Fazy księżyca – dekoracja we wnętrzu

by Kasia Bobocińska
Ostatnio zainteresował mnie temat kosmosu. Opowiedziałam Wam o kolekcji Diesel i mediolańskich kosmicznych inspiracjach —-> TRENDY: Kosmos. Brakowało mi czegoś w poprzednim poście.  Brakowało prostej dekoracji, którą możemy zrobić samodzielnie. Dziś pokażę Wam kilka pomysłów na proste dekoracje prezentujące fazy księżyca.

źródło:


Zainspirowana tym zdjęciem autorka bloga Design or breakfast zrobiła własną wersję takiej zawieszki. Zobaczcie jak jej wyszło —-> tutaj.

źródło:

Fazy księżyca ulepione z modeliny i wycięte za pomocą foremki do ciasteczek? Wyszło super. Taka prosta, oszczędna w formie dekoracja. Idealna do minimalistycznych wnętrz. Widzicie? Nie trzeba od razu przemalowywać całego pokoju na granatowo i robić gwiazd lampek ledowych, żeby mieć modną dekorację związaną z kosmosem. Wiem, że nie wszystkie Was kosmos pociąga, inspiruje. Często kojarzy Wam się wyłącznie z kiczem. Myślę, że takie nie nachalne inspiracje DIY może sprawią, że zmienicie zdanie.

źródło:

Klikając w ten link —>tutaj możecie zobaczyć krok po kroku jak wykonać taką dekorację na tkaninie. Wiem na pewno, ze potrzebny będzie materiał i barwnik do tkanin. Zastanawiam się jednak czym jest ten detergent którym smarujemy tkaninę przed wrzuceniem jej do barwnika. Czy jest to zwykły wybielacz? Jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć byłabym wdzięczna bo mam już pomysł jak wykorzystać taką metodę.

 źródło:

Za pomocą zwykłej gąbki i farby możemy wyczarować takie cuda.

źródło:

 źródło:

Prześliczna dekoracja na oknie.

źródło:

O tym jak księżyc krąży wokół Ziemi możecie się przekonać potrząchana ten plakat. Fajna, niebanalna dekoracja nieco w stylu vintage. Ja stara plansza szkolna. W stylu tablic botanicznych vintage.

źródło:

Miało być o małych dekoracjach DIY, ale nie mogłam się powstrzymać żeby nie pokazać faz księżyca w wersji XXL:
Fazy księżyca narysowane kredą na ścianie tablicowej. Prześliczne, ale nie wiem czy bym tak potrafiła:

 źródło:

Oj, kochani przygrzało mi. 35 stopni to zdecydowanie za dużo dla moich szarych komórek. Wypoczywajcie i ma nadzieję niedługo widzimy się nad morzem.
ps. A ja przygotowuję dla Was niespodziankę, która nieźle podnosi mi ciśnienie.

Related Posts