4,1K
Ceramika. Pierwsza myśl: Bolesławiec a za raz potem marzenie z przedświątecznej listy marzeń, czyli ceramika marokańska. Uwielbiam ceramikę Tine k Home, która jak się okazuje może być zarówno biało czarna jak i biało granatowa. Z kolei ceramikę Bolesławiec szanuję i podziwiam. Podczas opisywanie stylu folk —> tutaj, napisałam Wam, że Bolesławiec to folklor w polskim wydaniu i kojarzy się raczej z Cepelią niż nowoczesnym designem.
Współczesnym obiektem westchnień jest pięknie zdobiona ceramika Marokańska w tym wspomniana wcześniej Tine k Home.
Ceramika Bolesławiec od lat stanowiła nasz hit eksportowy, ale w Polsce traktowano ją raczej w kategorii: ”starych skorup po dziadkach”. Może macie w domu jakieś odziedziczone po przodkach wytwory ceramiczne z fabryki w Bolesławcu? Czy trzymacie ją jakoś wyeksponowaną?
No właśnie.
Za to w coraz większej ilości wnętrz widać ręcznie malowaną marokańską ceramikę. Sama jej pożądam. Póki, co to zamówiłam swoją marokańską miseczkę, o czym niedługo napisze. Bo marokańska porcelana najbardziej podoba mi się w bieli i czerni a to nie temat na dziś.
Czy jednak nie jest trochę tak, że cudze chwalicie a swego nie znacie? Nie myśleliście o tym żeby zamienić wyroby marokańskie na polskie?
No, ale wtedy nie będzie trendy?
Czy potencjał Bolesławca nie został zaprzepaszczony?
I kochani stał się cud, można powiedzieć, bo to wszystko, co napisałam powyżej było stworzone wczoraj. Artykuł był przygotowany, a ja zabrałam się za wieczorną prasówkę i sięgnęłam po świeżutki lutowy numer Dom&Wnętrze, który tego samego dnia dostarczył listonosz (jak dobrze, że mam prenumeratę). Patrzę i oczom nie wierzę…
Oskar Zięta stworzył wspaniałą kolekcję porcelany dla Manufaktury Bolesławiec. Jest absolutnie genialna i obiecuję, że niedługo napiszę Wam znacznie więcej. Tak jak Wam napisałam to moje wieczorne odkrycie a temat zasługuje na pewno na oddzielny post. Jak widzicie starano się zachować tradycyjną kolorystykę opartą na połączeniu bieli z kobaltem. Ciekawa jestem: ile kosztuje taki komplet? Dowiem się i na początku lutego powrócę do Was z tematem ceramiki. 

źródło:
Czy ten projekt przyniesie Oskarowi Zięcie kolejną nagrodę?
Zobaczcie jak różna jest od tradycyjnej na przykład staroangielskiej porcelany.
źródło:http://studiokarin.blogspot.com
źródło:http://studiokarin.blogspot.com
Przepiękna ceramika marokańska, tym razem w kolorze niebieskim:
źródło:http://happylittlewoman.blogspot.cz/ źródło:http://lebutiksofie.blogspot.fr
źródło:http://www.elementsofstyleblog.com
źródło:http://noperfectdayforbananafish.tumblr.comźródło:
źródło:http://79ideas.org/
źródło:http://www.vtwonen.nl/ źródło:http://notapaperhouse.com
Na ceramice trzeba się znać. Kiedyś w blogosferze była moda na ceramikę z wzorem cebulowym. Wiecie co to takiego? To wyroby z takim oto kwiatem cebuli. Sama z tamtych czasów mam w domu taką filiżankę, widoczną na zdjęciu poniżej. Wydawało mi się, że jest ze wzorem cebulowym, ale teraz mam wątpliwości.
Skąd się wywodzi ten wzór? Zaskakujące, bo po raz pierwszy wykonywano podobne zdobienia z użyciem cibuláka, czyli wzoru cebulowego w Południowej Azji. Nie przypuszczałabym.
źródło:http://loft-concept.ru/ źródło:http://theenchantedhome.co/źródło: źródło:
Widzicie różnice pomiędzy tradycyjną ceramiką a taką w wydaniu skandynawskim? Ta druga wydaje się znacznie lżejsza. źródło:
A tu kochani ceramika, jak się doczytałam, z motywem afrykańskim. Gdybym nie przeczytała pewnie bym się nie domyśliła.
Wszystkie produkty dostępne na stronie Ceramiki Bolesławiec:
O tym, że może jednak taka ceramika jest znów modna świadczy najnowsza kolekcja TkMaxx
Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy napisać o Waszych ulubionych miesiącach.