Trendy 2019/2020: modne płytki do łazienki i innych wnętrz

by Kasia Bobocińska

Od czasu kiedy ostatni raz byłam w fabryce a Tubądzin minęło półtora roku a czuję się jakby minęła cała dekada. Nie dlatego, że fabryka przestała być najnowocześniejszą fabryką płytek, jaką widziałam, ale dlatego że tak wiele zmieniło się w postrzeganiu płytek w projektach wnętrz. Pisząc o najmodniejszych płytkach nie mogę ograniczać się wyłącznie do łazienek! Płytki już dawno przestały się kojarzyć tylko z wyłącznie z łazienkami. Przez te półtora roku dowiedziałam wiele fajnych realizacji w oparciu o płytki wielkoformatowe zarówno w salonach, jak i kuchniach garderobach no i oczywiście łazienkach. Na nowe zastosowania płytek we wnętrzach zwróciłam uwagę w poprzedniej relacji z fabryki płytek Tubądzin:  W ŁAZIENCE 2018, CZYLI NAJMODNIEJSZE RODZAJE PŁYTEK. Gotowi poznać modne płytki do łazienki?

MODNE PŁYTKI DO ŁAZIENKI

Wtedy największe wrażenie zrobiła na mnie garderoba wyposażona w szafki wyłożone były płytkami wielkoformatowymi Monolith – Torano White. 

modne płytki do łazienki
modne płytki do łazienki

WIZYTA W FABRYCE

Wizyta w fabryce, to zawsze wielkie przeżycie. Odwiedziłam fabrykę Tubądzin po raz trzeci w życiu – dwa razy nową zlokalizowaną w Sieradzu i raz  starą, w 2014 roku na początku mojej profesjonalnej przygody z blogowaniem. Nowa fabryka została ona oficjalnie otwarta w 2016 roku, kosztywała 170 tys. złotych i powstała w rekordowym tempie 9 miesięcy. W tym roku pierwszy raz mogłam relacjonować wizytę na żywo oraz robić zdjęcia, kolejnych etapów wytwarzania płytek! Dzięki czemu coś co było zastrzeżone dla wąskiego grona odwiedzających fabrykę stało się można powiedzieć ogólnodostępne. 

Fabryka Tubądzin jako pierwsza w Polsce i jedna z nielicznych w Europie produkuje wielkoformatowe płytki o rozmiarach 120 cm na 240 cm. Już w zeszłym roku zakochałam się w płytkach wielkoformatowych i to właśnie one są najczęściej polecane moim inwestorom w przygotowywanych przeze mnie projektach.  

modne płytki do łazienki

TRENDY MEDIOLAN 2019

Jak co roku będąc na targach w Mediolanie starałam się również najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek. Co ciekawego dostrzegłam na targach Salone del Mobile? Z jednej strony w łazienkach zachwycała prostota i minimalizm a z drugiej mogliśmy podziwiać piękne aranżacje pełne przepychu.

Ta wanna wywarła na odwiedzających ogromne wrażenie! To zdecydowanie coś nowego i rozwiązanie dla osób z pokaźnym portfelem,  pokojem kąpielowym wielkości salonu oraz fantazją!

modne płytki do łazienki

W nowoczesnych łazienkach ogromnie ważne jest zarówno to co się dzieje na podłodze oraz na ścianie. Zwykle przy prostych, minimalistycznych płytkach zastosowanych na podłodze mamy bogate i pięknie zdobione ściany.

Tubądzin też ma taką kolekcję inspirowaną orientem oraz miłością do natury. Zobaczcie co dostrzegłam na ekspozycji Tubądzin na tegorocznych targach Warsaw Home. Te egzotyczne   wzory to kolekcja MODERN PEARL:

A tu wciąż modna bile i czerń, odcienie szarości oraz czarny marmur. 

modne płytki do łazienki

Te trendy również znajdziecie w kolekcjach płytek Tubądzin:

Zobaczcie nowe kolekcje płytek Tubądzin.

NOWE WZORY PŁYTEK

Płytki imitujące efekt rdzy to RUST STAIN LAP z nowej kolekcji wielkoformatowych płytek Tubądzin.

modne płytki do łazienki

Co będzie super modne w następnym sezonie? Myślę, że cały czas będziemy się zachwycać drewnem i kamieniem, tylko zmieni się nieco ich kolorystyka. Biały marmur już nie będzie jedyną słuszną opcją przy aranżowaniu przestrzeni łazienkowych i będziemy sięgać też po inne odcienie kamienia. Szczególnie podoba mi się kość słoniowa z żyłkami miedzi w kolekcji MONOLITH WHITE AMBER oraz odrobinę ciemniejsza ORANGE AMBER.Ciekawym rozwiązaniem są piękne i naturalne płytki THE ROCK. Jest z czego wybierać i cieszę się z tego bardzo, że tak lubiana przez projektantów PIETRASANTA zyskała godną konkurencję i dzięki temu nasze projekty będą bardziej różnorodne!

W zeszłym roku zachwycałam się kuchnią z szafkami obudowanymi płytkami a w tym roku w oko wpadł i ten stół! Po raz kolejny przekonałam się, że z takim płytkami można zrobić prawie wszystko! Z metalowym stelażem stół wygląda bardzo efektownie!

modne płytki do łazienki

Niesamowicie popularna kolekcja płytek zaprojektowanych przez Macieja Zienia wzbogaciła się o kilka nowych wzorów, w tym SPECCHIO CARRARA, czyli zestaw dwóch wielkoformatowych płyt tworzących taki wzór:

modne płytki do łazienki

Podobnie jak poprzednio Tubądzin ugościł nas iście po królewsku i zorganizował wspaniałe warsztaty beuty z moją ulubioną marką Minsterstwo Dobrego Mydła! To był świetnie spędzony czas na tak zwanych babskich pogaduchach. 

modne płytki do łazienki

Uwielbiam takie spotkania! Z jednej strony mam przyjemność poznać osoby, które dotąd miałam okazję podziwiać tylko online, a z drugiej wiedzieć szybciej i więcej o trendach oraz nowościach, które pojawiły się na rynku lub wkrótce trafią do sprzedaży! W środę odbyło się spotkanie w Sieradzu w fabryce Tubądzin a ja w sobotę wyposażona w nowe katalogi mogłam omówić i przedstawić nowości moim inwestorom! 

A Wy co wybralibyście dla siebie z nowych kolekcji Tubądzin? Czy jesteście gotowi na wielkie formaty? Jak Wam się podobają modne płytki do łazienki?

modne płytki do łazienki

Related Posts