OKIEM NA DESIGN: Ikea postawiła na Polaków

by Kasia Bobocińska
okiem
Najnowsza kolekcja Ikea PS ukazała się pod hasłem“W ruchu”. Wśród 20 projektantów z całego świata zaproszonych do współpracy przy projekcie znalazło się 4 Polaków: Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz oraz Tomek Rygalik. Stworzyli oni dwa unikatowe przedmioty:
lampa
sekretarzyk
Kolekcja została zaprojektowana pod hasłem “W ruchu” i jako odbiorców miała “młodych duchem entuzjastów wielkomiejskiego życia”.
Skąd pomysł na taki design? Oto co mówi autor projektu Tomek Rygalik:
“Zainspirował mnie pewien rodzaj hybrydowego produktu, który był popularny w Polsce jakieś 50 lat temu. W dość surowy, ale i sprytny sposób łączył różne funkcje i bardzo chciałem stworzyć jego współczesną interpretację. Hybrydowe projekty doskonale wykorzystują dostępną przestrzeń, np. w niewielkich mieszkaniach, gdzie odpoczywanie, czytanie i spanie odbywają się w jednym pokoju. Stolik pozwala naładować telefon, przechować czasopisma i zapewnia dobre oświetlenie do czytania.”
Zaprojektowany przez trójkę Polaków sekretarzyk został stworzony,  aby zaaranżować w domu małe biuro, które można w każdej chwili zamknąć. Może on funkcjonować na bardzo małej przestrzeni.
ae6e63407421a8e40f5fcc5b19bcd761,640,0,0,0
Najnowsza kolekcja Ikea 2014 idealnie wpisuje się w wielkomiejski styl życia. Ikea PS 2014 to produkty dobre jakościowo, świetnie zaprojektowane, stworzone zgodne z najnowszymi trendami w wzornictwie oraz z dbałością o środowisko naturalne (wykorzystano w nich np. energooszczędne oświetlenie LED czy bambus ze zrównoważonych upraw).
46b124b2772d25b45d5e2122c46a7c2a,641,0,0,0

Warto przyjrzeć się też innym produktom i projektantom z całego świata. ikea ps

Related Posts