RÓŻOWA PODŁOGA? CZY TO PORA NA RÓŻ WE WNĘTRZACH?

by Kasia Bobocińska

Uwielbiam tropić nowości we wnętrzach i dzielić się z Wami moimi odkryciami. A dziś opowiem Wam o produkcie,  jakiego jeszcze nie widziałam na polskim rynku a będzie to różowa podłoga.  I czemu myśląc o różu od razu słyszę w głowie piosenkę Areosmith ze słowami “Pink it’s the color of passion”? Bo róż, w ostatnich latach stał się czymś więcej niż tylko kolorem małych dziewczynek. Ten kolor się wyzwolił ze stereotypowych ograniczeń i stał się niezależny od płci. Można śmiało powiedzieć, że od niedawna jesteśmy pod wpływem “różowej rewolucji”, różowe było już dosłownie wszystko: ubrania, buty, włosy, oraz modne miejsc, w tym super trendy nagradzane restauracje czy cukiernie.

Nigdzie nie widziałam jednak różowej podłogi.

Aż do czasu jak w moje ręce trafiła najnowsza kolekcja marki Quick-Step z różową podłogą właśnie. 

Quck Step to marka, która lubi zaskakiwać. Lubi też dawać klientom coś więcej niż tylko podłogę w standardowym kolorze. Podłogi laminowane Quick-Step nie są nudne. Marka zaskoczyła mnie, prezentując dwa lata temu złotą podłogę.

RÓŻ WE WNĘTRZACH

Na fali popularności różu i kultowego już „millennial pink” powstało wiele realizacji z tym kolorem w roli głównej.

Na rynku była jednak luka, w którą idealnie wstrzeliła się marka Quick-Step, tworząc piękną różową podłogę laminowaną w pastelowym różu. Ten model nazywa się: Dąb różowy malowany – SIG 4754.

Nowa kolekcja Quick-Step

Różowa podłoga to wizytówka nowej kolekcji marki nazwanej Signature, ale nie jedyna odsłona tej kolekcji – znajdziecie tam również bardziej klasyczne wzory.

Kolekcja Signature to 18 ciekawych propozycji podłogi, wśród których znajdziemy kilka wariantów kolorystycznych dla podłóg do złudzenia przypominających malowaną drewnianą podłogę. Na powierzchni podłogi widoczne są pęknięcia, zadrapania, słoje, dzięki czemu podłoga wygląda wypisz wymaluj jak deski drewniane pomalowane różową farbą.  Zostawienie wszystkich niedoskonałości to efekt celowy, aby wzmocnić efekt autentyczności.

Oczywiście, kolekcja Signature to nie tylko róż, choć on ze względu na swoją unikatowość, podziałał na mnie najbardziej. To 18 kolorów z ogromnie modnej ostatnio palety ciepłych, ziemistych kolorów Ziemi. Tworząc tę kolekcję zespół Quick-Step inspirował się Afryką oraz Ameryką Południową.

Wyjątkowa odporność

Oprócz walorów estetycznych, podłogi Quick-Step to przede wszystkim praktyczny wybór. Wyglądają jak prawdziwe drewno, ale są też funkcjonalne – bardzo łatwo jest je wyczyścić, a oprócz tego są trwałe – odporne na zarysowania. Do zmywania podłogi wystarczy tylko wilgotna ścierka, bo podłogę pokrywa warstwa  nieprzepuszczająca bakterii, brudu, ani płynów.

Ta podłoga ma w sobie to coś! Uległam urokowi różu a Wy?

Laminat odporny na działanie wody

Oczywiście, jak wszystkie kolekcje podłóg laminowanych Quick-Step są one całkowicie wodoodporne, dzięki specjalnej powłoce HydroSeal, która zapobiega wnikaniu wody do szczelin w podłodze. Te właściwości dotyczą zarówno paneli laminowanych, jak i winylowych.

Łatwość montażu

Kolejną zaletą podłóg laminowanych Quick-Step jest łatwy montaż. Uwierzycie, że ułożenie paczki paneli laminowanych z najnowszej kolekcji Signature Quick-Step zajęło mniej więcej 6 minut, a robiłam to pierwszy raz! Zanim zabrałam się do pracy obejrzałam filmik zamieszczony na stronie Quick-Step na którym krok po kroku wyśniono: jak położyć podłogę laminowaną? Na stronie marki znajdziecie wszystkie niezbędne porady montażowe oraz masę inspiracji. 

Położenie różowej podłogi, to była świetna zabawa! Za oknem akurat padał śnieg a ja tonęłam w różowych inspiracjach i wiecie co? Świetnie się bawiłam a różowy kolor wprawił mnie w dobry nastrój! I o to właśnie chodzi! Warto bawić się kolorem we wnętrzach i nie bać się różu, bo ten kolor może poprawić nam nastrój, kiedy za oknem świat wygląda nieciekawie! A podłoga jest piękna i zapragnęłam różu w OGRODZIE ZIMOWYM!

Related Posts