ZMIANY> Nowe logo CONCHITA HOME!

by Kasia Bobocińska
 

Dziś opowiem trochę o DESIGNIE. Nic nowego prawda? Ale dziś zawęzimy nasze zainteresowania do designu strony.  Od czego zaczęłam? Czym jest rebranding i co ma wspólnego z psychologią? Dlaczego się na nie zdecydowałam?

Zmiany, zmiany, zmiany. Tak się cieszę, że wreszcie mogę je Wam zaprezentować. Pracowałam nad obecnym kształtem strony długo. Wiedziałam, że potrzebuję odświeżenia, odmiany, czy tak zwanego i bardzo popularnego ostatnio słowa: rebrandingu
Zbliżają się 7 urodziny bloga. Czas najwyższy oddać stronę wizualną bloga w ręce profesjonalistów. Poradziłam się kilku grafików. Opinie o stronie nie były najlepsze:

  • blade, nic nieznaczące logo (bo co to w ogóle jest Conchita Home?)
  • szablon nie jest responsywny (nie dostosowuje się do rozmiaru okna użytkownika)
  • design jest bardzo przeciętny, widać niedoróbki
  • od razu widać, że jest to blogger a to nie dobrze
  •  maksymalna ocena 4/10
Od czego rozpocząć zmianę wizualną strony?Od tego, żeby inni obiektywnie wypowiedzieli się na temat Twojego bloga. Zasięgnij opinii ekspertów. Nie bój się i nie wahaj zapłacić profesjonaliście za zmianę wizerunku. W końcu mimo, że jesteś człowiekiem „orkiestrą” nie musisz się znać na wszystkim. Ja podświadomie wiedziałam, że zostaję w tyle jeśli chodzi o design bloga. Większość blogów dawno wymieniło szablony i poszło w stronę minimalizmu.
Ale jaki ma być mój nowy wizerunek? Jaka kolorystyka bloga?
Drugim krokiem będzie zajrzenie w głąb siebie. Brzmi patetycznie? Bez tego nie uda się zrobić kroku w przód. Wyobraźmy sobie, że ktoś ma zaprojektować dla nas idealny strój. Musi wiedzieć nie tylko jakie wymiary mamy, ale też jakie kolory lubimy a także choć trochę o naszych przyzwyczajeniach, trybie życie itp. Tak samo jest ze stroną. Każdy kolor ma znaczenie. Wydawało mi się, że chłodny błękit jest kolorem stworzonym dla mnie. Okazuje się jednak, że wizualnie jest kolorem chodnym i muszę z niego szybko zrezygnować. Jaki chcę stworzyć wizerunek bloga?
Bo najpierw musimy zadać sobie pytanie jacy jesteśmy i jak chcemy być postrzegani?
Tu nie chodzi o zmianę osobowości, o kreowanie się na kogoś innego niż się jest. Chodzi o zastanowienie nad tym jacy jesteśmy – określmy siebie maksymalnie w 5 cechach a później postarajmy się tylko żeby wszystko a naszym blogu o tym „mówiło”

kreatywny, inspirujący, tryskający energią i pełen życia, ciepły, przystępny, spontaniczny

Takie było założenie. W końcu jednak poprosiłam o więcej elegancji. Wymienione wyżej cechy wiązałyby się ze zmianą kolorystyki na żółty, pomarańczowy i różowy – co nie do końca mi odpowiadało. Granat w połączeniu ze złotem zapewnił elegancję, luksus a odręcznie narysowany domek jest ciepły, przystępny, spontaniczny.
Co się zmieniło?
Przede wszystkim dzięki wspaniałej pracy z Karoliną Krysztofiak z bloga Żyj kochaj twórz udało nam się stworzyć to logo:

Kolorystyka
Długo zastanawiałyśmy się z Karoliną nad kolorystyką. Było bardzo dużo porób, aż wreszcie wybrałam granat.

Naturalnym dodatkiem było złoto, ale jaki kolor wybrać jako trzeci? W końcu zdecydowałam się na róż:

Chciałam zrezygnować z nieczytelnej chmury kategorii, dlatego teraz wszystkie pogrupowane są w menu na górze. Jeśli szukacie inspiracji związanych z konkretnym wnętrzem, wystarczy, że otworzycie zakładkę „DOM” i wybierzecie je z listy.
Ponieważ w dużej ilości postów pokazuję inspirujące zdjęcia mój dom, moje wnętrza tylko gdzieś tam się przeplatają. Postanowiłam dodać kategorię „MÓJ DOM”, aby nikt nie miał wątpliwości jak mieszkam.

Zrezygnowałam też ze wszystkich okienek prowadzących do mediów społecznościowych. Odtąd szablon będzie uproszczony i będzie się ograniczał do paska ikonek:

Bardzo Was proszę podzielcie się ze mną opinią na temat strony Conchita Home. To dla mnie ogromnie ważne. Czasem patrząc w lustro nie dostrzegamy tego co jest widoczne dla wszystkich. Najgorsze to mieć o sobie inne zdanie niż wszyscy inni:

https://docs.google.com/forms/d/1XHiWI20ZVXWz_0OpQbDDU0o7MKYAcLDYnTCizbc0INY/viewform?usp=send_form

Jeśli chcecie zobaczyć jak zmieniał się blog Conchita home przez te wszystkie lata zapraszam tutaj—>Nowa odsłona Conchita Home

Related Posts