KSIĘGA TRENDÓW. Jestem w Jury konkursu Diament meblarstwa.

Wow jestem taka szczęśliwa, że w tym roku będę miała wpływ na nagrody przyznawane w konkursie "Diament Meblarstwa 2016". To niesamowite wyróżnienie.
Wraz z innymi blogerkami zostałyśmy zaproszone do udziału w 10 tej jubileuszowej edycji konkursu współorganizowanej przez Meble.pl! Po tym co widziałam na tegorocznych targach w Poznaniu ----> Targi meblarskie w Poznaniu jestem pod mega wrażeniem! To jest najważniejszy konkurs w polskiej branży meblarskiej. Będę mogła oceniać meble startujące w konkursie.
To dla mnie ogromne wyróżnienie!
Ogromnie się cieszę, że jestem w tak szacownym składzie i będę miała możliwość współdecydować, które ze zgłoszonych mebli zostaną wyróżnione. 

Wydawnictwo meble.pl co roku wydaje też księgę trendów, gdzie znaleźć możemy wywiady z najpopularniejszymi polskimi projektantami. Opowiadają oni o najważniejszych tegorocznych trendach.


Jak widzicie znalazłam też coś związanego z tematem moich ostatnich zainteresowań czyli Kosmosem ---> TRENDY: Kosmos. 
To projekt Magdaleny Chojnackiej (www.bogno-design.com) "Star constellation" prezentujący kolekcję dysków ceramicznych szkliwionych,na których zostały wyhaftowane wzory inspirowane gwiazdozbiorami.
W tym roku o trendach opowiadali projektanci: Maciej Jurkowski, Joanna Leciejewski, Dorota Terlecka, Marcela Kawka, Paweł Grunert, Jan Lutyk, Magdalena Chojnacka, Stanisław  Charaziak , Kosmos Project (czyli Ewa Bochen i Maciej  Jelski ) oraz Ola Mirecka.
Ze wszystkich opowieści które przeczytałam najbardziej w pamięć zapadła mi historia Stanisława Charaziaka:
"Moje pierwsze doświadczenie z projektowaniem było bolesne. Jako 9-latek zbudowałem drabinę. Materiałem były odpady produkcyjne z Fabryki Krzeseł w Radomsku, czyli tłoczone tylne nogi. Drabinka ogólnie wyglądała estetycznie:tłoczone szczebelki i żerdki, połączenia już - niestety - mniej, bo gwoździe nie chciały porządnie wbić w twarde bukowe drewno"
Jak się pewnie domyślacie te pierwsze doświadczenia były bolesne bo drabinka popsuła się właśnie w momencie gdy dumny Stanisław Charaziak prezentował ją na oczach ekipy murarskiej. Nieźle się poturbował, ale to go nie zniechęciło i dwadzieścia lat później podpisał swoją pierwszą umowę z Fabryką Krzeseł Radomska.

W tej publikacji właśnie te ciekawe historie o projektantach podobają mi się najbardziej.

A tymczasem...
 

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

6 komentarzy:

 1. Super gratuluję! Miło słyszeć takie wieści - czytam Ciebie od dawna i widzę błąd w tytule Twojego wpisu: "Jstem w Jury konkuru Diament meblarstwa. " Literówka się wkradła do słowa Jestem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej !
  GRATULUJĘ ! należne stanowisko ot ,co :)))

  pozdrawiam

  Zoyka

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje serdeczne gratulacje!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jesteś w jury?? Super. Nie mogli wybrać lepszej osoby. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣