GŁOWA OD PORADY: Gdzie w domu ukryć odkurzacz?

Czasem przychodzi taki czas, że starszy człowiek nie może i nie powinien mieszkać sam. Wtedy też niestety trzeba przesadzić stare drzewo, co jest tak samo trudne dla rodziny jak dla starszej rodziny. Podczas przygotowań do przeprowadzki możemy odkryć skarby, o których nawet nie śniliśmy. Ja taki ostatnio otrzymałam.

Wrzuciłam fotkę na Instagram z zapytaniem: A co to? Niedługo napiszę...

SONY DSC

Czy już wiecie, co to?

Przedmiot, który spokojnie mógłby trafić do muzeum. Stary odkurzacz z lat 60 tych. Cały czas działający. Kiedyś tworzono sprzęty na lata.

Gdzie w domu ukryć odkurzacz?

1) W specjalnej szafce. Już na etapie planowania mieszkania lub domu warto zagospodarować specjalną szafkę na przykład kargo, w której można przechowywać środki sanitarne, szczotki, mopa czy właśnie odkurzacz.

2) W garażu, to zawsze dobre miejsce, ale zdecydowanie lepiej schować go w szafce.

3) Pod meblami, kiedy mamy małe mieszkanie zawsze można schować odkurzacz pod łóżkiem, oczywiście, jeśli się zmieści.

4) W łazience/pralni. Ja właśnie tam trzymam odkurzacz. Nie jest niestety schowany, ale ponieważ ta łazienka nie jest przeznaczona dla gości nie mam z tym problemu.

5) Ostatecznie można ukryć odkurzacz w różnego rodzaju domowych skrytkach jak na przykład na zasłonkami lub za drzwiami, jeśli się zmieści.

6) Szukając inspiracji do tego posta trafiłam na rzecz, która w krajach anglojęzycznych nazywa się vacuum cleaner covers. Jest to pokrowiec na odkurzacz, taka by swobodnie stał w widocznym miejscu I nie szpecił wnętrza, choć według mnie kwestie estetyczne to rzecz umowna w tym przypadku. Nie wiem jak Wy, ale ja nie zdecydowałabym się na kukiełkę stojącą w rogu pokoju. Trochę mi się to kojarzy z trzymanie misiów na łóżku przez całe życie. Niektórzy to lubią, ale ja się na to nie skuszę.

large_15204źródło:

Ze wszystkich propozycji najbardziej podoba mi się z oddzielną szafką sanitarną:

odkurzaczźródło:odkurzacz2źródło:odkurzacz3źródło:

298ac4564a4482567aa15dae69c85d78źródło:

3c987e64ffe8f6a606ca9063be114f23źródło:

43ffe37b56613c3d587597c7424d32e0źródło:

utility_closetźródło:

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

1 komentarz:

  1. Przydatne informacje. Ciekawostka dla mnie był pokrowiec na odkurzacz - typowo brytyjski, oni mają nawet szydełkowane pokrowce na papier toaletowy.
    Przydałyby się jeszcze informacje, jakich firm są te rozwiązania na zdjęciach, żeby łatwiej było je odszukać w sklepach. Dzięki!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣