5 ZALET TOALETY MYJĄCEJ

by Kasia Bobocińska

Jedno jest pewne, potrzeby fizjologiczne są z nami od zawsze a przez lata zmieniały się tylko metody ich zaspokajania. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze w Polsce stają się toalety myjące, które łączą w sobie funkcje wc i bidetu. Toaleta myjąca, to nie toaleta samoczyszcząca, za którą uważają ją nadal niektórzy. To też nie powód do żartów w stylu: “czego to ludzie nie wymyśli, toaleta świecąca i obsługiwana przez pilota”. Dlaczego w Polsce wciąż niewiele osób wie czym tak naprawdę jest toaleta myjąca? Zanim poznamy 5 zalet toalety myjącej może poznamy kilka faktów. 

5 ZALET TOALETY MYJĄCEJ
mat. prasowe Geberit

Choć w Polsce toalety myjące wciąż są nowością, to marka Geberit sprzedaje toalety myjące od ponad 30 lat. System Geberit AquaClean został zaprezentowany na targach ISH we Frankfurcie w 2009 roku. 

Toaleta myjąca to przyszłość Polskich łazienek. Toaleta myjąca ma wszystko: innowacyjne funkcje, łatwość instalacji, nowoczesne wzornictwo, które powoduje, że nie potrzebujemy dla niej więcej miejsca, bo nie odbiega ona wielkością od normalnych toalet. Miniaturyzacja technologii umożliwiła zaprojektowanie smukłej, eleganckiej bryły toalety myjącej Geberit AquaClean. Choć w artykułach promujących ten produkt opisanych jest wiele ich pozytywnych cech, które ułatwiają dokonanie wyboru, to w mało którym tekście wymieniana jest ta najważniejsza, którą poznać może tylko jej użytkownik.

Od stycznia w naszym biurze mamy zainstalowaną toaletę myjącą Geberit Sela. Nie pokazywałam Wam jej jeszcze na żywo, bo wciąż walczyłam z dopięciem tego projektu na ostatni guzik, a COVID-19 znacząco pokrzyżował mi plany, ale z toalet korzystałam już nieraz i mogę opowiedzieć Wam o jej zaletach z mojej perspektywy.

5 ZALET TOALETY MYJĄCEJ
mat. prasowe Geberit

5 zalet toalety myjącej

1. Oszczędność miejsca

To jedna z tych cech, na którą zwracają uwagę użytkownicy małych łazienek. Gdy nie mamy wystarczająco miejsca na powieszenie bidetu i toalety, możemy użyć toalety myjącej. Na takie właśnie rozwiązanie zdecydowali się moi klienci, gdy chcieli korzystać z komfortu, jaką daje toaleta myjąca, w małej łazience przy ich sypialni. Także w małej łazience w  moim biurze nie zmieściłabym dwóch mis: bidetu i wc, więc zdecydowaliśmy się na jedną, smukłą Geberit Sela.

Czego potrzebujemy, żeby zastosować w łazience toaletę myjącą? Aby powiesić toaletę myjącą potrzebujemy tych samych podłączeń wodno-kanalizacyjnych jak w przypadku zwykłej toalety z tą różnicą, że tutaj potrzebujemy dodatkowego zasilanie prądu, więc musimy w pobliżu toalety poprosić naszego elektryka o dodatkowy punk. 

5 ZALET TOALETY MYJĄCEJ
mat. prasowe Geberit

2. Komfort i poczucie czystości

W przypadku Geberit zawsze chodzi o komfort. Opatentowana technologia natrysku WhirlSpray wykorzystuje pulsacyjny strumień prysznicowy, który zapewnia rozwiązanie dokładne, delikatne i pozwalające oszczędzać wodę. Zdecydowanie bardziej komfortowe jest korzystanie z jednego urządzenia do higieny intymnej niż dwóch. Nie musimy wstawać, przesiadać się na bidet, ustawiać temperatury i strumienia wody. Wszystko dzieje się znacznie szybciej i bardziej intuicyjnie. Jedyne co musimy mieć pod ręka w przypadku  Geberit Sela to ręcznik do wytarcia, choć Geberit pomyślał też o tym i w toalecie Geberit AquaClean Mera możemy skorzystać z osuszającego nawiewu! 

mat. prasowe Geberit

3. Praktyczne rozwiązanie

To praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w dużych pokojach łazienkowych, jak i w mniejszych łazienkach, zapewniając komfort i poczucie czystości wszystkim domownikom. Jak już się pewnie zorientowaliście toaleta myjąca to nie tylko zbędny gadżet. Wszystko załatwiamy tutaj w chwilę i przy każdym posiedzeniu. Jak często zdarzało się Wam nie korzystać z bidetu bo gonił Was pośpiech? Myślę, że podmywanie po skorzystaniu z toalety jest tutaj tak oczywiste jak spuszczenie wody, choć oczywiście znam przypadki, które nawet na to nie mają czasu 😉

Oprócz wszystkich swoich praktycznych zalet, toaleta myjąca ma też zalety wizualne. Wiecie, że naszą łazienkę może dodatkowo wzbogacić wizualnie za pomocą nastrojowego światła.

mat. prasowe Geberit

4. Poczucie luksusu

Toaleta myjąca, póki co nie jest tanim rozwiązaniem, na które stać każdego. Na razie, bo pewnie z czasem będzie to produkt tak powszechny jak zwykłe WC. Na razie jednak, jej koszt to często 4-6 krotność ceny zwykłej misy ustępowej. Widząc taką toaletę w łazience w głowie pojawia się myśl, że ta łazienka urządzona “na bogao”. Także jej użytkowanie nie wymaga od nas żadnych dodatkowych czynności. Mamy pilota, nie musimy niczym kręcić, ręcznie wysuwać, ręcznie regulować przepływ wody, wszystko załatwiamy jednym kliknięciem. Daje nam to niezwykły komfort i poczucie luksusu. Czujemy się po prostu zadbani i dopieszczeni, bo ktoś o nas zadba.

mat. prasowe Geberit

5. Przyjemność

Mało kto o tym mówi! Zwykle chichoczemy, zasłaniając usta, potwierdzając, że “tak, to w sumie jest przyjemne”. Jakby był to temat tabu, jakbyśmy musieli się wstydzić przyjemności. Tak, korzystani z toalety jest przyjemne, nawet bardzo, co więcej może sprawiać rozkosz. Parafrazując tekst piosenki Baranovskiego “Tylko nie w czułe miejsce, tylko nie prosto w….” strumień może trafić właśnie tam. A wtedy krótkie posiedzenie może zmienić się satysfakcjonującą przygodę, która zatrzyma nas na odrobinę dłużej! Zastanawiacie się może, dlaczego zdecydowałam się na toaletę myjącą w biurze w miejscu odosobnienia? Na pewno nie chcę, żeby ktoś mi przeszkadzał, kiedy z niej korzystam 😉 Mam swoje grzeszne miejsce w biurze 😉

5 ZALET TOALETY MYJĄCEJ
mat. prasowe Geberit

Podsumowując wszystkie za i przeciw toaleta myjąca przede wszystkim ma nam ułatwiać życie. Minimalizować nasze ruchy, czynności, jakie musimy wykonać, aby usprawnić higienę intymną. Jest piękna w swojej prostocie, elegancka i dająca poczucie luksusu. Dodatkowo ma pełno funkcji, które pokochacie od pierwszego użycia. Ja użyłam jej pierwszy raz “z pewną taką nieśmiałością”, bojąc się chłodnego strumienia a okazało się, że wszystko było tak jak powinno. To może zabrzmi głupio, bo zwykle o kształcie i designie toalety zapominamy chwilę po remoncie i nie żywimy do niej żadnych uczuć, to jak moją uwielbiam! Mam ją od 8 miesięcy i nie żałuję, że się na nią zdecydowałam. Zdecydowanie było warto!

Related Posts

Leave a Comment