Dom z lat 50tych

by Kasia Bobocińska

Dziś nie mogłam się wprost oprzeć, aby nie zaprosić Was na 12ha ranczo w Kalifornii. Uwierzcie mi, że patrząc na te wnętrza nigdy nie pomyślałabym, że to właśnie ranczo. W całym domu nie ma ani jednego elementu nawiązującego do scenerii w jakiej jest on położony. W domu znajdują się bardzo klimatyczne meble i wnętrza jak z lat 50tych. Gdyby były czarnobiałe można je śmiało wziąć jak za zdjęcia wnętrz z tamtych czasów. To dzięki wspólnej pracy projektanta Charlesa de Lisle i architekta Iana Moellera udało się stworzyć coś tak fantastycznego. William-Wurster-Ranch-by-Charles-De-lisle-photo-Art-Grey-yatzer-6 Gdyby nie zdjęcie poniżej i fotel, który mnie zainspirował w ogóle bym tam nie trafiła. Fotel pochodzi Danii i został zaprojektowany w 1940. Uwagę zwraca też lampa od Gio Ponti. 21857907_5k5C0SPo_c Bazując na 25 latach doświadczenia zawodowego przy projektowaniu wzornictwa przemysłowego (ceramiki, metaloplastyki), mebli, wnętrz – Charles de Lisle stworzył wyjątkową i piękną przestrzeń.  Co je wyróżnia: * boazeria w pięknym miodowym kolorze * meble oparte na designie z lata 50 * nietypowe oświetlenie * ciepła kolorystyka charles-delisle kolor Projektant najwięcej serca włożył w zaprojektowanie kuchni. Nie jest to dom całoroczny a tylko letnia rezydencja czteroosobowej rodziny pochodzącej z San Francisco. Kuchnia jest dla nim najważniejszym pomieszczeniem w którym toczy się całe życie rodzinne dlatego ma się szczególnie wyróżniać. I  wyróżnia się, między innymi za sprawą multikolorowych kafelków na ścianie pochodzących od Heath Ceramics. Bardzo podoba mis się kolorystyka wnętrz utrzymana w tonacji kolorów ziemi : 1-thumb1 Stołki barowe kupione zostały w McGuire, ale zmieniono im tapicerkę i tkanina pochodzi ze sklepu Lee Jofa. Lubię szafki pomalowane w ten sposób. Pastele na tle naturalnego drewna? Podoba mi się szczególnie, że to łazienka a wygląda jak kredens. charles-delisle-bath-brick-wall Co na pewno zwróciło Waszą uwagę to…żyrandol. Ja sama nazwała bym go patyczakiem…czyż nie jest podobny? Stworzył go sam projektant Charles de Lisle. charles-delisle-dining-room-2 Fotografia wisząca nad komodą jest autorstwa Catherine Wagner, dywan zaś pochodzi z Maroka: charles-delisle-portola-1 3-thumb Sposób na starą komodę szafkę…fototapeta. Ostatnio coraz bardziej popularne jest przerabianie szafek za pomocą folii z nadrukiem. Jednak mebel poniżej nie jest ozdobiony zwykłą folią. Piękna szafka z mahoniu została oklejona kawałkiem jedwabiu z nadrukiem. Projektant dbał o szlachetność materiałów w każdym detalu. Całości dopełnia intrygujące zdjęcie autorstwa Paula Schiek’a. Popatrzcie jak pięknie łączą się ze sobą drewno w ciepłej tonacji oraz kolor szmaragdowy. 8-thumb Tego się nikt nie spodziewał…kolor różowy w palecie barw dla tego apartamentu…zaskakujące i orzeźwiające. A jednak różowy został użyty na tarasie już poza rezydencją. Zamiast stolików kawałki drewna. 5-thumb

Piękny granatowy fotel jest autorstwa Erwana&Ronan Bourollec i nazywa się Facett ­ 2005. Więcej informacji o nim znajdziecie tu. Piękna, prosta lampa pochodzi z LucePlan a stojąca pod oknem pufa – stołek to model zaprojektowany w 1962 roku przez Gretę Jalk  Grete Jalk stool.

9-thumb

Zielona sofa to reprodukcja sofy znanej firmy Dunbar produkującej meble od 1910 roku a zaprojektowanej przez Edwarda Wormleya.

10-thumb

MG_0349 Źródło: Charles de Lisle William-Wurster-Ranch-by-Charles-De-lisle-photo-Art-Grey-yatzer-4 William-Wurster-Ranch-by-Charles-De-lisle-photo-Art-Grey-yatzer-12 William-Wurster-Ranch-by-Charles-De-lisle-photo-Art-Grey-yatzer-3 źródło: ww Musztardowe fotele to French Art Deco Chair zaprojektowane przez Michael’a Smith’a. ww2 źródło:

Related Posts