Ankieta. Trendy 2013

Kiedy powstawał cykl o stylach wnętrzarskich swoją pracę rozpoczęłam od stworzenia ankiety, która pokazała mi tropy, którymi miałam podążać. Oto wyniki z 2009 roku:

T2KC

Proszę Was o wzięcie udziału w nowej ankiecie, którą znajdziecie w panelu po prawej stronie. Ciekawa jestem jak zmieniły Wam się gusta przez te lata a może cały czas trwacie przy starych sprawdzonych rozwiązaniach.  Ankieta będzie aktywna przez 60 dni. Bardzo jestem ciekawa jej wyników.

Skąd ten pomysł? Po przeczytaniu tutaj następującej informacji: “W tym roku chłodny minimalizm, który tak długo królował na salonach przechodzi do lamusa. Modny jest styl retro we francuskim stylu  i styl glamour  połączony z nowoczesnością, etno inspiracje i szeroko pojęty eklektyzm.”

Czy rzeczywiście styl we wnętrzach jak styl w modzie zmienia się co roku? Producenci mebli na pewno by ta chcieli, ale ze względów ekonomicznych raczej nie do przyjęcia.

Podobnie co roku producenci farb wybierają swój kolor roku. I tak kolorem roku 2013 wg. Benjamin’a Moor’a jest lemon sorbet:

image004

Nie jest to zbytnia rewolucja, gdyż w podobnym kolorze mamy sypialnię, ale mój kolor nie nazywał się lemon sorbet! Popatrzcie jak sprawdza się we wnętrzach w jednym z nurtów "Color Trends 2013" nazwanym "Coastal”:

home_office_1_round%202

home_office_2_round%202

home_office_3_round%202źródło:

Tej orzeźwiający, pastelowy kolor fajnie komponuje się z szarościami i morską zielenią.

coastal

Oczywiście jak to już raz miało miejsce tutaj nie oburzajcie się na pomysł koloru roku tylko potraktujcie go z przymrużeniem oka Puszczam oczko

lemon-sorbet-living-space-benjamin-moore1

benjamin-moore-lemon-sorbet-living-room-color-chatsźródło:

Printźródło:

lemonźródło: pinterest

Muszę przyznać, że ten kolor zaostrza mi apetyt. Fajnie rozświetla i ociepla wnętrza. Fajnie wygląda we wnętrzach zarówno nowoczesnych jak i klasycznych. Dzięki temu, że dobrze wygląda z szarościami nie straszne mu połączenie ze stalą.

Amazing-Collection-of-Modern-Yellow-Kitchen-Ideas-05-e1302056254362YellowKitchen_01

Ale oczywiście najlepiej czuje się pośród innych pasteli. Poniżej kilka inspiracji klasycznych:

Vintage-Style-Kitchen

źródło:

Yellow-and-Pale-Green-Country-Kitchen-Style-at-Home-Housetohomeźródło:

Po prostu prześliczna kompozycja. Zdecydowanie mój wybór, ze względu na akcenty roślinne.

3-2011-2012-best-kitchen-colour-schemes-yellow-kitchenźródło:

Z ciekawości sprawdziłam jaki kolor w 2013 roku zaproponował Dulux. Trochę się zdziwiłam.  Na pewno nie można go nazwać pastelowym. Przedstawiam:

Błękit Indygo

kolorroku2013duluxwielkiblekit3

W zestawieniu z bielą i kolorem cappuccino wygala bosko. Jakimi przymiotnikami określany jest ten kolor? : głęboki, intensywny, wyrazisty, gustowny, elegancki. Podobnie jak opisywany już kolor kobaltu doskonale czuje się zarówno z meblami z jasnego jak i ciemnego drewna, ale w ciepłym odcieniu:

indygoindygo 2

źródło: dulux.com

Kolor indygo dobrze sprawdza się z naturalnymi tkaninami, elementami z wikliny, rattanu. Popatrzcie jak na tle tego koloru prezentuje się Ikeowski ratanowy żyrandol.

blue-bathroom-design-ideas-018

źródło:

Akcesoria w kolorze indygo dobrze sprawdzają się jako dodatki we wnętrzach rustykalnych.

Textiles-Carpets-Indigo-Stylei

źródło:

ind

1. kubek indygo

2. stołek indygo

3. fotel fan Tom Dixon ok 6130zł

4. miska indygo

5. fotel Ikea  EKTORP TULLSTA 499,99zł

6. komoda Ikea HEMNES 299,99zł

7. poduszka Ikea DVALA 19,99zł

8. narzuta INDIRA 49,99zł

Conchita Home

Nazywam się Kasia Bobocińska i od 2008 staram się dzielić tutaj moimi pasjami i zainteresowaniami. Dziękuję że odwiedził(a)eś CONCHITA HOME. Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoją opinią w komentarzu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tu jesteś ♥♥♥ Każdy komentarz jest dla mnie bezcenny, bo pokazuje, że warto robić to co robię ❣