Funkcjonalne sypialnie

Funkcjonalne sypialnie
Temat sypialni nie po raz pierwszy gości na moim blogu. Zwykle zastanawiałam się jednak nad ich kolorystyką lub ich stylem:

Sypialnie I
Sypialnie  II

Pracuję teraz nad projektem sypialni, w którym chodzi przede wszystkim o wprowadzenie funkcjonalnych rozwiązań. Nie wystarczy postawić łóżko i po jego obu stronach dwóch identycznych szafek. Nie będzie na to miejsca. Także łóżko powinno mieć dodatkowe funkcje np. ładnie rozplanowane miejsce do przechowywania. Postanowiłam poszukać inspiracji i uwierzcie mi naprawdę nie było łatwo. Zwykle aranżacje sypialni prezentują po prostu estetyczne wnętrza. Znalazłam kilka naprawdę świetnych pomysłów, które pomogą mi stworzyć projekt a i Wy być może znajdziecie coś dla siebie. Może akurat zmagacie się z nietypową sypialnią, w której przydałoby się wprowadzić kilka funkcjonalnych rozwiązań. Jak można zaoszczędzić miejsce? Jak wykorzystać łóżko, jako przestrzeń do przechowywania? Co zrobić, kiedy nie ma miejsca na typowe szafki nocne?

Wspaniale zaaranżowana sypialnia, w której wykorzystany został każdy centymetr. Znalazło się też miejsce do siedzenia pod oknem. Jasno, pięknie i wygodnie.

Coraz bardziej podobają moi się sypialnie w drewnie. Tak wiele można z nimi zrobić.

Jeszcze do niedawna marzyłam o składanym łóżku. To byłoby idealne rozwiązanie naszych mieszkaniowych problemów, ale po pierwsze nie znalazłam tak ładnego a po drugie odstraszyły mnie ceny. 3 tys za takie rozwiązanie? A właściwie nie takie, bo te łóżka, które znalazłam to były zwykłe białe klocki. Powiedziałam nie. Za to wpadłam na genialny pomysł, o którym dowiecie się już w drugim kwartale roku. Na razie robię: !Projekt kuchnia!.

Photo:http://www.ekeinterior.com/

Standardowa sypialnia: łóżko i szafa naprzeciwko łóżka. A tu nie. Przestrzeń do przechowywania mamy w zagłówku. Dzięki czemu możemy się cieszyć znaczcie ładniejszym widokiem po przebudzeniu niż szafa.

Photo:Sama Jim Canzian 

Nietypowy zagłówek łóżka pełniący funkcję zarówno dekoracyjną jak użytkową.

Photo: raysproperties.com/

Co zrobić, kiedy nie ma miejsca na typowe szafki nocne? Zrobić półki. Są lekkie. Można je zrobić na wymiar i nie jest to drogie rozwiązanie.

Photo:  archiproducts.com

Photo: design-milk.com

Jestem przeciwniczką takich podświetlanych półeczek, ale taką przestrzeń można inaczej ciekawie zagospodarować.
 

 Photo: http://www.decotall.com

Tutaj łózko praktycznie wychodzi z szafy. Tak jak napisałam wcześniej – dobry sposób, żeby uciec od standardowych rozwiązań.
 

Photo: www.heycheese.com   Designer: 毛毛蟲網路繪本 + 蟲點子創意設計
 

 Photo: http://www.tipoa.us/

No i nie możemy zapomnieć o tym, aby łóżko wykorzystać, jako przestrzeń do przechowywania. Pod łóżkiem można zamontować szuflady lub półki na książki.

Photo:http://www.murraymitchell.com/
 

Na chwilę odetchnęliśmy od tematyki Świątecznej, ale tylko na momencik. Niedługo na blogu kilka Świątecznych DIY. Jeśli jesteście tak zaganiani jak ja, to może, choć wieczorem znajdziecie czas, żeby do mnie zajrzeć. Co roku się zastanawiam, dlaczego przed Świętami czas tak niemiłosiernie pędzi? Dlaczego tego czasu zawsze brakuje? Gdzie podziały się moje ostatnie dwa tygodnie? I u diabła, dlaczego zaczęłam remont przed Świętami?

Udostępnij

  • Piękne sypialnie!
    pozdrawiam serdecznie

  • Super, chyba też sobie taką zrobię 😀

  • Anonimowy

    opcja z szafkami w zagłówku kiepskie rozwiązanie. sięgać przez całe łózko żeby wyciągnąć coś z tych szafek to niepraktyczne. a na tym zdjęciu, odnośnie którego jest komentarz że gdy brak miejsca na szafki można zrobić półki – to akurat zły przykład bo te półki pokazują, że miejsce na stolik jest i to nawet w nadmiarze. niektóre zdjęcia fajne, niektóre typowo hotelowe i bezbarwne.

    • Na zdjęciu miejsce na stolik jest, ale takie półki mogą uratować wnętrze, gdy miejsca nie ma. Bardziej minimalistyczne, niż bezbarwne. Oczywiście nie wszystkim muszą się spodobać i mają raczej pokazać pomysły na nietypowe rozwiązania w sypialni. Z szafkami w zagłówku się nie zgodzę – nie jest to typowe rozwiązanie i nie są to szafy do trzymania odzieży (są za małe, aby powiesić w nich sukienkę) a jak raz na jakiś czas wyciągnie się z nich pościel na zmianę lub inne rzeczy to ich usytuowanie nie powinno mieć znaczenia.

  • Świetne zdjęcia i gra detali, aż muszę przemyśleć wprowadzenie zmian w sypialni… 🙂