MEDIOLAN 2016 dzień 1 – wielkie sławy designu

by Kasia Bobocińska
Dzisiejszy tytuł posta powinien brzmieć:  bądź czujny bo nigdy nie wiesz, kiedy możesz spotkać wielkiego projektanta. 

Pierwszy dzień w Mediolanie spędziłam z Izą z bloga Finch at home.  Razem wybrałyśmy się na Tortona Design czyli wielki design zlokalizowany wokół ulic Tortona i Savona. W zeszłym roku tam nie dotarłam, ale w tym z tak wspaniałym przewodnikiem jak Iza pomyślałam: w tym roku nie odpuszczę, szczególnie,  że  strasznie zachwalała Moooi. Umówiłyśmy się i mogę napisać:  dziewczyna miała dziś niebywałe szczęście! Najpierw uniknęła o milimetr zrzutu jaki przygotował dla niej mediolański gołąb a później najlepsze…Marcel Wanders podszedł do niej i rozpoczął rozmowę.  O tym jak ona przebiegła opowie Wam już sama Iza a ja mogę jedynie spytać samą siebie: gdzie ja wtedy byłam? Jedno co mi rekompensuje tę stratę to piękny design, który dziś mogłam podziwiać. Nie codziennie można obcować z pracami: Marcela Wandersa,  Paolę Navone czy odwiedzić Casa Vitra!

Co nowego?
Dziś kilka zdjęć tak na szybko.

Paola Navone jedna z moich ulubionych projektantek przygotowała kolekcję naczyń dla SERAX. Jak wyglądają? Jak wyciągnięte z kredensu babci. Pamiętacie naczynie w kształcie rybki na której babcia podawała średzki na Wigilię? Jakoś kojarzy mi się z… 

Marcel Wanders w dwóch odsłonach.
W pierwszej w kolekcji dziecięcej zaprojektowanej dla CYBEX 

I w wersji drugiej w pięknym, bajkowym świecie MOOOI 

  

 

 

Potem powrót do domu czyli nowa kolekcja Ikea, której na próżno szukałyśmy z Izą…i wyszłyśmy szybciej niż weszłyśmy. W końcu nie przyjechałyśmy do Mediolanu, aby siedzieć w Ikea.

I wreszcie Vitra i spotkanie ze światem kolorów. Ale o tym opowiem innym razem.

 
Uważam dzień pierwszy za bardzo udany. Internet niestety jest okropny, więc moje zdjęcia wrzucam na Instagram z lekkim opóźnieniem. Na Snapchacie pojawiają się też snapy z Mediolanu! Do zobaczenia jutro. Mam nadzieję, że uda mi się napisać kolejny odcinek przygód Conchity w Mediolanie. Wpadajcie po więcej.

Kolorów w Mediolanie poszukuję wraz ze Śnieżką #dobrydesignzesniezka #trendyzesniezka

Related Posts