PROJEKT OGRODU: Podaruj kawałek ogrodu

by Kasia Bobocińska

Powolutku, krok po kroczku, zbliża się moment, kiedy będzie trzeba pomyśleć o zakupach Świątecznych. Choć wystawy sklepowe już kuszą i przypominają nam, że nie ma co zwlekać i to jest TEN MOMENT na zakup prezentów a niektóre osoby, które znam mają kupiony komplet upominków już w październiku, to ja należę do osób, które podarki kupują dopiero wtedy, gdy naprawdę poczują atmosferę Świąt. Obdarowywanie bliskich to jeden z najprzyjemniejszych momentów w roku, jeśli ich dobrze znamy i dokładnie wiemy jak sprawić im przyjemność. Tak jest najpiękniej, tak jest najlepiej. Z przeszłości pamiętam też momenty stresujące, kiedy zakup prezentu wiązał się ze sporą zagwozdką: Co kupić osobie, która ma wszystko? Dziś zaprezentuję Wam niezwykle oryginalny pomysł na prezent! Co powiecie na to, żeby już w przyszłym sezonie ogrodowym cieszyć się pięknie zaprojektowanym ogrodem za mniej niż 200 zł? Co powiecie na projekt ogrodu i ogrodowe DIY?

Jeszcze jakiś czas temu, zanim pojawiły się dzieci, ze względu na posiadanie sporej rodziny losowaliśmy osobę, której kupowaliśmy prezent. I oczywiście wśród kilkudziesięciu osób były takie, których nikt nie chciał wylosować (ups! może nie powinnam o tym pisać!). Trudno się wybiera prezent dla osoby, która ma wszystko, trudno, gdy dana osoba ceni sobie jakość i przede wszystkim efekt zaskoczenia a trzeba zmieścić w ustalonym z góry budżecie. Załóżmy, że mamy 150 zł na prezent dla osoby, która ma w domu wszystko, pełno gadżetów i w przeciwieństwie do innych osób z rodziny, na pytanie co chce dostać zawsze odpowiada: “Niespodziankę”! I ja wreszcie znalazłam coś co mogłoby stanowić dla tej osoby idealny prezent! I jednocześnie wyzwanie! Otrzyma coś pięknego, unikatowego, ale to od niej zależy czy zrealizuje ten projekt.

Kto nie marzy o pięknym ogrodzie? Ja, ja, ja! Kto ma czas na samodzielne zaplanowanie wszystkich rabat? Kogo stać na zatrudnienie architekta ogrodów do stworzenia projektu ogrodu, kiedy ma za sobą długi i kosztowny remont? A co jeśli Ci powiem, że możesz kupić gotowy projekt ogrodu stworzony przez architekta ogrodów i własnoręcznie zadbać o aranżację ogrodu? Projektowanie ogrodów to piękna dziedzina i na pewno za jakiś czas chciałabym się przyjrzeć bliżej, ale podobnie jak projektowanie wnętrz to nie jest umiejętność którą jestem w stanie nabyć w weekend! I oczywiście  trzeba na pewno zadać sobie pytanie czy chcemy poświęcić na to sporo czasu czy nie lepiej oddać projektowanie ogrodu w ręce specjalisty który tworzy projekty ogrodów na co dzień. Ja, ze względu na to, że jest to mi bardzo bliska dziedzina wiedzy, chciałbym w przyszłości znaleźć czas na dokładne jej poznanie. Kupiłam już nawet specjalny podręcznik do projektowania ogrodów i wreszcie, kiedy wyjdę z długiego i żmudnego remontu, będę się cieszyć moim pięknym ogrodem 🙂 Och, nie mogę się doczekać! A Wy? Macie czas na studiowanie dziedziny projektowania ogrodów, czy może chcecie już w przyszły sezonie mieć piękny ogród?

Znalazłam idealne rozwiązanie dla siebie oraz piękny i oryginalny prezent dla osoby, która lubi wyzwania.

Zamówiłam projekt ogrodu w Garden Box. Majątek – pomyślicie! Nic bardziej mylnego! Garden Box to mały (160 cm x 80 cm) lub trochę większy kawałek (200 cm x 160 cm) zaprojektowanego ogrodu, dostępny w dwóch opcjach cenowych: 49 zł za 160 cm x 80 cm oraz 119 zł za 200 cm x 160 cm. Na stronie Garden Box możemy kupić 12 gotowych projektów ogrodów. Możemy łączyć je ze sobą tworząc większe aranżacje ogrodów!

Do każdego rodzaju box’u trzeba jeszcze dokupić nasiona lub sadzonki i średnio koszt takich roślin waha się od 100-150 zł w przypadku małego zestawu (choć ja znalazłam sadzonki roślin do zestawu Słoneczna Prowansja za nieco ponad 60 zł) oraz 170 do nawet 300 zł w przypadku zestawu dużego.

Jeśli chcielibyśmy zrobić bliskiej nas osobie prezent już teraz na Święta to dobrym pomysłem jest zamówienie jednego z zestawów Garden Box oraz sprawdzenie listy roślin a następnie za kilkanaście złotych dokupienie nasion, które będzie można zasadzić na wiosnę. Choć nie wszystkie rośliny opisane w zestawach dają się posadzić za pomocą nasion. Na Święta wszystkie zestawy Garden Box pakowane są w jutowe worki przewiązane czerwoną kokardką oraz dołączona jest do nich dodatkowo łopatka. Garden Box to świetny, nowatorski pomysł, który wspiera Unia Europejska!

Co zatem dostajemy w zestawie Garden Box? Przed wszystkim fajny pomysł na zagospodarowanie kawałka ogrodu stworzony przez profesjonalnego architekta krajobrazu. W każdym zestawie dostajemy matę z zaznaczonymi miejscami, gdzie sadzimy sadzonki roślin i nie musimy już samodzielnie  planować doboru gatunkowego roślin, ustalać ich rozstawy czy wymierzać kształtów rabaty w ogrodzie, listę roślin oraz zestaw szpilek mocujących.

Dodatkowo do każdego zestawu wysyłany jest specjalny PDF, w którym znajdziemy dokładną instrukcję krok po kroku, informacje dotyczące całorocznej pielęgnacji rabat w podziale na miesiące oraz konkretnych roślin w nich się znajdujących. Dodatkowym atutem jest propozycja aranżacji całego ogrodu w oparciu o inne moduły dostępne w Garden Box:

Kiedyś już podarowałam Garden Box przyjacielowi. Jedno trzeba przyznać był zaskoczony. Zapytał mnie a co to takiego? Odpowiedziałam: projekt ogrodu, ale tylko od Ciebie zależy czy spełnisz marzenie i go stworzysz własnymi rękami. To takie DIY dla ogrodu 🙂

Już niedługo na Garden Box będzie można kupić również zestawy z sadzonkami. To znacznie uprości sprawę bo kupując zestaw w droższej cenie, jedyne co będziesz musiał zrobić to wybrać miejsce w swoim ogrodzie, gdzie zrealizujesz swoje marzenie o pięknym ogrodzie i zasadzić roślinki w odpowiednim czasie.

Trochę żałuję, że Garden Box nie było na rynku kilkanaście lat temu, kiedy żyła moja babcia, ogromna fanka ogródków działkowych. Zawsze miałam ogromny problem z dobraniem dla niej prezentu. Kolejne skarpetki, rajstopy, szlafrok to nie było fajne, a babcia i tak mówiła: Nie kupuj mi nic, ja mam wszystko! A taki prezent to by zapamiętała! Zresztą mogłybyśmy razem wspólnie stworzyć nasz własny kawałek ogrodu i teraz mogłabym mieć pamiątkę po niej w postaci wspólnej rabaty i wspomnień.

Mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien zasadzić drzewo! Mógłby też wspólnie ze swoją ukochaną kobietą stworzyć i pielęgnować kawałek ogrodu. Wtedy połączyło by ich coś więcej niż tylko miłość i podobnie jak o uczucie musieliby odpowiednio podlewać i użyźniać ten kawałek magicznego ogrodu. Och, jaki romantyczny mógłby być to prezent.

projekt ogrodu

Ponieważ Garden Box to innowacyjny produkt zapytajmy jego twórców o jego ideę oraz o to dlaczego może być on wymarzonym prezentem na zbliżające Święta 🙂

O idee jaka przyświecała stworzeniu marki Garden Box zapytałam Piotra Keniga współzałożyciela

Idea Garden Box powstała około 3-4 lata temu. Wraz z Marzeną jesteśmy parą zarówno w biznesie jak i życiu prywatnym. Marzena od lat zajmowała się tematyką architektury krajobrazu i z tego zrobiła również doktorat. Ja jestem specjalistą w sprawach e-marketingu i w tym się również nadal realizuję.
Ze względu na to, że aktywnie interesujemy się tematyką szeroko pojętą tematyką zieleni zarówno w Polsce jak i na świecie zauważyliśmy, że wraz z polepszającymi się warunkami życia coraz więcej osób myśli o otaczającej ich przestrzeni. Jak pokazują nasze doświadczenia, ale zarówno badania zdecydowana większość osób w wieku 30-50 nie ma pojęcia na temat roślin oraz zdecydowanie boją się podejmować takiego wezwania jak tworzenie ogrodu. Ich budżet również nie pozwala na zatrudnienie architektów i całość ogranicza się do posadzenia trawy i kilku tuj. My również jesteśmy w tej grupie wiekowej, dlatego doskonale znamy jej wymagania i potrzeby 🙂 Garden Box powstał, aby umożliwić każdemu bez względu na wiek, płeć, wiedzę i doświadczenie, stworzenie samodzielnie pięknego i profesjonalnego ogrodu przy stosunkowo niedużych kosztach. Dodatkowo będzie można pochwalić się kompozycją od architekta, którą samodzielnie się wykonało 🙂

Dlaczego polecacie Garden Box na Święta? Dla kogo jest to idealny prezent?

Garden Box to rozwiązanie, które zarówno nadaje się na prezent świąteczny jak również na inne okazję jak urodziny, parapetówka, nowy dom, podziękowania itp.
Myślę, że swobodnie można podarować go bliskiej rodzinie jak również przyjaciołom.
Wydaje mi się, że jest to oryginalny prezent, którym na pewno zaskoczymy odbiorcę, a o to chyba chodzi 🙂

Z Garden Box jest jeden problem. Ja już go masz to chcesz działać! Ja już nie mogę się doczekać wiosny, żeby zasadzić piękne rabaty. Do swojego starego ogrodu wybrałam  zestawy: ogród polski, ogród angielski, ogród biały oraz Słoneczną Prowansję, Rajski ogród oraz Elegancki Paryż.

Ja swój prezent już mam, więc spodziewajcie się pięknej kolorowej wiosny. Cześć dalsza nastąpi 🙂

projekt ogrodu

Related Posts