TRENDY: Kosmos

by Kasia Bobocińska
Odkąd zobaczyłam kilka kolekcji przygotowanych na targi designu w Mediolanie wiedziałam, że coś jest na rzeczy. Skoro nastała moda na błękity i granaty w naturalny sposób pojawiło się zainteresowanie rozgwieżdżonym, granatowym niebem. A skoro sięgamy tak wysoko, czemu nie sięgnąć wyżej? Zachwycająca kolekcja lamp Diesel w kosmicznej atmosferze dała mi do myślenia. Z perspektywy czasu wiem, że to jedna z tych wystaw, która zrobiła na mnie największe wrażenie. Świetnie dopracowana, oryginalna. 
Zobaczcie jak wpleść motyw kosmosu do wnętrz. Nie martwcie się nie chodzi mi o plastikowe wnętrza niczym ze statku kosmicznego…zresztą zobaczcie sami.


Kiedy ktoś pyta mnie co widziałam w Mediolanie i co zrobiło na mnie wrażenie zawsze wymieniam jako pewniak kolekcję Diesla. 


Cosmic diner to przepiękna kolekcja porcelany marki Diesel stworzonej wspólnie z producentem porcelany włoska firmą Seletti. Jak wiadomo kosmos od lat inspirował twórców. Cosmic diner to wizjonerska kolekcja reprezentowana przez 9 planet, słońce oraz księżyc.

Jestem pod wrażeniem ceramiki a teraz popatrzcie jak wspaniale kosmiczne dodatki pasują do mebli:
Zobaczcie jak rozwija się ta popularna marka odzieżowa. Od lamp, poprzez dodatki do domu, meble a teraz w stronę porcelany. Diesel zaskakuje. 

Podobały mi się ich lampy, meble, materiały tapicerskie…wszystko.

Motyw kosmosu pojawił się też w innych kolekcjach. Na przykład w prezentowanej już tutaj holenderskiej marce – STUDIO SYBRANDY

Ogromne wrażenie wywarły na mnie również lampy  CATELLANI&SMITH. Dostrzegacie inspiracje kosmosem? Na pewno w niektórych pracach łatwo je dostrzec:

Niesamowity klimat stworzyli swoimi lampami Catellani&Smith. W półmroku podziwiać je można był z należytą uwagą. ta wystawa zrobiła na mnie duże wrażenie. Te proste rozwiązania pokazują jak niewiele trzeba zeby zrobić magiczny klimat.

I jeszcze kilka zdjęć ze strony Catellani&Smith pokazujących tegoroczną wystawę na Salone del Mobile:
Popatrzyłam, poszukałam i znalazłam kilka wnętrz w których zagościł kosmos. Jak dla mnie stanowczo za mało. To tak śliczny motyw. Może jak będziecie wprowadzać granatowe motywy do wnętrz pomyślicie o czymś kosmicznym.

źródło:

Jak widzicie większość elementów kosmicznych wprowadzono do wnętrza za pomocą tekstyliów.
źródło:

źródło:

Pościel, dekoracja ścienna czy dywan – mało tego kosmosu. Ciekawe czy ten trend się przyjmie. A Wy co sądzicie o kosmosie we wnętrzach?

źródło:

źródło:

Related Posts