Dom eklektyczny

Dziś w moje ręce wpadła informacja prasowa dotycząca stworzonego przez Grupę Żoliborz/SiT Grupę Projektową i wykonanego przez manufakturę Wirchomski. A ponieważ inspiracji dotyczących stylu eklektycznego nigdy nie jest za wiele postanowiłam ją upublicznić.

Przede wszystkim eklektyzm w tych wnętrzach przejawia się doborem różnych materiałów i faktur. Co pierwsze rzuca się w oczy to to, że dom wykończony jest z niezwykłą dbałością o szczegóły. W większości bazowano tu na nowych meblach, więc nie znajdziemy tu dużej ilości tak charakterystycznych dla tego stylu wplecionych umiejętnie w wystrój starych bibelotów i antyków. Do antyków zliczają się na pewno krzesła i stół stojące w kuchni, pochodzące z okresu międzywojennego i kupione przez właścicieli na targu staroci.

11

Patrząc na wnętrza możemy nauczyć się dużo o umiejętnym łączeniu materiałów pochodzących z różnej bajki. Choćby np.: kuchnia łączy ciemne barwy z jasnymi: białe szafki i ciemno brązową wyspę wykonaną z akacji wędzonej, przypominającą nieco stary barek klasycystyczny z antykwariatu. W ramach kontrastu nad drewnianą wyspą zawieszono srebrny metalowy okap.  Ciemna podłoga wykonana również z akacji wędzonej kontrastuje z jasno wykończonymi ścianami. Kuchnia jest bardzo jasna bo jedna ze ścian jest całkowicie przeszklona.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_2

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_3Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_4

Pierwsze co można powiedzieć o salonie to to, że wykończony jest dużą ilością drewna. Ciemna akacja wędzona kontrastuje z jaśniejszym drewnem na suficie czyli ze złocistym dębem. Położono go zarówno na suficie jak i na podłodze wyraźnie oddzielając dwie strefy: wypoczynkową i jadalną.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_6Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_5

Nad salonem góruje nowoczesny kominek wykonany został z grafitowego bazaltu, z pięknie grawerowanym motywem roślinnym. Pięknie wygląda drewniana ściana telewizyjna. Akacja wędzona przypadła mi do gustu. Nie zetknęłam się wcześniej z tym gatunkiem drewna (albo zetknęłam się, ale nie wiedziałam, że to akacja) i dopiero teraz odkryłam, że bardzo, bardzo podoba mi się ten kolor.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_7

W łazience też nie zabrakło drewna. Tym razem pięknego złocistego dębu. Na pewno pasowały by tutaj grafitowe ręczniki. A właśnie gdzie jest ręcznik?

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_8

Piękna i zapewne bardzo droga, nowoczesna wanna z baterią wychodząca bezpośrednio z podłogi. Zamiast posadzki drewno tekowe. Jedyną rzeczą, która nie podoba mi się w tym domu to stylizowana na dawną szafka pod umywalkę. Nie lubię po prostu takich mebli. Mogli dać albo nową szafkę nowoczesną, albo przerobić jakiegoś oryginalnego Ludwika.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_9

Nad wanną na suficie nad wanną wykonany jest z jasnego drewna tekowego. Czarna ściana wyłożona matowymi płytkami oddziela strefę z wanną od otwartej przestrzeni z deszczownicą.

Wirchomski_Stylowymiks_zdjecie_aranzacyjne_10

I na koniec bardzo prosta sypialnia w której też nie obyło się bez drewna. Ponieważ właściciele lubią dekory (ściana przy kominku) mogliby spokojnie znaleźć coś tutaj.

12źródło:

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣