Trendy: 10 trendów we wnętrzach na sezon jesień – zima 2014 by Bloomingville

Trendy: 10 trendów we wnętrzach na sezon jesień - zima 2014 by Bloomingville

Dziś trendy na jesień zimę 2014 z najnowszego katalogu Bloomingville. Trendy tam zaobserwowane już od jakiegoś czasu pojawiają się we wnętrzach. Warto je szybko podsumować. Tak jak napisałam nie powinniście być zaskoczeni, bo ja nie znalazłam niczego, czego bym wcześniej nie widziałam. N 

 1. Pierwsze, na co zwróciłam uwagę to umiejętne łączenie faktur np. futra z płótnem. W kompozycjach pojawia się ogólnie dużo futer w kolorach białym i czarnym, ale także szarym, zielonym.
 2. Drugą obserwacją była kolorystyka. Dużo pudrowych pasteli, głownie bladych fioletów, mięty, błękitu, przepięknie połączonych z ciemnym grafitem, czernią.
 3. Trzecią rzeczą, na którą zwróciłam uwagę to styl wykonania mebli. Są to meble głownie ze sklejki, sprawiające wrażenie bardzo lekkich. Na zdjęciu poniżej nie ma masywnego stolika kawowego a delikatny, wręcz szkieletowy, lekki.
 4. Na porcelanie goszczą dobrze nam znane wzory geometryczne. Zresztą nie tylko na porcelanie, ale też na tekstyliach.
 5. Coraz częściej można zaserwować motyw ombre, czyli cieniowanie przedmiotów od najciemniejszego odcienia stopniowo przechodzimy do jasnego.
 6. Dużo dodatków w kolorze złota.
 7. Wazony szklane przypominające gąsiorki w których kiedyś pędziło się wino.
 8. Pastelowe fotele z wikliny – znów zwracamy się w stronę lekkości
 9. Ciekawym materiałem jaki ostatnio zaczął pojawiać się we wnętrzach jest korek. Zwróćcie uwagę na wazon w którym 1/4 składa się z korka, lub pojemniczki z korka.
 10. Domki pod każdą postacią. Do niedawna w każdym niemalże domu musiała znaleźć się literka, lub napis a teraz domek. Może być z drewna, prosty w formie, może być z korka, ze złota, może być dużą szafka lub małą do powieszenia na ścianie. Ważne żeby był.

 Normal10NormalNormal2 Normal4   Otwarte szafki przywędrowały z pokojów dziecięcych gdzie od jakiegoś czasu święcą triumfy teraz można je zaobserwować w salonie: Normal3 Lekkie delikatne meble ze sklejki w naturalnej odsłonie:Normal6Normal17Normal11 Normal9Normal13 Normal15 Motyw ombre na porcelanie: Normal19Normal18Normal20  źródło:

Udostępnij

 • Jak zwyklem stylistyka tej firmy mnie zachwyca. Rzeczywiście mało nowości, raczej retuszowane powtórzenia. Choć wydaje mi się, że pastele zostały bardzo stonowane – są jaśniejsze i przez geometryczne wzornictwo jeszcze lżejsze, pełne oddechu można powiedzieć, łączone z jasnym szarym lub bielą mają już troszkę inny wudzwięk. Geometria rzeczywiście króluje i to mnie cieszy. Jakoś od roku sama szukam jej w koło. Pozdrawiam

 • Oj pięknie ,jestem pierwszy raz ale już się rozgościłam i zapraszam do rozgoszczenia się na moim blogu pozdrawiam Ewa :-)))

 • Na rozmyślanie o zimie jeszcze dla mnie za wcześnie 🙂 Pastele i biel jak najbardziej, za to za złotem nie przepadam. Ale stylistyka ogólnie podoba mi się 🙂