SHOW(me your)ROOM

by Kasia Bobocińska
Ostatnio miałam okazję być na otwarciu dwóch showroomów. Często dostaję podobne propozycje, ale rzadko mam czas skorzystać. Kiedy dostałam zaproszenie, aby zobaczyć najnowszy showroom Mesmetrica nie mogłam odmówić. Uwielbiam tę stronę (KLIK). Jest przypięta do paska zakładek od czasu kiedy prowadzę bloga. To z niej uczyłam się czym jest dobry design, gdy takie meble można było podziwiać tylko w wielkich realizacjach zaprojektowanych przez najlepszych polskich architektów. To design z najwyższej półki. Zawsze kiedy brałam “na tapetę” jakiś wnętrze i chciałam się dowiedzieć jakiego projektanta jest dana lampa i jaki jest jej przykładowy koszt zaglądałam właśnie do Mesmetrica. To jest dla mnie ENCYKLOPEDIA designu.


Wystarczy otworzyć zakładkę “projektanci” i możemy przeczytać biografię a klikając “zobacz produkty projektanta” otwiera się nam galeria jego prac. To nic odkrywczego, ale sama karta produktu wygląda jak strona z encyklopedii designu:

Możemy szybko dowiedzieć się ile kosztuje dany produkt oraz co dla mnie bardzo istotne, kiedy został zaprojektowany, przez kogo oraz poznać jego krótką historię.

Zobaczcie jak to wygląda ich nowy show room:

Zakończenie Wawa design Festiwal odbyło się w showroomie Moniki Pietras, czyli właścicielki GDEL. Tutaj z kolei mogliśmy zobaczyć śliczne meble polskich projektantów. Monice udało się zgromadzić wiele cudeniek. To takie targi designu w pigułce. Jeśli nie możecie się doczekać kolejnej edycji Wzorów, Targów Rzeczy Ładnych to odwiedźcie showroom GDEL&Friends na Żelaznej. Monika pożyczyła nam kilka mebelków do naszej stylizacji —-> aranżacje.

W tych dwóch miejscach widziałam więcej DESIGNU niż podczas całego Wawa Design Festiwal!

Related Posts