TYDZIEŃ MALINOWY: malina czyli róż czy czerwień?

by Kasia Bobocińska
Witam w kolejnym tygodniu kolorów. Tym razem opisywać będę kolor malinowy. Kolor trudny i niebędący ostatnio w czołówce kolorów, które pojawiają się we wnętrzach. 

Co sezon w jesiennej palecie barw pojawia się naturalnie czerwień
Czerwień to ulubiony i ponadczasowy kolor lakieru do paznokci, który sprawia, że kobiety stają się seksowne. 
Czerwień to kolor od wieków kojarzony z dzielnicami uciech. Czerwień to kolor, który ma znaczenie. Czasem wyraża więcej niżbyśmy chcieli.
Czerwień to kolor podwiązki maturzystki. Krążą legendy o tym kolorze np. podobno kobieta ubrana w ten kolor daje jednoznaczny sygnał mężczyźnie. 

A malina to kolor bardziej czerwony czy różowy?
Malinowy stanowi połączenie czerwieni z intensywnym różem. Jest to kolor bardzo wyrazisty i nie tak popularny jak czerwień. Kolor jest bardziej czerwony lub różowy w zależności od proporcji wymieszania składników.

Jeśli chodzi o nazewnictwo kolorów w palecie barw Śnieżka to, podobnie jak było w przypadku tygodnia łososiowego, zdecydowanie bardziej malinowy jest dla mnie kolor, który nie ma w nazwie malin.
W palecie barw Śnieżki występuje kolor, który nazywa się “Malinowy ogród” i wygląda tak:
Natomiast we wzorniku Magnata jest kolor nazwany Namiętny Karmelin. I to właśnie ten kolor przemawia do mnie bardziej niż Malinowy ogród.
 Natomiast w encyklopedii kolorów znalazłam takie kolory:
Trochę zgłupiałam. Tym razem rozbieżność jest ogromna. Od jaskrawego różowego poprzez malinową czerwień aż do zwykłej czerwieni. Najbardziej przemawiał do mnie kolor farb Magnat –
Namiętny Karmelin i postanowiłam go porównać do koloru oryginalnych malin ze zdjęcia:
Ten odcień czerwieni nie wygląda wcale wulgarnie. Nie jest  taki oczywisty. Niesie w sobie dużą dawkę słodyczy, ale nie takie przesadzonej. Jak widzicie można zaaranżować naprawdę ciekawe wnętrze z użyciem tego koloru.

Photo: Jan Baldwin http://www.janbaldwin.co.uk/

Drobne dodatki kuchenne w kolorze malinowym świetnie sprawdzą się w każdej kuchni. W tym tygodniu poszukamy kolorowych kuchennych dekoracji:

źródło:http://boligpluss.no/
PHOTO/PETER ERLANDSSON

Oczywiście zobaczymy jak we wnętrzach sprawdza się bardziej pastelowa wersja malinowego czyli maliny z mlekiem.
W kolorze malinowym widzę duży potencjał. Ciekawe jakie niespodzianki przyniesie. A Wy lubicie ten kolor czy zupełnie o nim zapomnieliście?
Wszystkie zdjęcia użyte w poście użyte zostały za zgodą ich autorów.


Mam też ogromną prośbę o wypełnienie ankiety (jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiliście):

https://docs.google.com/forms/d/1XHiWI20ZVXWz_0OpQbDDU0o7MKYAcLDYnTCizbc0INY/viewform
Partnerem cyklu “Tydzień kolorów” są farby Śnieżka.

Related Posts