Skandynawski loft

Jak się robi loft po szwedzku? Odpowiedź może być tylko jedna: Na biało!

Zapraszam do dwupiętrowego loftu w Sztokholmie, w  którym znajdują się: cztery pokoje, kuchnia, wspaniała łazienka, oraz dwie sypialnie:Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-01

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-02

Najbardziej w tym wnętrzu podoba mi się ten szklany chodnik łączący malutkie “biuro” z częścią wypoczynkową. Dzięki zastosowaniu szklanej podłogi do wnętrza wpada więcej światła z okien dachowych.

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-08

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-07

Biel z odrobiną szarości i ciepłe drewno, oto przepis na to wnętrze. Do tego nie rzucający się w oczy design: jak na przykład komplet wypoczynkowy Barcelona (również w kolorze białym). Gdzieniegdzie typowe dla Skandynawii ozdoby, jak dekoracja stojąca na oknie.

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-04

Ogromny wpływ na klimat wnętrza ma orzechowa podłoga z olejowanego drewna. Dodaje dużo ciepła białym ścianom oraz elementom z szkła i stali:

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-10

Zamiast białego drewna metal i szkło. Nie przeszkadza to jednak stworzyć wnętrze przytulne i zarazem bardzo eleganckie.

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-09

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-05

W salonie widać wpływ Ikea. Mamy tu znanych reprezentantów tej marki.

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-11

Zobaczcie jak wykorzystano tu każdą wolną przestrzeń. Mała wnęka zamieniona na domowe biuro. Dużo szafek, tak potrzebnych w każdym mieszkaniu, pozwalających ukryć o co niewygodne dla oka. A do tego sprytnie wycięty drewniany blat i mamy biurko. Fotel, lampa i mamy strefę relaksu - do zatopienia się z książką. Bardzo fajna stojąca lampa . Mimo że się starałam nie znalazłam takiej samej, ale pokażę Wam jaka na pewno by do tej przestrzeni pasowała (no i cena poniżej tysiąca) - zajrzyjcie tutaj. 

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-12

W tej niewielkiej  sypialni cały klimat zawdzięczamy pięknej błyszczącej narzucie. Wygląda jak ikeowska STRANDVETE (koszt 429zł). Bez niej byłoby za biało. Czulibyśmy się jak w schowku na szczotki.

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-13

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-14

Praktyczna, wbudowana szafa zajmuje całą ścianę sypialni  i zapewnia sporo miejsca na ubrania. Zwróciłam uwagę, że właściciele loftu zadbali nie tylko o walory estetyczne pomieszczeń, ale też o ich funkcjonalność. Nie brakuje tu powierzchni do przechowywania.

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-15

Swedish-loft-apartment-in-the-Roeda-Bergen-16źródło:

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

1 komentarz:

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣