Wnętrze industrialne w 200 letniej stodole

Zainteresowani, jak to może wyglądać? Nie będę Was trzymać w niepewności. Wygląda wspaniale. Jest biało i niezwykle. Zaprojektowane przez Paola Navone . Znacie ją z zakręconego soft loftu w Paryżu.

stźródło:

Paola Navone miała zadanie niełatwe, właścicielka Andrea Falkner Campi poprosił ją o zaprojektowanie 500 metrowej stodoły. Spójrzcie  tylko jak genialnie sobie poradziła. Połączenie drewna i sześciokątnych płytek wygląda fantastycznie.

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion

Wokół stołu ustawiono krzesła. Każde zupełnie inne.

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-1

Trochę jak wnętrze letniego domu: biel, drewno i błękitny zegar. Zrobiło się jakoś tak wakacyjnie.

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-3

Śliczne olejowane, drewniane schody.

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-2

Umywalka jak foremka do tarty i nietypowo kran wychodzący z białej, ceglanej ściany. Do tego zupełnie nietypowy stolik pod umywalkę.

9AndreaFalkner-PaolaNavone-Vosgesparis

W całej przestrzeni mieszkalnej utrzymanej w tonacji biało czarnej pojawiają się nieliczne elementy kolorystyczne np. wazony w kolorze szmaragdowym, stojące w oknach kuchni.

2AndreaFalkner-PaolaNavone-vosgesparis

Zarówno kanapa oprawiona w białe marszczone płótno, jak i płócienne żyrandole są ulubionymi elementami wnętrz w stylu Paoli Navone. W swoim paryskim apartamencie też takie zastosowała. Lampy zaprojektowane przez Mark Eden Schooley

AndreaFalkner-PaolaNavone-vosgesparis

Drewniany stół stworzony z długich drewnianych desek pomalowanych na ciemny brąz(kolejny element który możemy spotkać w mieszkaniu projektantki).

4AndreaFalkner-PaolaNavone-vosgesparis

Artystka jaką jest Paola Navone nie boi się stosować kilku takich samych elementów we wnętrzu. W jej apartamencie można zobaczyć 5 stolików o takim samym kształcie, ale różnej fakturze. W tym korytarzu stawiła trzy takie same czarne industrialne lampy - Manana Floor Lamp stworzona przez Design House Stockholm.

1AndreaFalkner-PaolaNavone-Vosgesparis

7AndreaFalkner-PaolaNavone-vosgesparis

201287212421_anfal011

Przepiękna jasna łazienka. Wolnostojąca wanna od Water Monopoly na tle białej cegły.

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-4

Szary, niezabudowany prysznic. Przepiękna posadzka, która z prysznica przechodzi do łazienki gdzie stoi wanna.

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-5Wiszący kominek w części wypoczynkowej jest bardzo intrygującym elementem wnętrza. Świetnie sprawdza się w tak wysokich i dużych przestrzeniach. Mamy jasno zaznaczone centrum ogniska domowego.

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-7Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-8

Bardzo interesujący stolik kawowy. Najprawdopodobniej użyto  do niego kół od kolejki lub innego pojazdu szynowego. Przynajmniej tak to wygląda. W salonie również pojawiają się nieliczne przedmioty w kolorze szmaragdowym. Kolorystyka wnętrz jest bardzo jednolita, właściwie ogranicza się do 6 kolorów: szmaragdu w dodatkach, czerni i bieli jako dwóch kolorów podstawowych, gdzieniegdzie przełamanych szarością, lub beżem, oraz ciemnym brązem głownie na podłodze.

kolorystyka

Paola-Navone-Industrial-Style-Conversion-Main

źródło:

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

3 komentarze:

  1. Cieszę się. Lubię zdjęcia wnętrz tej projektantki. Pozdrawiam i zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzeczywicie, jak ma się pomysł i pieniądze, to cuda mozna stworzyc :) nawet w 200-letniej stodole :>

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣