Efekt turkusowego szkła

Efekt turkusowego szkła

Wakacje rozleniwiają. Co zrobić? Kiedy czujemy ciepło słońca na policzkach trudno zabrać się za pracę nad kolejnym postem, szczególnie, że po stracie wszystkich danych można powiedzieć, że historię z blogowaniem rozpoczynam od nowa.
Dziś mam dla Was trochę inspiracji związanych z jednym elementem dekoracyjnym, który od jakiegoś czasu wywołuje u mnie efekt wow. Chodzi o turkusowe i szkło. Mało co ostatnio przyciąga mój wzrok tak skutecznie jak drobny akcent kolorystyczny choćby w postaci stojących na kuchennym stole. Niewiele prawda? Zobaczcie jak sprawdza się to w praktyce:

źródło:

 źródło1: 

 1.  Komplet 2 misek „Lorens”, 59zł, WESTWING  
 2. Szklana butelka z korkiem turkus 1L, 14,90zł, DUKA
 3.  SKOJA szklanka, 2,99zł, Ikea

Duże wrażenie robią na mnie zarówno małe elementy dekoracyjne  jak na przykład szklanki, jak i większe w postaci gąsiorków. Kiedyś już pisałam na temat mojej miłości di tego typu kształtów w poście zatytułowanym:

TRENDY: gąsiorki jako szklane wazony 

oraz w tygodniu zielonym: Tydzień zielony: zielone szkło

 źródło:

 źródło:

Zdjęci poniżej prezentują typowo letnie aranżacje z użyciem właśnie drobnych turkusowych elementów. Jedna szklana butelka, garść muszelek i mamy najprostszy przepis na letnią aranżację. Mi taka samotna butelka kojarzy się z listem w butelce wyrzuconym przez morze. Swoją drogą piękny był to zwyczaj…

źródło: 

źródło:

źródło:

Wybaczcie mi mój brak regularności w pisaniu bloga pod koniec zeszłego miesiąca. Sama jestem na siebie zła, ale wiele czynników złożyło się na to, że blogowanie stało się dla mnie wyjątkowo trudne. Po pierwsze awaria komputera a po drugie program w którym pisałam dla Was teksty przez ostatnie 6 lat nagle zaczął się „gryźć” z nowymi aktualizacjami google i musiałam uczyć się blogowania od nowa.
Dzisiejszy temat jest tak na rozgrzewkę i mam nadzieję, że w tym miesiącu już regularnie będę wpadać do Was z najnowszymi inspiracjami.

Udostępnij

 • Niebieski kolor w dodatkach rządzi u mnie w domu. Bardzo podoba mi się butelka z muszelkami. Przywołuje na myśl gorące plaże i słońce 🙂

 • Kurcze, pięknie te kolorki wyglądają we wnętrzach, a u mnie jakoś kiepsko 🙁
  Miłego dnia Kasiu!
  M.

 • Zauważyłam ostatnio nowy trend, a mianowicie jak kiedyś wszystko było białe od ścian po meble , to teraz meble zaczynają czernieć heh, podoba mi się to.

 • Uwielbiam turkus w każdej postaci 🙂 Turkusowe szkło bardzo mi się podoba. Piękne inspiracje to coś dla mnie 🙂
  Pozdrawiam ciepło !

 • Wyjątkowo letni i nadmorski klimat! Też kocham się ostatnio w błękitach i turkusach, więc chętnie postawiłabym u siebie taki piękny słój pełen muszelek! Cieszę się, że pokonałaś już blogowe przeszkody!
  Pozdrawiam!
  Marta :))