w Polsce jest niemożliwe, i że to abstrakcja. I wtedy natknęłam się na realizację biura architektonicznego Razoo z mieszkania w Bielsko Białej. 
Photo: www.razoo.pl
A w Warszawie Razoo stworzyli taką łazienkę:
Photo: www.razoo.pl
Zadałam architektom pytanie, jak można stworzyć taką kabinę prysznicową. Mam nadzieję , że niedługo uda się uzyskać na nie odpowiedź o czym Was poinformuję.
Natomiast w Castoramie natknęłam się na takie coś: 
Może na przeźroczystej, minimalistycznej kabinie prysznicowej można zamontować taką kratkę. Pytanie tylko o wymiar i kolorystykę. Zawsze można użyć farby w sprayu i zmienić ich kolor.
To taki patent “pomysłowego Dobromira” a skoro Razoo się udaje zrobić to na wymiar to trzeba dowiedzieć się jak.

Ja znalazłam kilka firm, które robią drzwi stalowe wertykalne. Na przykład takie:

Photo: metalpol.com.pl

Jeśli już macie metalowe drzwi to możecie spróbować pomalować je na czarno i zrobić szprosy. Tutaj macie tutorial:

Photo:remodelaholic

I tak w miarę zgłębiania temat wciągał mnie coraz bardziej. Ciekawe co doradzi Razoo. Dam znać! Udanej niedzieli!

Pamiętajcie konkursie (klik) w którym do wygrania jest zaprojektowany przez Was grzejnik:

Related Posts