TRENDY: 10 trendów na wiosnę – lato 2016 by Bloomingville

by Kasia Bobocińska
Dwa razy do roku w moje ręce wpada katalog marki Bloomingville. Siadam sobie i zaczynam wędrówkę po pięknych wnętrzach. Staram się przewidzieć jakie będą trendy w przyszłym sezonie (zwykle katalogi na wiosnę lato następnego roku ukazują się wczesną jesienią). Co roku dzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami:
TRENDY: 10 trendów we wnętrzach na sezon jesień – zima 2014 by Bloomingville

1. Zwrot w stronę rękodzieła.
Bardzo podoba mi się ten trend. Wszelkiego rodzaju plecionki, sznurki,
które zdobią ściany skandynawskich minimalistycznych wnętrz bardzo mi
się podobają. O modzie na plecionki czyli Macramé możecie przeczytać
tutaj —> TRENDY: DIY Macramé

2. Na pewno już wiecie, że złoto opanowało do reszty nasze umysły i wnętrza. Po wielu sezonach z miedzią nastał czas złota. Wystarczy się rozejrzeć, bo teraz jest dosłownie wszędzie. Również w wnętrzach katalogu Bloomingville. Co więcej, w kolekcji można zobaczyć pozłocone przedmioty domowego użytku takie jak na przykład: złota tarka kuchenna. Ten kontrast, muszę przyznać był zaskakujący: połączenie bogactwa złota z prozą życia. gromnie podobają mi się też złote sztućce, które robią karierę na światowych stołach.

3. Skóra jako dopełnienie wystroju wnętrza. Moda na skórzane uchwyty trwa i trwać będzie. Jest to naprawdę prosty i świetny sposób na odmianę wszelkiego rodzaju mebli.
 

4. Gorące tropikalne klimaty – od jakiegoś czasu możemy zaobserwować zainteresowanie tropikami we wnętrzach: od tapet z motywem liści bananowca —> tapety z motywem liści po tropikalne owoce —> ananas we wnętrzach.
5. A skoro tropiki to i rośliny. Nasze wnętrza się zazielenią. Przychylnym okiem patrzymy też na sam kolor zielony. Ciemna zieleń i brązowe drewno oraz dodatki ze złota – tak widzę ten rok (w zeszłym roku stawiałam na ciemny granat i jasny błękit).
6. Skoro w naszych domach pojawia się więcej zieleni to przykładamy też ogromną rolę do jej ekspozycji. Oprócz typowych i znanych już z poprzednich lat form doniczek – wiszących, betonowych czy origami pojawiają się też zaczerpnięte z lat PRL metalowe kwietniki.

7. Pamiętacie modę ma marmur. Pojawia się on od dłuższego czasu we wnętrzach. Zwykle był śnieżnobiały. Teraz zmienił kolor. Wraz z połączeniem ze złotem zastosowano szaro beżowy kolor marmuru. Ja zwróciłam pierwszy raz uwagę na taką kolorystykę. Marmur nigdy mnie nie ciągnął i pomimo panującej mody nie skusiłam się na żadne marmurowe dekoracje. 

8. Kolejnym fantastycznym połączeniem kolorystycznym na rok 2016 jest przybrudzony zielony (zwany również szałwiowym) i róż. Pokochałam ten duet od pierwszego wejrzenia. Niedługo będziecie mogli podziwiać go u mnie w kuchni.


9. Od jakiegoś czasu we wnętrzach obserwuję trend na stosowanie nieco ciemniejszych odcieni drewna. Moim hitem jest drewno w odcieniu miodowym.

10. Wełna to absolutny hit ostatnich miesięcy jeśli chodzi o materiał. A wełna plus jodełka to must have na ten sezon.

A Wy jakie trendy dostrzegliście na 2016 rok? 
Dla mnie największym zaskoczeniem był beżowy marmur. I totalnie przepadłam dla złotych sztućców.
 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z nowego katalogu Bloomingville.

Related Posts