Łazienka w stylu skandynawskim

by Kasia Bobocińska
Lubię zaglądać do wnętrz skandynawskich, ale zwykle skupiam swoją uwagę na salonie lub kuchni, zdecydowanie nie zwracałam dotąd uwagi na łazienkę. Zastanawiałam się: jak powinna wyglądać skandynawska łazienka? Poszukałam no i proszę:
łazienkaźródło:


Tak jak w przypadku pozostałych wnętrz skandynawskich tak i w łazience powinien gościć minimalizm, oraz elementy naturalne na przykład przedmioty z drewna.
 

W łazienkach skandynawskich dostrzec można typową dla tego stylu paletę barw: biel, czerń, szarości, granat a gdzieniegdzie bardziej kolorowe akcenty, ale w minimalnym wydaniu.


źródło:

Nieco bardziej surowa odsłona stylu skandynawskiego gdzie króluje beton i prosty, naturalny design.


źródło:
a8383bb76e493d3fed6d13e8ab620b62źródło:

źródło:

Długie noce, permanentny brak naturalnego światła, surowy klimat – wszystko to nie straszne w tak urządzonej łazience. Przepiękne kafelki na podłodze, biel nieco naturalnego drewna i zieleni oto przepis na sukces. Mój numer jeden w zestawieniu skandynawskich łazienek.

źródło:

źródło:

Skandynawska łazienka w bieli i czerni w wydaniu nieco retro. Jedyny minus to brak miejsca do przechowywania ręczników a co za tym idzie brak funkcjonalności, co spowodowało, że pomimo swojego niekwestionowanego uroku łazienka ta nie będzie moim numerem 1.

źródło: Zobaczcie: w dużej ilości łazienek wokół lustra wiesza się kinkiety kule. Powyżej w wersji nowoczesnej a poniżej w retro. Ja znalazłam wersję nowoczesną tutaj.41012

Prosto, nieco retro, nieco szpitalnie (być może przez tą biel czy lampkę nad umywalką). Podobają mi się te brązowe butelki i lustro dziwi liczba ręczników. Trochę brakuje mi choć jednego akcentu kolorystycznego.

źródło:

źródło:

Skandynawska łazienka w stylu Ikea.

b355b65d0f8c08432cdee7b0711f9051
źródło:

Przepiękna skandynawska łazienka cala w drewnie. Wygląda naprawdę fenomenalnie. Ten niesamowity efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu nieco postarzanego odcienia drewna.

źródło:

Nie bez przyczyny wnętrze skandynawskie traktowane jest czasem jak lek na depresję. Popatrzcie tylko na tą przestronność i świetlistość.

źródło:

źródło:

Cenię skandynawski design za prostotę i niedopuszczanie do zagracenia pomieszczenia. We wnętrzu ma być tylko to co niezbędne. We wnętrzu poniżej jest trochę za dużo bibelotów jak na styl skandynawski. Bliżej mu do stylu vintage.

źródło:

Tam, gdzie jest to możliwe, ze względu na dostęp światła, pojawiają się kwiaty doniczkowe.

źródło:

 źródło:
Zawsze podobały mi się łazienki wykorzystujące płytki cegiełki.

źródło:

Related Posts