TYDZIEŃ ŁOSOSIOWY: Kanapy

by Kasia Bobocińska
 

Nie wiem, czy też tak macie, ale jeśli nawet nie przepadam za danym kolorem we wnętrzach, to jeśli występuje na meblach do siedzenia: krzesłach, fotelach, kanapach to jestem bardziej dla niego tolerancyjna. Taka  kolorowa kanapa może uratować niejedno wnętrze. Trudno jednak namówić osoby lubiące spokojne kolory na taki color pop.

Wczoraj opisywałam Wam ściany częściowo pomalowane. Okazuje się, że Monikę z Little home inspiration również zainteresował ten temat. Koniecznie zajrzyjcie do niej po garść łososiowych inspiracji:

Łosoś na ścianie

Dziś pokażę Wam energetyczne łososiowe kanapy. Zobaczcie do jakich wnętrz pasują.

 źródło:
Piękne pastelowe odcienie dodadzą uroku jasnym wnętrzom. Na pierwszym i drugim zdjęciu jest bardzo kobieco. 

źródło:

 źródło:
Z kolei zdjęcie poniżej  uwielbiam za piękne połączenie z czernią.

źródło:
Welur, plusz czy aksamit stanowią już niezłe wyzwanie aranżacyjne. Świetnie sprawdzą się we wszystkich wnętrzach retro.

źródło:

źródło:
Urocza pastelowa “sofka” bo bliżej jej do fotela niż sofy wygląda przepięknie w tym wnętrzu pełnym błękitu.

źródło:
Czy to jeszcze łosoś czy pomarańcz?

źródło:
Ostatnio omawiając projekt wnętrza jednej z czytelniczek zaproponowałam kanapę w nietypowym kolorze. Przy czym warto wspomnieć, że we wnętrzu były właściwie 3 kolory beżowy (ściany), ciemny brąz (meble) oraz gdzieniegdzie czarny. Chłodno. Mój pomysł nie spotkał się z aprobatą. Właściciele wymarzyli sobie kolor bezowy. Kanapa w odmiennym kolorze zawsze jest sporym wyzwaniem. Jest przeświadczenie, że kanapę kupuje się na lata, więc musi być w uniwersalnym kolorze: białym czarnym szarym. Tak jak napisałam na wstępie, czasami taki zastrzyk koloru może uratować wnętrze.Wydaje mi się, że mało kto odważyłby się zaryzykować z tym kolorem.

źródło:

Przeszukując internet w poszukiwaniu miejsc, gdzie można kupić łososiowe kanapy dotarłam do takich rejonów internetu, że musiałam się szybko wycofać bo to co znalazłam wywołało u mnie odruch wymiotny. To co znalazłam na serwisach aukcyjnych nie nadaje się do polecania:
Poszukałam na zagranicznych stronach i znalazłam dwie (sic!):

Haiku by Fredericia Ferniture
Hip Props – Florence Knoll sofa
Typujcie koloru do następnych tygodni i do zobaczenia jutro. 

Partnerem cyklu “Tydzień kolorów” są farby Śnieżka.

Related Posts