TYDZIEŃ ŁOSOSIOWY: Łosiowy a koralowy-różnice

by Kasia Bobocińska
  

Mam nadzieję, że się trochę stęskniliście za tygodniami kolorów. Postanowiłam się na chwilę zatrzymać i zastanowić jak powinny na stałe wyglądać. Skoro jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów tego bloga trzeba było go nieco ulepszyć. Dotąd mocno eksperymentowałam szukając właściwej drogi. Pewne elementy będą się powtarzać, tak jak na przykład projekt DIY czy zaangażowanie innych blogerów w TYDZIEŃ KOLORÓW. Nie zabraknie znanych Wam już zestawień kolorystycznych, inspiracji pod hasłem: ściana, kanapa, dodatki itp.

Łososiowy. Czy wiecie jaki to kolor?

Szczerze powiedziawszy, podobnie jak było z miętą i seledynem —–>TYDZIEŃ SELEDYNOWY: Czym się różni mięta od seledynu? miałam  mały problem z odpowiednim nazewnictwem.
Po pewnym czasie trudno było mi odróżnić pudrowy róż, pastelową brzoskwinię, koral od łososiowego. Zobaczcie sami:
Najbardziej myliły mi się kolory łososiowy i koralowy.
Zaglądając do wzorników Śnieżki i Magnata też się trochę pogubiłam. Kolor “Azalia łososiowa” jest zdecydowanie bardziej koralowy niż łososiowy:
Natomiast “Koralowa Laguna” z farb Magnata są jest bardziej łososiowa niż koralowa:

Dodatkowego zamieszania w nazewnictwie wprowadzają pastelowe odmiany. Wystarczy trochę je rozbielić i już kolorystycznie zbliżają się do brzoskwini lub moreli. 

A jak kolor łosiowy prezentuje się we wnętrzach?

Dziś tylko wstęp do tego co będziecie mogli zobaczyć na blogu przez najbliższy tydzień.  
Wiem, wiem ciężko Was będzie przekonać do tego koloru. Już zbieram opinie od Was i na razie większość ma złe skojarzenia. Być może przekonam Was już niedługo w poście o dobrych i złych połączeniach kolorystycznych z łososiowym.

źródło:

Sama nazwa nie zachęca prawda? Bo jakie dobre skojarzenia można mieć z rybą. Na zdjęciu powyżej mamy typowy kolor  łososiowy a poniżej już chyba bardziej koral.

źródło:

Na obu zdjęciach jest lekki przesyt koloru łososiowego. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi w połączeniu z bielą:

źródło:

Jak widzicie według tej specyfikacji kolorów żaden wskazany przeze mnie zestaw nie został podpisany jako  łososiowy.

 źródło:

Dużą pomocą w tygodniu kolorów będzie nowy poradnik kolorystyczny Śnieżki, w którym możemy sprawdzić charakterystykę danego koloru, ale także dobrać do niego kolory uzupełniające.

W następnym miesiącu pokażę Wam inspiracje malinowe a w październiku będziemy mieć tydzień wrzosowy.

Napiszcie w komentarzach jaki tydzień kolorów sobie życzycie.

Mam też ogromną prośbę o wypełnienie ankiety (jeśli oczywiście jeszcze tego nie zrobiliście):

https://docs.google.com/forms/d/1XHiWI20ZVXWz_0OpQbDDU0o7MKYAcLDYnTCizbc0INY/viewform
Partnerem cyklu “Tydzień kolorów” są farby Śnieżka.

Related Posts

7 komentarzy

Justyna Janiuk 24 sierpnia 2015 - 08:34

Nigdy nie lubiłam koloru łososiowego, wydawał mi się taki bez wyrazu. Zupełnie niesłusznie! Bardzo fajne inspiracje, szczególnie przypadła mi do gustu biało-łososiowa kuchnia 🙂

Reply
Lotek 24 sierpnia 2015 - 09:29

Bardzo ciekawe wykorzystanie łososiowego koloru. Wcześniej starałam się go zawsze unikać przy aranżacjach, ale najwyraźniej bez powodu. U ciebie to wygląda super:-)

Reply
Lussi 24 sierpnia 2015 - 13:32

W takim wydaniu prezentuje się rewelacyjnie:-) Do tej pory nie był przeze mnie uwielbiany ale jak widać gusta się zmieniają i trendy też:-) W ciekawych aranżacjach wszystko może wyglądać dobrze. Świetny post. Pozdrawiam

Reply
Jacek 24 sierpnia 2015 - 18:36

tydzień łososiowy…no to wyciągam swoją koszulę z szafy 🙂

Reply
Natalia K 24 sierpnia 2015 - 20:17

Ooo proszę, jaki ładny kolorek:)
pozdrawiam

Reply
Ola by Design 24 sierpnia 2015 - 20:30

No niestety, dołączę do tysięcy, którzy mają z łososiowym jak najgorsze skojarzenia. Obok słonecznej żółci i intensywnego zielonego, które opanowały wielkie przestrzenie polskich domów. Rozważę łososiowe odcienie przy najbliźszym malowaniu – Nie po to jest taka masa kolorów, by malować ściany tylko na biało i szaro 🙂

Reply
Panna Matka 24 sierpnia 2015 - 21:54

Mój Opornik to nie rozróżnia podstawowych a co dopiero czy to łosoś czy koral. A jak jeszcze go strofuję…To się oburza. Dla mnie to mega różnica.

Reply

Leave a Comment