AMBIENTE 2017 – wystawa trendy

by Kasia Bobocińska

Wczoraj zakończyły się targi we Frankfurcie. Muszę Wam powiedzieć, że jestem pod ich ogromnym wrażeniem. Zmęczenie daje się już we znaki, bo codziennie zwiedzałam od 9 do 18 oglądając setki stoisk, ale uśmiech nie schodzi mi z ust. Było warto!
Może nie zobaczyłam dużo mebli , ale za to, jeśli chodzi o dekorację stołów to naoglądałam się za wszystkie czasy. Przepiękna porcelana, najlepsze kryształy z całego świata, sztućce, tkaniny.
Poprzednio opisałam Wam trendy zaproponowane przez Ambiente na rok 2017 oraz moje poszukiwanie ich na stoiska wystawców.
Dziś zabieram Was na prawdziwą wystawę Trends 2017. Moją ulubioną. Absolutnie inspirującą.

DELIKATNE STRUKTURY

Jeśli przedmioty potrafią wywoływać uczucia to ja jestem zakochana. Delikatne struktury, matowe szkło w kontraście do grubszych, masywniejszych form. Wydawało mi się, że takie blade, delikatne struktury nie przypadną mi do gustu. Ostatnio wolę ostrzejsze i bardziej wyraziste połączenia kolorów. A jednak bardzo podobały mi się te nieoczywiste zestawy różnorakich faktur.  Opalizujące szkło, pełne blasku kryształy, nieregularne kształty połączone z matowym wykończeniem, puszystym kaszmirem a wszystko to na jednym stole.

I nie chodzi tu tylko o blade kolory, pastele, róż, tu chodzi o swobodne i zmysłowe połączenie faktur i struktur.

Jestem urzeczona i mam nadzieję, że choć trochę udało mi się oddać na zdjęciach czar tej wystawy. Ja zamierzam wkrótce wykorzystać tę lekcję do stworzenia takiej kompozycji w moim domu.

NATURALNE SZLACHETNE MATERIAŁY

Szlachetne materiały były dla mnie od zawsze w modzie. Myślę, że nikogo nie muszę przekonywać do tego, że szlachetne drewno to luksus i przyjemność, której nie da się zastąpić imitacją. Miedziany garnek, gliniana miska, skóra, drewno, wełna oraz (tu pewne zaskoczenie) nawet filc mają swoją wartość. Warto otaczać się przedmiotami dobrej jakości. Wtedy przyjemność z ich posiadania trwa dłużej. Myślę, że gdybym osiem lat temu wybrała panele a nie naturalne drewno pewnie dawno bym już je zmieniła a tak nadal mogę się cieszyć z drewna pod stopami.

MIKSOWANIE KOLORÓW

Lubie kolory, nawet bardzo i przyjemnością obejrzałam propozycję Ambiente. Czy zastosowałbym ją w domu? Może przy okazji metamorfozy jakiegoś mebla. Czemu nie? Połączenie energetycznego żółtego z różem, czyli typowego color pop we wnętrzu, może być pomysłem na nudę.

A na koniec…

NIETYPOWE KSZTAŁTY

Taki nietypowy kształt we wnętrzu może “stworzyć” całą aranżację. W nieciekawym, mdłym wnętrzu to nietypowy i zaskakujący kształt, może nas zaskoczyć i stać się  bohaterem pierwszego planu. Co to może być? Na przykład lampa ze sklejki.

Odwiedzanie targów, dzielenie się swoimi odczuciami, emocjami, jakie wywołuje design ma sens! To niesamowite, ale osoby z którymi rozmawiam i opisuję na przykład Mediolan, w następnym roku organizują wszystko tak, aby się tam znaleźć osobiście. I bardzo dobrze. Im więcej nas tym lepiej. Pasja inspiruje i oby coraz więcej osób miało możliwość odczuwania przyjemności obcowania ze światowym designem osobiście. Trzymam za to kciuki!

W końcu mnie kiedyś też ktoś opisał Salone del Mobile i wypowiedział ważne dla mnie słowa “Mediolan zmienia na zawsze”. To prawda. A o Frankfurcie opowiedziała mi Krystyna Łuczak Surówka i to dzięki niej, po części, się tam znalazłam. Dzięki Ci za to a Was zapraszam na kolejną część relacji z targów we Frankfurcie.

Related Posts