Efekt turkusowego szkła

by Kasia Bobocińska

Wakacje rozleniwiają. Co zrobić? Kiedy czujemy ciepło słońca na policzkach trudno zabrać się za pracę nad kolejnym postem, szczególnie, że po stracie wszystkich danych można powiedzieć, że historię z blogowaniem rozpoczynam od nowa.
Dziś mam dla Was trochę inspiracji związanych z jednym elementem dekoracyjnym, który od jakiegoś czasu wywołuje u mnie efekt wow. Chodzi o turkusowe i szkło. Mało co ostatnio przyciąga mój wzrok tak skutecznie jak drobny akcent kolorystyczny choćby w postaci stojących na kuchennym stole. Niewiele prawda? Zobaczcie jak sprawdza się to w praktyce:

źródło:

 źródło1: 

  1.  Komplet 2 misek „Lorens”, 59zł, WESTWING  
  2. Szklana butelka z korkiem turkus 1L, 14,90zł, DUKA
  3.  SKOJA szklanka, 2,99zł, Ikea

Duże wrażenie robią na mnie zarówno małe elementy dekoracyjne  jak na przykład szklanki, jak i większe w postaci gąsiorków. Kiedyś już pisałam na temat mojej miłości di tego typu kształtów w poście zatytułowanym:

TRENDY: gąsiorki jako szklane wazony 

oraz w tygodniu zielonym: Tydzień zielony: zielone szkło

 źródło:

 źródło:

Zdjęci poniżej prezentują typowo letnie aranżacje z użyciem właśnie drobnych turkusowych elementów. Jedna szklana butelka, garść muszelek i mamy najprostszy przepis na letnią aranżację. Mi taka samotna butelka kojarzy się z listem w butelce wyrzuconym przez morze. Swoją drogą piękny był to zwyczaj…

źródło: 

źródło:

źródło:

Wybaczcie mi mój brak regularności w pisaniu bloga pod koniec zeszłego miesiąca. Sama jestem na siebie zła, ale wiele czynników złożyło się na to, że blogowanie stało się dla mnie wyjątkowo trudne. Po pierwsze awaria komputera a po drugie program w którym pisałam dla Was teksty przez ostatnie 6 lat nagle zaczął się “gryźć” z nowymi aktualizacjami google i musiałam uczyć się blogowania od nowa.
Dzisiejszy temat jest tak na rozgrzewkę i mam nadzieję, że w tym miesiącu już regularnie będę wpadać do Was z najnowszymi inspiracjami.

Related Posts