TRENDY: 10 trendów na wiosnę-lato 2015 by Bloomingville

by Kasia Bobocińska

Pamiętacie jak w czerwcu napisałam o trendach jakie czekają nas na jesieni i zimie 2014? Sprawdziły się? Zobaczcie sami: (tutaj). Dziś pokażę Wam 10 trendów na wiosnę lato 2015 roku zanotowane po obejrzeniu katalogu najnowszego katalogu Bloomingville. TRENDY

 1. Pierwsze, co rzuca się w oczy to dużo złota, ale też jasnej złotej miedzi.
 2. Jeśli chodzi o kolorystykę mebli to dominuje jasny szary plus jasne drewno.
 3. Wszechobecne są motywy roślinne na ceramice, poduszkach oraz na rycinach. To, co doniedawna było promowane głownie w stylu vintage teraz w odświeżonej wersji trafia do wnętrz skandynawskich.
 4. Wciąż modne pozostają słoiki, gąsiorki, przeźroczyste wazony a w nich świeże kwiaty. Jak to na wiosnę!
 5. Co ciekawe brązowa butelka odnalazła się również w  katalogu Bloomingville. Jak pisaliście mi w komentarzach do posta o brązowych butelkach, pojawiają się one w dużej ilości kolekcji wnętrzarskich na rok 2015 np. Zara Home.
 6. Ostatni tydzień kolorów okazał się proroczy, bo jak się okazuje w kolekcji na 2015 rok seledyn wspiera miętę. W kolekcji nie brak mięty, ale równie często można zobaczyć też seledyn. Szkoda,  że w niektórych sklepach zamiast nazywać  go prawidłowo określa się ten kolor zielonym miętowym.
 7. Zaledwie w kilku elementach dostrzegłam kolor, do którego będzie należał 2015 rok, czyli granat. Zobaczycie szaleństwo na punkcie tego koloru jeszcze się zacznie. Idealnie pasuje zarówno do złotych jak i pastelowych elementów.
 8. Jak to zwykle bywa w katalogach Bloomingville nie brakuje pasteli. W tym rok będą one jednak przybrudzone. Najbardziej rzuca się w oczy brudny róż. Co ciekawe pojawią się pastelowe litery jako dekoracja we wnętrzu.
 9. Wiosenną porą pojawiają się też motywy żuczków i robaczków. Grafiki zwierząt na ceramice. Zimą zwierzęta opanowały nasze salony i pojawiały się na poduszkach. Latem zagoszczą na stołach.
 10. Pamiętacie trend geometryczny? On nie zniknie. Dołączy do niego zainteresowanie kołem, kulą. Pamiętacie lamy wiszące w postaci sześcianów, stożków w formie szkieletów? Teraz pojawia się kula. Złota kula. Jak kłębek. Oprócz tego wisieć będą doniczki. Dużo wiszących doniczek i kwiatów.

1613101721211131451574 Doniczki to ten element dekoracyjny, którego na pewno nie może zabraknąć na wiosnę. Mogą być pastelowe, ale również złote, srebrne czy szklane. Popatrzcie jakie propozycje dla Was znalazłam. wish

 • Donica OLI, Scandi Living, 169zł
 • Donica-misa SILVI, Scandi Living, 139zł
 • Donica MILO, Scandi Living, 269zł
 • Doniczka, Scandi Living, 39,90zł
 • Donica ALBERTE, Scandi Living, 59zł
 • Doniczka THE HANDLES, Scandi Living, 95zł
 • Related Posts