Tydzień zielony: jak używać koloru zielonego we wnętrzu?

by Kasia Bobocińska

tydzień ZIELONY


Dziś ostatnia odsłona tygodnia zielonego. Czas się pożegnać z tym kolorem. Postaram się pokazać Wam  jak umiejętnie wykorzystać wszystkie atuty tego koloru i jak stosować go we wnętrzach. Nie wszystkie odcienie zieleni są łatwe do aranżacji i nie trudno popełnić błąd aranżacyjny i stworzyć coś kiczowatego. Eksperci radzą:najlepszym odcieniem do wnętrz jest jasny zielony, ale to właśnie odcień zielonego jabłuszka jest jednym z trudniejszych kolorów do stworzenia gustownej aranżacji. 

Na zdjęciu poniżej prezentuje się świetnie dzięki połączeniu z błękitem i granatem

d69e50aa58ab1ac515e9f67f2ec78701

źródło:

KANAPA

Prosty sposób, ale niekoniecznie tan na ożywienie wnętrza to wstawienie do niego  kanapy w orzeźwiającym zielonym kolorze. Jednak łatwiejszym i tańszym sposobem będzie sięgniecie po zielone poduszki:

Szarości i szmaragdowa zieleń kanapy prezentują się wspaniale.


Są wnętrza, które nie mogą się wręcz obejść bez kanapy w zielonym kolorze. Należą do nich z pewnością wnętrza w stylu boho.

źródło:

LAMPY 

Lampy to kolejny prosty sposób na zmianę przestrzeni mieszkalnej. Zobaczcie jak smutno i nieciekawie wyglądałyby te wnętrza gdyby zielone lampy zamienić na czarne. A tak zielone lampy przykuwają wzrok stając się bohaterkami w tych pomieszczeniach.

 

źródło:

źródło:

KRZESŁA

Aranżacje z kolorowymi krzesłami zawsze należą do moich ulubionych a każdym tygodniu kolorów nie może zabraknąć posta prezentującego właśnie krzesła w kolorowej odsłonie. Tym razem będzie nieco skromniej, bo pokażę Wam tylko kilka inspiracji związanymi z krzesłami. 

Popatrzcie jak wspaniale ożywia biuro krzesło w radosnym zielonym kolorze.

źródło:

źródło:  

DYWAN  

Jak kawałek zielonej trawy przeniesiony do wnętrza.
  

źródło:   

DEKORACJE ŚCIANY

Jest wiele sposobów na dekorację ściany ja pokażę wam dwa. Pierwszy to dekoracja zrobiona z zielonych talerzy.

źródło: 

Świetnym sposobem na dekorację przestrzeni jest udekorowanie ściany zielonymi kwiatami. Na zdjęciu poniżej jako podstawki pod doniczki użyto metalowych koszyczków.

źródło:  

DEKORACJE SYPIALNI

Zielona kapa, zielone poduszki, zielony stolik nocny czy lampka jest wiele sposobów na wprowadzenie nieco zieleni do wnętrza sypialni. Co ważne nie trzeba na to wydawać majątku.

W białej przestrzeni, aby odmienić wnętrze wystarczy tylko zielona kapa.

źródło:

Prostym sposobem na wprowadzenie nieco zieleni do wnętrza sypialni jest obicie zieloną tkaniną zagłówka łóżka.

źródło:

Related Posts

1 comment

SzaraMysz 14 września 2015 - 08:01

Piękne aranżacje. Ciekawy pomysł na zieloną mapę na ścianie.

Reply

Leave a Comment