WAWA DESIGN FESTIWAL: Kogo nagrodzili blogerzy?

by Kasia Bobocińska
SONY DSC
Uwielbiam spotkania w gronie blogerów. Zawsze poznam niezwykłe, otwarte, twórcze dusze z którymi mogłabym rozmawiać godzinami. Tym razem nie na wszystko jednak starczyło mi czasu. Podczas tegorocznych targów mieliśmy podwójne zadanie (wytypowanie produktu targów designu oraz  projektu festiwalu) i naprawdę sporo atrakcji. Dziś opowiem Wam co i dlaczego zyskało naszą aprobatę i na kogo grono blogerów przyznało swój głos. Najpierw słówko kto wchodził w skład jury: Katarzyna Jurczenia www.ilobahie.blogspot.com; Ada Nawrocka www.scandinavianhomee.blogspot.com/; Marta www.mylittlehomemypassion.blogspot.com; Anna Samsel www.anicja.blogspot.com; Monika Michalska www.littlehomeinspiration.blogspot.com/; Ola Munzar www.fueldesign.pl; Magda Motrenko, www.wnetrzazewnetrza.pl; Piotr Motrenko, www.blogiwnetrzarskie.pl I JA.

 

Zacznijmy od produktu targów designu.
W naszym głosowaniu wygrała firma produkująca lampy:
Tutaj wygrał pomysł i jego realizacja. Dwóch studentów z Krakowa –  Marysia Markowska i Michał Kowalczuk postanowili zaangażować się w projekt tworzenia fantastycznych lamp z drewna i z HDFu. Marysia po zakończonym licencjacie na wydziale wzornictwa na Krakowskiej ASP oddała się w 100% nowej firmie zajmując się grafiką i marketingiem. Za projekty odpowiada Michał i to właśnie w jego warsztacie powstają te wspaniałe konstrukcje. I lampy się spodobały. Projekt, wykonanie, kolorystyka.
Ile kosztują ich prace? Za lampę z HDF zapłacimy 680zł a z litego drewna (mahoń, jawor) 650zł. A gdzie można ich kupić? W sklepach stacjonarnych Metaforma i Bocheńska Concept Store w Krakowie oraz Reset i Soho store w Warszawie. W internecie można ich znaleźć w : Lumann design, Ohoo stylePakamerze.
SONY DSC
Tak powstają lampy w warsztacie Michała:SONY DSC
Lampy z Hdfu:SONY DSC
Lampy z litego drewna jaworowego:
SONY DSC
SONY DSC            Gratuluję wygranej i mam nadzieję ze firma będzie dalej tak świetnie się rozwijać.
II miejsce
Drugie miejsce zajęły przeróżne wyroby zrobione z betonu. Nie wygrali, choć na nich głosowałam, dlatego że wylewają beton do gotowych form  i są to powielane odlewy. Argument jakiś tam jest, ale za to jak piękne formy i ktoś musiał je zaprojektować. Połowę ich produktów mogłabym mieć w domu. Lampa podbiła moje serce. Cena wynosi 540zł. 
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
III miejsce
Nie mój typ. Nie dlatego że produkty mi się nie podobają, owszem podobają i to bardzo. Chodzi mi tylko o to że nie jest to jakiś innowacyjny pomysł i niczego nie wnosi do polskiego designu. Szycie poduszek z naturalnych materiałów polskiego lnu i wełny nie jest innowacyjne, dlatego na nich nie głosowałam, ale taką poduszką w domu bym nie pogardziła.
SONY DSC
Produktem festiwalu również została firma prezentująca oświetlenie (jakoś monotematycznie).

NATURAL BORN DESIGN

Głosowałam na nich a jakże. Na te “domki”, bo tak ich nazwaliśmy podczas głosowania. Kim są i skąd pomysły na takie piękne rzeczy? Natural Born Design tworzone jest przez 3 kobiety a inspirują się miejscową tradycją i kulturą materialną. Zachwycili nas prostotą i kawałkiem naprawdę fajnego designu. Wiecie, dlaczego nie lubię tego typu wystaw gdzie stoją tylko produkty? Bo nie można porozmawiać z wystawcą poczytać emocji rysujących się na twarzy, kiedy mówi o swoim produkcie entuzjazmu, gdy jest chwalony i dumy po prostu dumy ze swojego dzieła. Tego mi zabrakło żebym pokochała te lampy.
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
W konkursie przyznano też dwa wyróżnienia dla Projektowe Love (MINKO) oraz Moromou.
Moromou to firma produkująca dość proste w formie stoły i ławy z drewna. Wszystkie produkty wykonane są ręcznie w rodzinnym zakładzie stolarskim. Szczerze powiedziawszy nie zwróciłam na nich uwagi podczas targów i muszę posiłkować się  zdjęciem z ich strony na fb. Nie miałam też okazji porozmawiać z przedstawicielem tej firmy wiec nie będę powielać tego, co możecie znaleźć na ich stronie. Wspomnę tylko, że stoły wahają się cenowo od 2250 do 3200 a ławy w granicach 2500zł.
10687982_465687386904653_4531200563599177627_o
O Minko wcześniej ProjektoweLove rozpisywać się nie będę bo napisałam o nich wszystko tutaj. Wspomnę tylko, że podczas targów zaprezentowali swój nowy produktu oraz nowe wersje kolorystyczne produktów dobrze nam znanych.
Nowością jest ciemno grafitowa szafka (ja osobiście wolę ich bardziej pastelowe odbicie)

SONY DSC            SONY DSC
Na koniec zostawiła ProjektoweLove (MINKO) w widziane oczami Ani z NishaPoland:
SONY DSC

Kochani to jeszcze nie koniec relacji z targów, obiecuję oddzielny post poświęcony temu jakie atrakcje na nas czekały oraz więcej o projektach festiwalu, no i co coś o wystawcach na targach. No to się zapowiada znów 4 częściowa relacja. Tyle się działo tyle pięknych rzeczy widziałam tyle zrobiłam sama …po prostu muszę Wam o tym opowiedzieć.

Related Posts