TRENDY: Ceramic Love

by Kasia Bobocińska
Zwróćcie w tym sezonie uwagę na ceramikę, bo WARTO. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że staje się ona bardzo modna. Wyroby ceramiczne zyskują coraz większą popularność. Elle Decor wskazuje ceramikę jako jeden z trendów na jesień zimę 2015/2016. Najlepiej jakby była z małej manufaktury z tradycjami. Koniecznie ręcznie robiona.

 I nie ważne czy lubimy tą klasyczną ceramikę, jak tą z Bolesławca —>

Cudowne lata 60–ceramika Bolesławiec

 fot. Manufaktura Bolesławiec
Czy wolimy najnowsze korekcje zaprezentowane w Mediolanie, między innymi przez firmę Diesel Living —->

TRENDY: Kosmos

Ważne, aby ceramika pojawiła się w naszym domu i zajęła w nim honorowe zaszczytne miejsce. Wyciągnijcie więc odziedziczone po babci “skorupy”, odwiedźcie targi staroci lub kupcie nowe ręcznie robione wyroby ceramiczne. Nie bójcie się koloru. W Waszych białych wnętrzach niech pojawi się kropla barwy.
Ja po powrocie z Mediolanu byłam zachwycona kosmiczną kolekcją Diesel Living, którą widziałam na Salone del Mobile. Poprosiłam Anię właścicielkę studia Ani Ani, którą poznaliście w poście —>
OKIEM NA DESIGN: ANI ANI w świecie dobrze dobranych kolorów
aby stworzyła mi swoją autorską wariację na temat kosmosu. I wiecie co wyszło? Zamiast kosmosu powstały przepiękne talerze inspirowane morzem. Nie tylko Lazurowym Wybrzeżem, ale naszym polskim Bałtykiem. 
Ania jak zwykle dała z siebie wszystko i stworzyła dwa przepiękne talerze. Jeden jest w kolorze Bałtyku a drugi toni oceanicznej.

Uwielbiam takie energetyczne zestawienia barw.

Przepiękne, niezwykłe, oryginalne. Będą stanowić niezwykłą ozdobę w moim domu i zachwycać gości przy specjalnych okazjach.
A Wam jak się podobają?
Ja poprosiłam Anię o jeden talerz – granatowy. Ona zrobiła dwa. I zielony spodobał mi się jeszcze bardziej niż ten zamówiony. 

Related Posts

5 komentarzy

Ola | Mikmok blog 2 października 2015 - 10:13

Śledzę Ani Ani na Facebooku i bardzo mi się podobają rzeczy wychodzące spod ręki Ani – ma prawdziwy talent 🙂

Reply
LEVEL UP! studio 2 października 2015 - 11:13

Piękne te talerze! Nie umiem powiedzieć, który podoba mi się bardziej, bo obydwa są zachwycające. Mi się spodobała kolekcja z Meble Vox, dzisiaj byłam, oglądałam na żywo i marzę o dzbanku i paterze 😀

Reply
Ola Collage 2 października 2015 - 17:48

Ciesze się, że ceramika znów trafia do naszych domów 🙂 Kasiu, dla Ciebie mała nominacja – tu http://www.collageblog.pl/blog/kto-pyta-ten-bloger

Reply
Renata Slusarska-Szczepanik 3 października 2015 - 16:52

Jeśli chodzi o ceramikę mam totalnego fioła na jej punkcie. To mój drugi konik po patchworkach, a raczej pierwszy bo pracowałam kiedyś w ceramice i całe życie marzyłam o tym by ją robić. Pewnie już się za nią nie zabiorę, więc pozostaje mi podziwiać wytwory innych. Cieszę się, że jest coraz więcej fajnej ceramiki, ale dla mnie wciąż mało i mało…. no bo proszę.. .chcę kupić prosty, biały, ceramiczny kubek, najchętniej ręcznie robiony i co? Ciężko znaleźć.

Lubię też Bolesławiec, ale często szukam oryginalnych, unikatowych produkcji.

Taca świetna, choć kompletnie nie podoba mi się w zestawieniu z filiżanką. Ale pewnie na żywo też to wygląda inaczej.
No i ta żółta na festiwalu, boska……

Uściski 🙂

Reply
Renata Slusarska-Szczepanik 3 października 2015 - 16:54

taca z żółtą oktagonalną filiżanką *

a morska mega 🙂

Reply

Leave a Comment