TRENDY: Stolik kawowy z kołami, czyli cart table

by Kasia Bobocińska

Ten stół jest absolutnie niezwykły. Podobają mi się wnętrza, w których się pojawia. Bardzo. Nadaje im niepowtarzalny klimat. Wbrew pozorom o taki stół wcale nie jest tak prosto. Nie jest to modny stół z palet, który każdy może mieć w domu. Zdobyć takie koła pofabryczne jest trudno.

Przy okazji palet to przypomniał mi się sytuacja z 1 listopada, kiedy pod cmentarzem latarnie na parkingu były obłożone zupełnie nowymi paletami. Biłam się z myślami czy nie podejść o obsługi parkingu i nie zapytać się czy mogę taką jeną zabrać. Faceci się ze mnie śmiali – tata z mężem na przemian mi dogadywali aż do czasu, kiedy wróciliśmy do domu i im pokazałam, że taki stół można kupić za prawie 900zł!!!Miny im zrzedły i wykpiwanie się skończyło. Tematu stolika z palet nie odpuszczam, ale ostatni mój dom staje się powoli za ciasny.
Poszukałam na Ebayu i znalazłam masę ofert z takimi stolikami:

Zaciekawiła mnie nie tylko forma tego mebla, ale również pochodzenie. Czym właściwie jest cart table? Wiemy, że jest to element wyposażenia starych fabryk. Zapewne w niezautomatyzowanych fabrykach tego typu wózki były bardzo potrzebne. Skoro nie było w nich wózków widłowych i palet to za pomocą takich właśnie industrial cart transportowano ciężkie towary.

photo: Erin Hearts Court via stylemepretty

Wnętrza w stylu boho i piękny drewniany cart table.Photo: Clive Tompsett for Alt I Hemmett via dailydreamdecor

Photo: Flea Market Style Magazine via foundrentals

Pamiętacie wnętrze 200 letniej stodoły z której moja ulubiona Paola Navone stworzyła tak piękne przestrzenie? Jeśli nie koniecznie to nadróbcie bo to jest chyba jeden z trzech najpiękniejszych projektów jakie opisywałam w tym roku.

Ciekawa jestem, co bardziej Wam się podoba: stolik z palet czy właśnie taki poindustrialny stolik? Oba nadają wnętrzu podobny klimat, ale ten drugi wydaje mi się ciekawszym rozwiązaniem choćby, dlatego że nie jest tak łatwo dostępny. Trzeba się nieźle natrudzić żeby go zdobyć i na pewno nie będzie tani.

Photo: missmustardseed.com

Oczywiście najbardziej tego typu stolik kojarzy mi się z loftami:

Photo: Renee Arns via woonaccessoires.nu

Photo: photography by Souraya Hassan, Binti Home

Na koniec oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie znalazła DIY ze stolikiem w roli głównej. Autorka zainwestowała 150$ i skomponowała elementy potrzebne do stworzenia tego mebla. Głównie za pomocą eBaya i Etsy zamówiła najpierw oryginalne żeliwne koła, skompletowała stare drewno i zbudowała swój nowy/stary mebel.

Photo: theblissfulbee

Related Posts