PROJEKT ROWER: Chciałabym mieć rower, ale jaki?

by Kasia Bobocińska
Dziś post zupełnie nietypowy. Wracamy trochę do podstaw tego bloga, kiedy dzieliłam się z Wami moimi pragnieniami. Cóż mam poradzić, że zamiast skupić się na trzech rozgrzebanych projektach, ja myślę tylko o jednym.
Chciałabym mieć rower, ale jaki? Naszła mnie taka myśl zupełnie niespodziewanie. Pomyślałam, że to zakończyłoby moje problemy z poruszaniem się po mieście.  Kupiłabym specjalny fotelik dla synka i wreszcie mogłabym nadążyć na szalejącą na rowerze córeczką! Zawsze podobały mi się takie rowerowe rodziny.Ale ja i rower? Opierałam się tak długo. Oczywiście marzyłam o nim, ale zawsze były ważniejsze wydatki. I tak od czasów, kiedy w wieku 9 lat rozbijałam się na moim składaku, nie miałam roweru. Żadnego!
Ale czy ja się znam na rowerach? Chciałabym żeby był lekki i piękny. Lekki, bo będę musiała trzymać go w piwnicy a piękny, bo … to chyba zrozumiałe..

Photo:  via Crush cul de sac, roughluxeperspective

Oczywiście patrzę na niego pod kątem designu. Chciałabym, aby był pięknie zaprojektowany. Dlatego dziś poszukam inspiracji rowerowych. Ponieważ nie mogę się zdecydować czy chciałabym mieć miętowy romantyczny rower czy ogniście czerwony – charakterny.  

Photo: via ana-rosa, Esther

W jakim stylu?

Holender, Anglik czy może nasza polska damka? 
Są to rowery miejskie bez górnej rury typowej dla męskich rowerów. 
Na razie wiem o rowerach bardzo niewiele, ale myślę że podczas realizacji mojego projektu nauczę się o nich sporo. 
Jaki rower wybrać. Ile pieniążków na niego przeznaczyć? Czym się kierować przy wyborze? Ile przerzutek wybrać? Czy wybierać markowy osprzęt? Jaki sprzęt jest najlepszy do miejskiej jazdy?
Jeszcze sporo muszę się dowiedzieć.

Jedno wiem na pewno: na pewno będzie retro.

Photo: via herewomencreate,  sfgirlbybay

W jakim kolorze?

Rower Mateo, 529zł, Rower Le Grand Virginia, 999zł, rower Electra 28”, 3150zł, Rumba Grand 989zł, Rower Storm 26”, 999zł, rower Vanessa 26”, 489zł, Electra Amsterdam, 4450zł, MBM Primavera 1272zł

Rower męski ELECTRA INDY, 3399zł, Romet Retro Lux 3, 1499zł, Wisienka – Rower Retro 2099zł, Retro Mexller Giulietta 659zł, Le Grand Madison 1 fuksjowy 18, 881zł, Kross Presto M fioletowymat, 1567zł, Le Grand Virginia 4 granatowy 18, 1959zł, Cossack Amsterdam Damski, 999zł, Decathlon B’Twin Elops 100 Ltd Czarny, 599zł, Bros Retro 379zł.
Jak widzicie ceny rowerów są bardzo zróżnicowane od 379zł do nawet 4450zł. 

Podobają mi się rowery w czerwieni i granacie, ale zawsze marzyłam o mięcie i jeśli wybiorę inny kolor, to mogę żałować tego wyboru…podpowiecie coś?

Po obejrzeniu tych wszystkich inspiracji mam w głowie już pewien plan. Ale póki co, ciii…

Mam nadzieję, że otrząsnę się z tego wakacyjnego nastroju i ukończę projekty, które właśnie realizuję. Póki co, niedzielę mam zamiar spędzić na kocu. Miłego wypoczynku, kochani!

Related Posts