TRENDY: 21 pięknych kuchennych aranżacji i nowości

by Kasia Bobocińska
Na ten post musieliście trochę dłużej. Początkowo miała to być zwykła fotorelacja z targów. Jednak w miarę obrabiania zdjęć zaczęłam dostrzegać mnóstwo detali, które koniecznie chciałabym Wam pokazać. Mimo, że kurz po Mediolanie dawno opadł, to temat jest na tyle uniwersalny i powinien Was zainteresować. Wydawać by się mogło, że to co było do napisania zostało napisane. Jednak ja nie podzieliłam się z Wami wrażeniami z tegorocznej odsłony Eurocucina. A było co podziwiać.
Eurocucina to wystawa poświęcona w całości kuchniom a że odbywała się we Włoszech a jak wiadomo Włosi kochają kuchnię, to była absolutnie zjawiskowa. Zobaczcie jakie kuchnie mnie zachwyciły.
Może akurat stoicie przed wyborem projektu Waszej kuchni marzeń. A jeśli tak jest, to mogę nieźle zamieszać w waszych planach. Dziś pokażę Wam dużo pięknych aranżacji oraz pięknych detali, które sprawiają, że prezentowane kuchnie wyglądają naprawdę wyjątkowo.

 

Wspaniale o trendach kuchennych napisała Kasia Gal w swoim poście: Trendy kuchenne. Pięknie wymieniła prawie wszystkie nowinki.

 

Powiem Wam szczerze, przechadzając się po tak pięknie zaprojektowanych kuchniach myślałam o polskiej rzeczywistości i meblach kuchennych, które w większości kupujemy w Ikea. Nic w tym złego, ale przez to zamykamy się na różnorodność. Duże znaczenie ma oczywiście budżet. Nie każdego stać na kuchnię za kilkadziesiąt tysięcy. Nic nie stoi jednak, aby zaczerpnąć kilka rozwiązań i wprowadzić do naszych kuchni.
Pytanie tylko czy niektóre pomysły nie zostały wprowadzone tylko dlatego, żeby zaprezentować coś nowego. Na jednych zdjęciach możemy na przykład zobaczyć ultracienkie blaty a na innych znacznie grubsze niż typowe.

 

Inny świat – pomyślałam
W aranżacjach kuchennych widziałam prawie wszystkie trendy zaobserwowane na tegorocznych targach (kolorystyczne, w drewnie)

Wystawa została przygotowana z dużą starannością a wystawcy prześcigali się w prezentowania, jeśli nie nowinek technicznych to istnych multimedialnych show mających na celu pozyskać uwagę odbiorcy.Marmurowe szaleństwo (1) – kuchnia wykończona marmurem.

 

Kuchnie Dada zaprezentowały nie tylko blat z marmuru, ale również zlew i wykończenie ściany. Co ciekawe, pomimo trendu na cienkie blaty, tu blat zachował swoją standardową szerokość.

 

Arrex, czyli eklektyzm w kuchni (2). Przyjrzyjcie się tym kuchniom. Trudno określić ten styl inaczej niż eklektyzm. Mamy tu połączenie zarówno elementów klasycznych (fronty szafek), industrialnych (oświetlenie), skandynawskich (minimalistyczne dodatki, otwarte półki).

 

Kolejna kuchnia (3) to znów totalny misz-masz. Tym razem z większym ukłonem w stronę klasyki. W przeciwieństwie do poprzedniej kuchni także tu zachowano standardową szerokość blatów. Największe kontrowersje budzi zdecydowanie oświetlenie.

Podoba mi się ta nowa odsłona rustykalnej kuchni. Piękne nawiązanie do kuchni kaflowej (4).

 

 

CREO to pomysł na kuchnię w industrialnym stylu (5). Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy: przestrzeń do przechowywania i doniczki z ziołami. Dlaczego ta kuchnia ma charakter industrialny:
– od razu widać, że jest ona otwarta,
– blat roboczy zastąpiony przez wyspę kuchenną
– wykończenie cegłami
– kontrastowe, mocne kolory w dodatkach
– łańcuchy i wiązaczce doniczki – charakter industrialny
Kuchnie w industrialnym stylu cieszą się coraz większą popularnością. Na Instagramie jakiś czas temu zamieściłam propozycję Ikea nawiązującą właśnie do stylu industrialnego. Od razu zauważyliście, że ten styl cieszy się bardzo dużą popularnością na zachodzie i wcale nie jest tam nowością. Oczywiście macie rację. Jednak dla mnie wszystko co nie jest białą albo szarą kuchnią z Ikea jest powiewem świeżości.

 

 

 

Bielone drewno (6) w kuchni o którym pisałam już we wpisie o trendach w drewnie. Przymrzyjmy się bliżej tej niezwykłej kuchni:

 

 

 

Nolte Kitchens – zjawiskowe kuchnie. Ogromnie podoba mi się połączanie czerwonej cegły (7) częściowo położonej na ścianie, ciemnoszarych szafek i dywanu w stylu vintage. Zdjęcie po prawej stronie mogłoby się wydawać kiczowate, ale ma w sobie taką moc, że absolutnie nie odważę się tak napisać. Strasznie mi się podoba: i stół, i krzesła i tapeta. Aaaa!

 

 

 

W tych kuchniach ogromne znaczenie ma wykończenie ściany! Przepiękne geometryczne płytki w połączeniu ze złotem (8)! Zwróćcie uwagę na grubość tej wyspy kuchennej.

 

Zmiana stylistyki. Znów drewno, ale w bardziej rustykalnym stylu. Piękne połączenie koloru czarnego i jasnego drewna. Drewno jest wszędzie (9). Zarówno na podłodze, jak i ścianach oraz meblach a wszystko w połączeniu z cienkim czarnym blatem. Bardzo mi się podoba. Jest bardzo naturalnie a przy tym nie jest ona przesadzona.

 

 

 

Regały, regały, regały (10) – były dosłownie wszędzie. Fajnie mieć miejsce w kuchni na postawienie takiego regału. Taka namiastka spiżarni.

 

A tu kuchnia w zupełnie starym stylu. Mnie się nie podoba. Jedyne na co warto zwrócić uwagę, to cieńszy niż normalnie blat oraz fakt że również w klasycznych zestawach podziwiać można dwukolorowe szafki (11)

 

 

Bauformat. Pisałam Wam o postarzaniu drewna (12) w poście. W kuchni te trendy są również dostrzegalne.  Ta szafka wyglądaj jakby zjadały ją korniki.

 

Biała, niemal laboratoryjna kuchnia (13) ze ścianą z wiszącą zielenią. Warto zauważyć, że efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu wyższej niż standardowej wysokości pomieszczenia.
Home kitchen (14) to połączenie nowoczesności i tradycji. Ogromnie podobały mi się te wszystkie gadżety vintage.

 

Zobaczcie jak zmienna jest szerokość blatu.

 

Biały marmur również w modzie (15) i znów dwukolorowa kuchnia w stylu klasycznym (na dole klasyka na górze nowoczesność a po środku marmur)

 

 

Lube Kitchen (16) kuchnia wyglądająca ja salon, kuchnia zlewa się z salonem. Gdyby nie zlew kuchenny czy kilka kuchennych akcesoriów to pomyślałabym, że to nowoczesna wariacja na temat meblościanki.

Diesel Kuchnie – świetna kolorystyka i oswojony industrialny charakter. W tych kuchniach można dostrzec ogromną ilość pięknych detali:  złote dodatki, metalowe wykończenie stołu (na rogach), siatkowane szafki, regały wyglądające jak zbudowane z rur i inne. To kuchnie w których pokazano potęgę metalu (17), wyeksponowano go i zaprezentowano na różne sposoby. Mnie przekonano, ze nadaje się również do kuchni.

 

 

 

Wydruki na meblach kuchennych (18) ARAN CUCINE to kuchnie robiące ogromne wrażenie. Wyglądają jak małe dzieła sztuki. Perfekcyjnie dobrane dodatki i oświetlenie, aby wydobyć potęgę wzoru.

 

Czy to lodówka? Czy szafka? Nieważne. Wygląda świetnie. A do tego kolorowe dodatki.

 

Zakładam, że to jest okap, choć w tej kuchni nic nie jest takie jak się wydaje:

 

Nasze polskie kuchnie. Na bardzo dobrym poziomie. Kuchnie Rust (19) czyli sensualne podejście do wnętrz. Na targach pokazano dwie kuchnie: pierwszą w jasnym drenie zrealizowaną we współpracy z historyk designu Krystyną Łuczak Surówką oraz drugą czarną z Marianem Bijoch. Zobaczcie ile ikon polskiego designu zaprezentowano przy tej okazji w Mediolanie.

 

Druga kuchnia z kolekcji Rust zrealizowana we współpracy z Marianem Bijoch. Męskie podejście do sprawy!:
A co powiecie na ten kredens?
W Mediolanie nie zabrakło też koloru:

Zwracające uwagę i niezwykle kiczowate lodówki od Smeg:

 

 

 

Miejscami czułam się jak wesołym miasteczku przyciągania kolejnymi atrakcjami. Gdzieniegdzie można było nawet smacznie zjeść i uwierzcie wiedzieli co czynią bo po całym dniu biegania nie marzyłam o niczym innym a prezentacje ich produktów dzięki temu pamiętam wyśmienicie.

 

System Bora (20) zrobił na mnie duże wrażenie – to ten okap usytuowany bezpośrednio w blacie. Nie wiem czy większe wrażenie zrobił na mnie system czy jedzonko, które było tam serwowane!

Grundig zaprezentował multimedialne stanowisko.
Kuchnia połączona (choć w angielskim niestety brzmi lepiej czy  connected kitchens) lansowana jest przez największe firmy. Nie uciekniemy od techniki. Kuchnia niczym z filmu science fiction (21). Na ekspozycji kładliśmy na blacie nasz telefon a odpowiednio zaprojektowany program wczytywał dane o nas (wiek, waga, zainteresowania itp.) i dobierał nam odpowiednie przepisy – dietę. Przepis prezentowany był w sposób multimedialny.

 

 

A teraz moje top 10:

Ufff. Ciekawa jestem czy dotrwaliście do końca? Czy padliście jak ten pan na zdjęciu?:

 

Już dzisiaj pofrunie do Was nowy newsletter z uzupełnieniem posta. Zapisaliście się już? Moi drodzy Mailowicze dostaną dziś  o 11:30 świeżutki materiał do pobrania oraz niepublikowane wcześniej zdjęcie zdradzające dalsze etapy Akcji Balkon (nie martwcie się, Ci którzy zapiszą się teraz też go otrzymają)

 

Niepublikowane materiały, pliki do pobrania, nowości. Bez spamu!

* indicates required

Adres e-mail *

 

(function($) {window.fnames = new Array(); window.ftypes = new Array();fnames[0]=’EMAIL’;ftypes[0]=’email’;fnames[1]=’FNAME’;ftypes[1]=’text’; /*
* Translated default messages for the $ validation plugin.
* Locale: PL
*/
$.extend($.validator.messages, {
required: “To pole jest wymagane.”,
remote: “Proszę o wypełnienie tego pola.”,
email: “Proszę o podanie prawidłowego adresu email.”,
url: “Proszę o podanie prawidłowego URL.”,
date: “Proszę o podanie prawidłowej daty.”,
dateISO: “Proszę o podanie prawidłowej daty (ISO).”,
number: “Proszę o podanie prawidłowej liczby.”,
digits: “Proszę o podanie samych cyfr.”,
creditcard: “Proszę o podanie prawidłowej karty kredytowej.”,
equalTo: “Proszę o podanie tej samej wartości ponownie.”,
accept: “Proszę o podanie wartości z prawidłowym rozszerzeniem.”,
maxlength: $.validator.format(“Proszę o podanie nie więcej niż {0} znaków.”),
minlength: $.validator.format(“Proszę o podanie przynajmniej {0} znaków.”),
rangelength: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości o długości od {0} do {1} znaków.”),
range: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości z przedziału od {0} do {1}.”),
max: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości mniejszej bądź równej {0}.”),
min: $.validator.format(“Proszę o podanie wartości większej bądź równej {0}.”)
});}(jQuery));var $mcj = jQuery.noConflict(true);

Related Posts

6 komentarzy

ogłoszenia Wielka Brytania 27 czerwca 2016 - 12:41

Niesamowite aranżacje, którąś z nich muszę koniecznie zastosować u siebie !!

Reply
Kasia Antończyk 27 czerwca 2016 - 22:12

Dziękuję za kolejną świetną relację 🙂 Buziaki.

Reply
Home on the Hill 28 czerwca 2016 - 07:37

Ależ fajne te kuchnie, kilka zdecydowanie przykuło moją uwagę, zwłaszcza różne szczegóły jak na przykład genialne krzesła na jednym zdjęciu. Bardzo lubię takie inspirujące posty 🙂 pozdrawiam ciepło Kasieńko.

Reply
Aga 28 czerwca 2016 - 13:09

Niektóre rozwiązania są dla mnie kompletnie nie zrozumiałe, ale znaczna większość bardzo mi się podoba. Duży plus 🙂

Reply
portal do poznawania ludzi 30 czerwca 2016 - 14:26

Świetne kuchenne aranżacje, podobają mi się !

Reply
Ania Zmyślona 6 listopada 2017 - 13:15

Kasiu , a ja szukam stołu do kuchni. Rozkładanego . Może mi coś podpowiesz? 🙂

Reply

Leave a Comment