DIY: 10 pomysłów na doniczki

by Kasia Bobocińska
Jak pamiętacie w mojej kuchni trwa remont. Na przełomie roku mam zamiar zmodernizować nieco jej wygląd. Kuchnia będzie w szarości i potrzebuję do niej dużej ilości zieleni. Dlatego okno kuchenne wygląda teraz tak:

Dużo dodatków, dekoracji i brak miejsca, które w kuchni jest bardzo potrzebne. Postanowiłam coś zrobić z moją zielenią. Poszukałam i znalazłam wiele pomysłów na DIY w temacie doniczek. 


Już jakiś czas rozglądałam się za fajnymi doniczkami. Mam kilka swoich typów. Są to w większości wyroby małych pracowni i manufaktur. Koszt jednej ok. 60zł. Kiedy chce się kupić 3 to już robi się nam spory wydatek, poza tym nie mamy przyjemności zrobić coś samodzielnie. 
Aby mieć pełen obraz sytuacji wybrałam się też do jednego z marketów budowlanych. To co możemy tam znaleźć w dziale ogrodowym to istny dramat.
Postanowiłam nie szaleć z ozdobami. Za ok 3zł za sztukę kupiłam najzwyklejsze pomarańczowe gliniane doniczki. Można z nimi zrobić wszystko. Pomalować, ozdobić lub zostawić stanie nienaruszonym, naturalnym.
Co można zrobić z kwiatami aby nie zajmowały miejsca na parapecie a jednocześnie były piękną dekoracją?
POWIESIĆ.
Znalazłam bardzo dużo pomysłów na wykonanie takiej dekoracji. Czy ktoś z Was ma powieszone doniczki? Jak wrażenia z użytkowania? Chcąc wykonać wiszącą dekorację możemy skorzystać z wielu materiałów: sznurka, skóry, metalowych rurek. Zobaczcie.
Możemy skorzystać ze zwykłego sznurka i w bardzo prosty sposób stworzyć naprawdę piękną ozdobę kuchni:

Photo: craftandcreativity.com

Możemy zmodyfikować trochę wcześniejszy pomysł i sznurek ozdobić drewnianymi koralikami:

Zachwyciła mnie ta dekoracja. Na 80% zrobię sobie taki kwietnik. To zdecydowanie mój numer jeden ze znalezionych inspiracji. Jedyne co mnie powstrzymuje to brak profesjonalnego sprzętu do wycinania takich dziur. Oczywiście można to zrobić mniej profesjonalnie i tak to pewnie się skończy.

Photo: http://www.iheartnaptime.net

W kolejnej dekoracji wykorzystano skórzane paski oraz samodzielnie stworzone doniczki. Autorka miała do dyspozycji specjalną maszynę do wycinania kształtów potrzebnych do skonstruowania doniczki, ale myślę, że za pomocą ostrego nożyka też uda się coś zdziałać. Tylko sobie tak myślę czy tektura i woda, którą podlewamy kwiatki do dobre połączanie.
Photo: www.thecraftedsparrow.com

A to mój drugi typ! Genialne. Za pomocą tej dekoracji możemy połączyć dwa elementy miłość do złota i zieleni, czyli dwa najbardziej pożądane kolory w przypadku szarych kuchni —-> Jakie dodatki wybrać do szarych szafek kuchennych?
Fajny wiszący kwietnik, ale o ile się nie mylę wykorzystano istniejący produkt. Nie ma jednak problemu, żeby taką dekorację zrobić samodzielnie.

Okazuje się, że za pomocą rzemienia możemy powiesić wszystko, nawet  szklane doniczki.

 Photo:http://www.vintagerevivals.com

Znów  z pomocą zwykłej tektury możemy zrobić naprawdę ładne metaliczne osłonki na doniczki. Na pewno do zapamiętania.
 Photo: Brittni Mehlhoff
Bardzo podobają mi się te stojaki na kwiatki, ale… no właśnie, jak otworzyłam opis ich wykonania —> klik, to się przeraziłam. Znów muszę napisać – nie mam takiego sprzętu.
No i w końcu urocze stojaczki na pastelowe doniczki. Są po prostu śliczne:

Photo:http://sugarandcloth.com

A Wy wolicie tradycyjny sposób prezentacji zieleni czy macie jakieś zwariowane dekoracje? Który projekt DIY podoba Wam się najbardziej?

Related Posts