Co było trendy w latach 70-tych?

Historia zatacza krąg. Wczoraj przez przypadek znalazłam mały skarb. Okazuje się, że moja mama, kiedy ja byłam w wieku mojej córki, (czyli około 2 lata) robiła na swój sposób to samo, co teraz ja robię. Nie pisała bloga (był początek lat 80), nie pisała pamiętnika, ale robiła coś o wiele cenniejszego.  Zbierała zdjęcia inspirujących ją wnętrz. Wycinała i wklejała do zeszytu.W wczoraj odnalazłam ten zeszyt.  Zbierać zdjęcia zaczęła już dużo wcześniej bo zanim poznała mojego tatę. I dziś właśnie zdjęcie z początków jej działalności, czyli gdzieś tak z połowy lat 70 (szkoda, że zdjęcia nie były opatrzone źródłem i datą). Niestety zapału starczyło jej na kilka stron, ale i tak są one dla mnie bardzo cenne. Więcej zdjęć pokażę już wkrótce a dzisiaj chce Wam uświadomić fakt, że w latach 70 promowano meble z recyklingu. Pamiętacie mój post Trendy: drewniane skrzynki? A teraz popatrzcie na to:

drewniane skrzynki

I co powiecie? Mamy dokładną instrukcję oczyszczenia, wykonania na przykład biurka. Dziś byśmy powiedzieli: “No, typowe wnętrza Skandynawskie. Wykorzystanie materiałów z recyklingu. Pochwała prostoty”. Ciekawe czy gdyby jedno tych zdjęć poddać obróbce cyfrowej i zamieścić to ktokolwiek wpadłby na to, że ono ma około 40 lat.

Moim zdaniem brakuje zaledwie kilku elementów, które sprawiłyby, że to wnętrze mogłoby spokojnie się przenieść do współczesności. Wymieniłabym 2rzeczy: krzesło i lampkę na biurku zamieniłabym na bardziej designerską. I gotowe:

skrzynki elementy

źródło:

Moda zatacza kręgi, zarówno ta z wybiegów jak i ta z naszych mieszkań.

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

5 komentarzy:

 1. Jestem w szoku ;-)... Jak widać idea recyclingu nie była obca już w latach 70/ Super ;-). Buziaki dla Ciebie i dobrego dnia ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. w kazdej dzedzinie histroria kolem się toczy .
  Milo powspominac dawne czasy

  OdpowiedzUsuń
 3. rewelacja !!!!!to cenna pamiątka i jak się okazuje do skrzynek wróciliśmy :))) bosko:))

  buziaki

  OdpowiedzUsuń
 4. czyli z tego wychodzi ze te skrzynki to bardzo praktyczne rozwiazanie skoro do tego sie wraca , chocby teraz ikea ma w kolekcji PS 2014 tez skrzynki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣